Mistrzostwa Wałbrzycha

Nasi zawodnicy najlepsi w kategorii do lat 18

17.05.2015 roku w Starej Kopalni w Wałbrzychu - klub Dęby Wałbrzych - zorganizował I Mistrzostwa Wałbrzycha w warcabach stupolowych pod patronatem Prezydenta Wałbrzycha Pana dr Romana Szełemeja.

W zawodach rozegranych w pomieszczeniach nieczynnej, ale pięknie wyremontowanej, kopalni węgla wzięło udział 28 zawodników i zawodniczek. W turnieju open z kompletem 14. punktów triumfował Mistrz Federacji Przemysław Oderkiewicz z LKS Czarna Damka Lututów. Za plecami zwycięzcy z 10.pkt. znalazło się aż czterech zawodników. Ostatecznie na drugim miejscu sklasyfikowany został Edward Perdek (Lututów), trzecim zawodnik naszego klubu - Adam Biadasiewicz, czwartym Kamil Swoboda (niezrzeszony - Bielawa), a piątym - największy przegrany - Kazimierz Kaczuga (Wałbrzych), który do ostatniej partii znajdował się na drugim miejscu. Pierwsza szóstka otrzymała wspaniałe puchary i dyplomy.

W ramach zawodów wyłoniono również najlepszych zawodników w kategorii do lat 18, którym wręczono puchary - zwyciężył Adam Biadasiewicz, przed Jagodą Bajkowską i Tomkiem Kołodziejczykiem (wszyscy z naszego klubu). Dodatkowo szóstka uczniów szkół podstawowych otrzymała nagrody rzeczowe - plecaki.

W czasie trwania zawodów można było zwiedzać część udostępnionych pomieszczeń kopalni, a po zawodach udać się z przewodnikiem na wycieczkę po całej kopalni.

Organizator, Pan Kazimierz Kaczuga - za naszym pośrednictwem - dziękuję Prezydentowi Wałbrzycha za ufundowanie pucharów dla zwycięzców i sklepowi Decathlon w Wałbrzychu za dostarczenie plecaków dla najmłodszych.

Mistrzostwa WałbrzychaMistrzostwa WałbrzychaMistrzostwa Wałbrzycha