Grand Prix - Ekstraliga
Grand Prix - Liga młodzików
Grand Prix - Liga orlików
Grand Prix - Historia
Regulamin Grand-Prix 2014 / 2015
- 1. W turniejach z cyklu Grand-Prix brać mogą udział wszyscy chętni.
- 2. Cykl turniejów Grand-Prix jest rozgrywany w postaci trzech niezależnych turniejów:
- - Extraklasa - uczestniczy młodzież gimnazjalna i starsi,
- - Liga Młodzików - uczestniczą uczniowie klas IV-VI* szkół podstawowych,
- - Liga Orlików - uczestniczą uczniowie klas III* szkół podstawowych oraz młodsi.
- 3. Każdy turniej rozgrywany jest na minimum 7 rund.
- 4. Cykl turniejów Grand-Prix obejmuje 10 niezależnych zawodów, podzielonych na dwie równe części.
- 5. Do punktacji końcowej bierze się 4 najlepsze turnieje w każdym półroczu.
- 6. Każdy zawodnik otrzymuje za turniej do punktacji końcowej punkty będące sumą ilości punktów zdobytych w zawodach i punktów za miejsce.
- 7. Punkty za miejsce uzyskuje się wg zasady:
- I - miejsce - 50 pkt,
- II - miejsce - 47 pkt,
- III - miejsce - 45 pkt,
- IV - miejsce - 44 pkt,
- - każde następne o jeden punkt mniej, nie mniej jednak niż jeden.
- 8. Z każdego turnieju trzech najlepszych zawodników: z Ligi Orlików uzyskuje awans do następnego turnieju Ligi Młodzików, a z Ligi Młodzików do następnego turnieju w Ekstralidze (nie dotyczy pierwszego turnieju, z którego awansuje po czerech zawodników). Jednocześnie trzech ostatnich ( z czterech uprawnionych ) powraca do swoich lig w następnym turnieju. Do awansu/spadku nie bierze się pod uwagę turniejów okolicznościowych, w których cała grupa gra razem (np. Puchar Ziemi Leszczyńskiej, Mistrzostwa Szkoły itp.)
- 9. Z jednego klubu do wyższej ligi może awansować maksymalnie dwóch zawodników.
- 10. Zawodnicy grający w ligach wyższych za udział uzyskują z urzędu 60 pkt (plus zdobyte)
- 11. W przypadku nieobecności zawodnika, który awansował do wyższej ligi, do turnieju awansuje kolejny zawodnik z poprzedniego turnieju. Zawodnik nieobecny w kolejnych zawodach startuje w swojej grupie wiekowej (to samo dotyczy spóźnień - zawodnik może grać w swojej grupie wiekowej)
- 12. Klasyfikacja końcowa jest podawana w 6 kategoriach:
- - orliczki (do 10 lat*)
- - orliki (do 10 lat*)
- - młodziczki (do 13 lat*)
- - młodzicy (do 13 lat*)
- - kadetki i kobiety
- - kadeci i mężczyźni
- 13. Przy równej ilości punktów decydują lepsze miejsca w turniejach, w których startowali zainteresowani zawodnicy.
- * - na 31.12.2014r.
OKS Sokół Wrocław
Mistrz Europy
Współzawodnictwo 2009
- 1. Roszada Lipno
- 2. Mazovia Mińsk Mazowiecki
- 3. Struga Marki
- 4. Sokół Wrocław
- 5. Lokator Gniezno
- 6. Pitagoras Pęgów
- ... razem 33 kluby.