Potrójna korona w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS

Drużynowi złoci medaliści Mistrzostw Zrzeszenia LZS

W przedświąteczny weekend w Sępólnie Krajeńskim odbyły się "Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS" w warcabach stupolowych. Nasi zawodnicy wypadli rewelacyjnie - zwyciężyli w każdym turnieju. I miejsce wśród kobiet wywalczyła Jagoda Bajkowska, I miejsce w kategorii mężczyzn zdobył Egor Bobkov, a uwieńczeniem sukcesów było zdobycie przez naszą drużyną OKS Sokół Wrocław I miejsca w klasyfikacji drużynowej (Jagoda Bajkowska, Egor Bobkov, Marcin Chęsiak, Arseniusz Grzelak, Tomasz Marczuk).

Podczas zawodów odbył się także turniej w grze błyskawicznej, w którym Marcin zajął V miejsce.

Galeria zdjęć na stronie Organizatora

Wyniki:
- kobiety
- mężczyźni


Turniej Mikołajkowy - IV Runda Grand Prix

Nasi najmłodsi

Tradycyjnie na początku grudnia zorganizowaliśmy Turniej Mikołajkowy w warcabach będący jednocześnie IV rundą Grand Prix. Wzięło w nim udział 86 zawodników i zawodniczek. Grano tradycyjnie w tempie 15 min. + 5s.

Z naszych zawodników najlepiej wypadły dziewczęta do lat 12 - zwyciężyła Karolina Pawlak przed Eweliną Guzą. Pozostałym nie udało się stanąć na podium. Szczegółowe wyniki poniżej.

Na zakończenie zawodów zwycięscy otrzymali puchary, medaliści medale, a wszyscy upominki ufundowane przez osiedlową placówkę banku PKO BP (dziękujemy :-) ).

Galeria zdjęć - medaliści

III Ogólnopolskie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Żerkowa - III Runda Grand Prix

Nasi najmłodsi

W Żerkowie koło Jarocina odbyły się III Ogólnopolskie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Żerkowa będące jednocześnie 3 rundą Grand Prix Wrocławia. Wzięło w nich udział 138 zawodników, w tym 11 z naszego klubu. Grano z podziałem na kategorie wiekowe oraz płeć.

Niestety, żadnemu z naszych zawodników nie udało się w tym roku stanąć na najwyższym stopniu podium. Najlepiej zaprezentowała się Milena Reif, która była druga w kategorii dziewcząt od lat 10 oraz zajmujący trzecie miejsca: Bartosz Mazurowski (chłopcy do lat 12) i Ewelina Guza (dziewczęta do lat 10)

Gratulujemy

Galeria zdjęć

Egor Bobkov zawodnikiem Sokoła

Egor Bobkov

Nasz klub wzmocnił Mistrz Federacji Egor Bobkov.

Pochodzący z Zaporoża na Ukrainie dziewietnastolatek obecnie studiuje Turystykę i Rekreacje w Krakowskiej Akademii im.Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Egor jest sześciokrotnym Mistrzem Ukrainy w kategoriach młodzieżowych, Wicemistrza Świata U-19 z Tallina i Wicemistrza Świata blitza U-16 z Dąbek. Obecnie przygotowuje się do Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Dąbkach.
Życzymy samych sukcesów na warcabnicy, czuj się jak u siebie!


10 medali w Dolnośląskich Igrzyskach LZS

Logo lZS

Dziesięć medali, w tym cztery złote, zdobyli nasi zawodnicy w Finale Dolnośląskim w warcabach 100-polowych organizowany w ramach XVIII Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast. Na najwyższych stopniach podium stanęli: Jagoda Bajkowska, Marcin Chęsiak, Kamila Misiołek i Filip Domaradzki, na drugim Jolanta Jurusik, Ewelina Guza i Malwina Bajkowska, a na trzecim Arseniusz Grzelak, Michał Węgrzyn i Krzysiu Guza.

Turniej odbył się 5.listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Żarowie. Zgromadził na starcie 152 zawodników.

Wyniki:
- komunikat końcowy


Przemek Oderkiewicz Mistrzem Wałbrzycha w warcabach stupolowych

Najlepsi do lat 10

Filip Domaradzki zwycięża wśród orlików.

III Mistrzostwa Wałbrzycha pod patronatem prezydenta Romana Szełemeja zgromadziły przy warcabnicach 57 zawodników. W turnieju głównym zwyciężył Przemysław Oderkiewicz (Czarna Damka Lututów) przed Adamem Biadasiewiczem (Sokół Wrocław) oraz Amedeuszem Zyber-Moszak (Roszada Lipno). Na 10.miejscu sklasyfikowana została najlepsza wśród kobiet Martyna Lipka (Roszada).

W zawodach - w ramach Grand Prix Wrocławia - rywalizowały również dzieci. W kategorii do lat 12 zwycieżyła Katarzyna Pisarska (Roszada) przed Bartoszem Jurcewiczem (Złote Piony Bielawa) oraz Karoliną Pawlak (Sokół). Do lat 9 pierwszy był Filip Domaradzki (Sokół), druga Joanna Stachowiak, a trzeci Jakub Stachowiak (oboje Roszada). Wszyscy "mali" uczestnicy otrzymali dyplomy oraz skromne upominki. Zwycięscy puchary. "

Wyniki/Kategorie:
- open
- do lat 12
- do lat 9

Galeria zdjęć


Otwarte Mistrzostwa Wielopolski w warcabach klasycznych

Michał Węgrzn drugi do lat 13

Malwina Bajkowska druga w śród kobiet, Michał Węgrzyn do lat 13.

7 paźdzernika w Miejskiej Górce odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w warcabach klasycznych. Na małej desce, na dystansie 15 minut, rywalizowano 61 zawodników.

Wśród mężczyzn zwyciężył zawodnik z ukraińskiego Tarnopola Michał Romaniszyn , przed Jarosławem Błaszczykiem (niezrzeszony) i Dawidem Frankiem (Roszada Lipno). Na czwartym miejscu turniej ukończył nasz zawodnik Marcin Chęsiak. Wśród kobiet wygrała Martyna Lipka przed Malwiną Bajkowską (Sokół) i Martą Rutą (Roszada). Wśród chłopców do lat 13 - Michał Węgrzyn zajął drugie miejsce za Amadeuszem Zyber-Moszak (Roszada)

Wyniki/Kategorie: - turniej mężczyzn
- turniej kobiet

- turniej chłopców do lat 13

Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

01.10.2017 r. opublikowano nową listę rankingową PZWarc obowiązującą w IV kwartale 2017 - kom. nr 73.

W III kwartale odbyły się m.in. takie turnieje rankingowe jak Kryształowy Kamień, Złota Korona Średzka czy Polska Gra, które oczywiście wpłynęły na zmiany rankingów zawodników. Z naszych reprezentantów największy przyrost rankingu zanotował Adam Biadasiewicz (+42) i Marcin Chęsiak (+24).

Z najwyższym rankingiem z naszych zawodników pozostaje Oskar Budis - 2302 pkt., co klasyfikuje go na 21.pozycji w Polsce, najwyższym 2467 pkt. legitymuje się Jan Sekuła

W minionym kwartale I kategorię warcabową zdobyła Malwina Bajkowska. Gratulujemy

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.


Krzysztof Kortas z Zefira Janikowo zwyciężył w II Mistrzostwach Wrocławia

Marcin Chęsiak ze Złotą Koroną Średzką

Krzysztof Kortas z klubu Zefir Janikowo okazał się najlepszy w II Mistrzostwach Wrocławia rozegranych w dniach 30.09-01.10.2017. Tylko wartościowaniem wyprzedził on Karola Dutkiewicza (Olymp Błónie) oraz Bartosza Gronowskiego (Lokator Gniezno). W turnieju Open wzięło udział 39 zawodników z Polski, Ukrainy oraz Czech. Najlepszym naszym zawodnikiem okazał się Adam Biadasiewicz, który ukończył zawody na 10. miejscu. Najlepiej w kategorii kobiet wypadła nasza zawodniczka Jagoda Bajkowska.

Równolegle z turniejem głównym rywalizowała młodzież i dzieci. W poszczególnych kategoriach medale(i nie tylko) zdobyli:
- chłopcy do lat 13 - 1. Amadeusz Zyber-Moszak (Roszada Lipno), 2. - Bartosz Mazurowski (Sokół), 3. - Sebastian Wieczorek (Roszada)
- dziewczęta do lat 13 - 1. - Katarzyna Pisarska, 2. - Aleksandra Walkowska (obie Roszada), 3. - Agata Flisikowska (Zuch Rychlik)
- chłopcy do lat 10 - 1. - Dominik Rubaj (Razem Świecie), 2. - Mateusz Wysokiński, 3. - Maciej Olejniczak (obaj Roszada);
- dziewczęta do lat 10 - 1. - Karolina Pawlak (Sokół), 2. - Aleksandra Łukomska (Komorzanka Komorze), 3. - Wiktoria Gawron (Roszada),;
- chłopcy do lat 8 - 1. - Antek Rumiński (Roszada), 2. - Filip Gotowski (MDK Bydgoszcz), 3. - Jakub Ilasz (Roszada);
- dziewczęta do lat 8 - 1. - Amelia Jankowska (Komorzanka), 2. - Amelia Szpunar (Czarni Oleszyce), 3. - Kobylska Karina (Komorzanka)

W zawodach startowało 102 zawodników. Były one jednocześnie I Rundą Grand Prix Wrocławia

Wyniki
Galeria zdjęć


Korony Średzkie jadą do Wrocławia

Marcin Chęsiak ze Złotą Koroną Średzką

Marcin Chęsiak przed Adamem Biadasiewiczem - tak zakończył się turniej: I Złota Korona Średzka o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej. Trzecie miejsce zdobył Maksym Puchała ze Złotej Damy Poczesna.

W turnieju wzięło udział 22 zawodników z całej Polski. Był również gość z Holandii. Z turnieju, z nagrodami wyjechali wszyscy zawodnicy. Najlepsi w swoich kategoriach otrzymali również puchary oraz symboliczne "korony" zapewniające bezpłatny udział w przyszłorocznej edycji. W tym gronie znalazła się najlepsza kobieta - Jagoda Bajkowska (Sokół), najlepsza juniorka młodsza - Katarzyna Pisarska (Roszada Lipno), niepełnosprawny - Marian Jędrzycki (Sudety Kłodzko).

Duże słowa uznania należą się organizatorowi i sędziemu głównemu Robertowi Sobczykowi, za perfekcyjną organizację, promocję warcabów i reaktywację turniejów średzkich. Robert szacun.

Wyniki
Galeria zdjęć


Kłodzko "zdobyte"

Marcin Chęsiak

Z tarczą powrócili z XIV Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Kłodzka nasi zawodnicy. Zwyciężył Adam Biadasiewicz (12 pkt), przed Marcinem Chęsiakiem (11 pkt). Trzeci był Dawid Franek z Roszady Lipno (11 pkt.). W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Jagoda Bajkowska, a juniorek Malwina Bajkowska.

W turnieju wzięło udział 40 zawodników z Dolnego Śląska, Wielkopolski i Opolszczyzny. Zawody miał charakter integracyjny. W trakcie nich zorganizowano wspólny obiad. Wszyscy powrócili do domów z nagrodami.

Wyniki
Galeria zdjęć


Marcin Chęsiak czwarty w Czech Open 2017

Marcin Chęsiak czwarty w Czech Open 2017

Malwina Bajkowska najlepszą juniorką.

"Najgorsze" - tuż za podium, miejsca zajęli nasi zawodnicy w Czech Open 2017: Marcin Chęsiak czwarte, Marek Grymin - piąte. Zwyciężył Słoweniec Bart Stegeman przed Czechami Václavem Křista i Jiří Sysel. Na szóstym miejscu zawody ukończyła najlepsza juniorka - Malwina Bajkowska.

W turnieju rozgrywanym w Pardubicach (Czechy) ramach corocznego festiwalu gier umysłowych wzięło udział 20 zawodników z Czech, Polski i Słowenii.

Wyniki


Witalij Waruszyła najlepszy w Nidzicy

Puchar Ziemi Leszczyńskiej

Witalij Waruszyła (Białoruś) drugi raz z rzędu zwyciężył w XVII Turnieju Polska Gra - Open organizowanym w Zamku w Nidzicy. Drugie miejsce wywalczył najlepszy z Polaków Karol Cichocki, trzeci był Aleksander Bułatow.

Nasz klub w turnieju reprezentował Adam Biadasiewicz, który w gronie 78 zawodników z 9 państw został sklasyfikowany na 17 miejscu.

W trakcie trwania zawodów organizowane były tradycyjnie Dni Nidzicy podczas których nie mogło zabraknąć walk rycerskich, występów zespołów muzycznych (Lady Pank), jarmarku.

Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

01.07.2017 r. opublikowano nową listę rankingową PZWarc obowiązującą w III kwartale 2017 - kom. nr 72.

W II kwartale odbyło się kilka turniejów rankingowych, które wpłynęły na zmiany rankingów zawodników. Z naszych reprezentantów największy przyrost rankingu zanotowała Kamila Misiołek (+35) i Marcin Chęsiak (+24).

Z najwyższym rankingiem z naszych zawodników pozostaje Oskar Budis - 2302 pkt., co klasyfikuje go na 21.pozycji w Polsce, najwyższym 2466 pkt. legitymuje się Jan Sekuła

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.


Podsumowanie Grand Prix 2016/2017

Turniej o Grand Prix Wrocławia w warcabach międzynarodowych

Turniejem we Wrocławiu zakończyliśmy kolejną edycję Grand Prix Wrocławia w warcabach. Tym razem rywalizacja o pierwsze miejsca była rozstrzygnięta już przed ostatnią rundą. Duży wpływ na to miała regularność uczestniczenia w turnieju, nieobecność w dwóch zawodach podczas półrocza wykluczała już zawodnika z możliwości zwycięstwa w swojej kategorii. Liczyła się regularność.

- klasyfikacje

Ekstraliga:
1. Dawid Franek - 436 pkt. (8.turniejów)
2. Tomasz Urbańczyk - 414 pkt. (8)
3. Adam Biadasiewicz - 411 pkt. (7))
...więcej

Liga Orlików i Młodzików
z podziałem na kategorie:

Orliczki     Młodziczki  
1. Karolina Pawlak 504 pkt.   1. Zuzanna Ruta 472 pkt.
2. Aleksandra Łukomska 459 pkt.   2. Aleksandra Walkowska 472 pkt.
3. Martyna Bortlisz 437 pkt.   3. Katarzyna Pisarska 461 pkt.
Orlicy     Młodzicy  
1. Bartosz Skiba 532 pkt.   1. A. Zyber-Moszak 534 pkt.
2. Mateusz Wysokiński 525 pkt.   2. Michał Węgrzyn 490 pkt.
3. Maksymilian Hałas 487 pkt.   3. Tymoteusz Myszuk 440 pkt.

- w turniejach wzięło udział 238 zawodników i zawodniczek,
- zawodnicy reprezentowali 11 klubów zrzeszonych w PZWarc,
- najmłodszy uczestnik urodził się w marcu 2012 roku i w dniu rozgrywania turnieju miał 4 lata i 3 miesięcy,
- najstarszy uczestnik miał ponad 79 lat,
- średnia wieku w Ekstralidze wynosi 30 lat, w Lidze Szkolnej 9,5 roku,
- we wszystkich dziesięciu turniejach regularnie startowało 10 zawodników,
- 39 zawodnikom zaliczono maksymalną ilość turniejów do klasyfikacji łącznej (4 z jesieni + 4 z wiosny),
- najczęściej w Ekstralidze zwyciężał Adam Biadasiewicz - 4x, Jagoda Bajkowska i Filip Kuczewski po 2x,

Adam Biadasiewicz wygrywa X rundę GP

XI Otwarty Turniej o Puchar Ziemi Leszczyńskiej

Ostatnia, X runda Grand Prix, odbyła się tradycyjnie we Wrocławiu. Wzięło w niej udział 68 zawodników.

W prestiżowej Ekstralidze zwyciężył zawodnik naszego klubu Adam Biadasiewicz (12.pkt.) przed zawodnikami Roszady Lipno Dawidem Frankiem (10.pkt) i Amadeuszem Zyber-Moszak (9.pkt). W pozostałych kategoriach, tym razem, nasi zawodnicy zajęli dalsze miejsca. W młodzikach Karolina Pawlak była dziesiąta, zwyciężył Bartosz Mazurowski ze Strugi Marki, a w orlikach 11.miejsce zajęła Alicja Reif, zwyciężył Bartosz Skiba (Komorzanka)

Zawody były jednocześnie ostatnią rundą Grand Prix Wrocławia 2016/2017. W Lidze Orlików zwyciężył Bartosz Skiba (Komorzanka). Trzecie miejsce, jednocześnie najlepsze wśród dziewcząt zajęła Karolina Pawlak. W Lidze Młodzików zwyciężył Amadeusz Zyber Moszak (Roszada Lipno), a drugie miejsce zajął Michał Węgrzyn. W Ekstralidze zwycięzył Dawid Franek, a Adam Biadasiewicz został sklasyfikowany na trzeciej pozycji.Drzwi Gnieźnieńskie - M.Chęsiak dziewiąty

Puchar Ziemi Leszczyńskiej

Kamil Krygier z Lokatora Gniezno zwyciężył w tradycyjnie silnie obsadzonym IX Turnieju o Drzwi Gnieźnieńskie. Drugie miejsce zajął Mariusz Ślęzak (Czarna Damka Lututów), a trzecie Filip Kuczewski (Roszada Lipno)

Nasi zawodnicy zaprezentowali się na miarę swoich aktualnych umiejętności. W gronie 79 zawodników najwyżej na 9 miejscu zawody zakończył Marcin Chęsiak.

Podczas trwania turnieju zawodnicy mieli możliwość zwiedzania miasta, muzeum oraz uczestniczenia w meczu żużlowym.

A.Biadasiewicz wygrywa Mistrzostwa Wałbrzycha

Medaliści III Otwatych Mistrzostw Wałbrzycha: Edward Perdek, Adam Biadasiewicz, Grzegorz Siwik

Ewelina Guza najlepsza do lat 12

III Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha rozegrane 10.06.2017 r. wygrał Adam Biadasiewicz wyprzedzając Edwarda Perdka i Grzegorza Siwika (obaj Czarna Damka Lututów). Bardzo dobrze spisała się również nasza młodzież: Ewelina Guza była najlepsza w kategorii do lat 12. W tej samej kategorii Filip Domaradzki był trzeci. Puchary rozdano również młodzieży do lat 18 - tu również najlepszym okazał się Adam Biadasiewicz.

Duże podziękowania należą się Kazimierzowi Kaczudze, który po raz kolejny zorganizował ten turniej,W tym roku wzięło w nim udział 34 zawodników z Dolnego Śląska, Wielkopolski i Lututowa, czwórka z nich podniosła swoje kategorie warcabowe.


M.Bajkowska najlepsza w Białym Dunajcu

Puchar Ziemi Leszczyńskiej

Już po raz czwarty Roszada Lipno zorganizowała w Białym Dunajcu turniej szkoleniowy połączony z popularyzacją warcabów wśród lokalnej społeczności.

W zawodach rozegrach między 01.06.2017 r, a 04.06.2017 r. wzięła udział Malwina Bajkowska, która okazała się najlepszą zawodniczką w kategorii do lat 14 zarówno w wersji warcabów 64 jak i 100 polowych. Gratulujemy.

Oczywiście po za rywalizacją sportową dzieci i młodzież podziwiali piękno Tatr uczestnicząc w wycieczkach i spotkaniach z lokalną społecznością.


Medalowe Drużynowe MP Juniorów

Druzynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach międzynarodowych

Tradycyjnie w Dąbkach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach stupolowych. Zawody rozegrano w pięciu grupach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta.

Wszystkie cztery nasze drużyny powróciły zawodów z medalami. Najwyższe miejsce - drugie - wywalczyły nasze juniorki do lat 16: Kamila Misiołek i Malwina Bajkowska, które zostały wyprzedzone tylko przez zawodniczki Unii Horyniec Zdrój. Na najniższym stopniu podium stanęły juniorki do lat 8 (Milena Reif i Susana Mogilska), do lat 10 (Karolina Pawlak i Alicja Reif) oraz juniorzy do lat 13 (Michał Węgrzyn, Filip Domaradzki i Bartosz Jurcewicz). Niestety żadnej drużynie nie udało się wygrać rywalizacji.

Oprócz wrażeń sportowych dzieci miały możliwość spędzenia czasu wolnego na plaży nad morzem; pogoda w tym roku dopisywała.


J.Bajkowska czwarta w Pucharze Ziemi Leszczyńskiej

Puchar Ziemi Leszczyńskiej

Karolina Pawlak i Michał Węgrzyn na podium w swoich kategoriach

W Lipnie odbył się XII Puchar Ziemi Leszczyńskiej będący jednocześnie IX Rundą Grand Prix Wzięło w nim udział 108 zawodników z województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego. Zawodnicy grali w czterech grupach wiekowych.

W prestiżowej Ekstralidze (Open)) na 4.miejscu zawody ukończyła Jagoda Bajkowska, która wygrała jednocześnie rywalizację wśród kobiet. Zwyciężył Sylwester Flisikowski (Zuch Rychlik) przed Edwardem Karpińskim i Dawidem Frankiem (obaj Roszada Lipno). W kategorii do lat 13 drugie miejsce zajął Michał Węgrzyn, który musiał uznać wyższość Tymka Myszuka (Roszada)

Najmłodsi - Orlicy - grali w dwóch grupach do lat 8 i 10. W kategorii do lat 10 dziewcząt triumfowała Karolina Pawlak, a czwarte miejsce zajęła Ewelina Guza.

Zwycięscy otrzymali puchary, medaliści medale, a wszyscy uczestnicy dyplomy.


Karolina Pawlak Mistrzynią Polski do lat 10

Karolina Pawlak Mistrzyni Polski do alt 10 w warcabach międzynarodowych

W Karpaczu odbyła się najważniejsza młodzieżowa impreza 2017 roku - XXXV Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach międzynarodowych. W ciągu pięciu dni rozegrano turnieje w tempie klasycznym, aktywnym i błyskawicznym.

Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentowała się Karolina Pawlak zdobywając tytuł Mistrzyni Polski Juniorek do lat 10 w tempie rankingowym i tym samym gwarantując sobie wyjazd na ME i MŚ. Karolina zajęła również drugie miejsce w mistrzostwach w tempie aktywnym.

Miejsce na podium wywalczyły również: Ewelina Guza druga w grze błyskawicznej w kategorii Dz10, Kamila Misiołek trzecia w Dz16 w błyskawiczne oraz Michał Węgrzyn trzeci w Ch13 w aktywne.


Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

01 kwietnia 2017 r. opublikowano nową listę rankingową PZWarc obowiązującą w II kwartale 2017 - kom. nr 71.

W I kwartale odbyły się m.in. półfinały IMP oraz Mistrzostwa Polski w warcabach klasycznych, które wpłynęły na zmiany rankingów zawodników. Z naszych reprezentantów największy przyrost rankingu zanotował Marcin Chęsiak (+39), który jednocześnie podwyższył kategorię na I.

Z najwyższym rankingiem z naszych zawodników pozostaje Oskar Budis - 2302 pkt., co klasyfikuje go na 21.pozycji w Polsce, najwyższym 2466 pkt. legitymuje się Jan Sekuła

W minionym kwartale swoją kategorię warcabową podwyższyła Milena Reif (64-polowe).

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.


Mistrzynie Polski w warcabach klasycznych

Złote medalistki Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach klasycznych

Na odbywających się w Lipnie Mistrzostwach Polski w warcabach klasycznych rozstrzygnięto rywalizację w grze klasycznej i błyskawicznej.

Rewelacyjnie - podobnie jak w drużynówce - wypadły nasze najmłodsze zawodniczki. Wychowanki trenera Ryszarda Chackiego zwyciężyły w swoich kategoriach. Do lat 8 najlepsza była Milena Reif, a do 10 Karolina Pawlak.
Na trzecim miejscu w kategorii do lat 16 zawody ukończyła Malwina Bajkowska.

W mistrzostwach w grze błyskawicznej na podium stanęła jedynie Karolina Pawlak - trzecia do lat 10.


Brązowe dziewczyny - w DMPJ

Brązowe medalistki Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach klasycznych

W Lipnie, w dniach 22-24 marca odbyły się IX Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 64-polowych. Nasz klub reprezentowały dwie drużyny dziewcząt, które ostatecznie zakończyły rywalizację na trzecich miejscach. W kategorii dziewcząt do lat 8 na podium stanęły debiutujące w zawodach tej rangi Milena Reif i Susana Mogilska, natomiast w kategorii do lat 10 Karolina Pawlak i Ewelina Guza, obie nasze drużyny musiały uznać wyższość jedynie zawodniczkom z Lipna i Komorza.


A.Biadasiewicz wygrywa VII rundę Grand Prix

Osieczna - turniej warcabowy

W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w warcabach klasycznych, które za 10 dni rozpoczynają się w Lipnie VII Runda Grand Prix Wrocławia została rozegrana w tą odmianę gry. W zawodach, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Pęgowie wzięło udział 85 zawodników tradycyjnie podzielonych na trzy grupy wiekowe.

W najbardziej prestiżowej - Ekstralidze - zwyciężył zawodnik naszego klubu Adam Biadasiewicz, który wyprzedził Tomasza Urbańczyka i Amedeusza Zyber-Moszak (obaj Roszada Lipno). Warto zauważyć, że na wysokiej czwartej pozycji został sklasyfikowany 11-letni Michał Węgrzyn. W pozostałych kategoriach nasi zawodnicy nie znaleźli się na podium. Najbliżej podium była Ewelina Guza, która w Lidze Orlików zajęła 7, miejsce.

Teraz czas na Lipno i XXVII Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych, IX Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach klasycznych, XXI Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 64-polowych.


Filip Kuczewski Mistrzem Dolnego Śląska

Osieczna - turniej warcabowy

W Starej Kopalni w Wałbrzychu odbyły się 04.03.2017 r. I Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w warcabach 64-polowych..

W turnieju wzięło udział 62 Zawodników, grano na dystansie 7 rund z tempie 10 minut na zawodnika. W klasyfikacji OPEN zwyciężył Filip Kuczewski, aktualny Wicemistrz Polski. Na najniższym stopniu podium znalazł się nasz klubowicz Marcin Chęsiak, a zaraz za nim uplasował się Adam Biadasiewicz. Należy dodać, że w kategorii do lat 10, II lokatę zajęła Karolina Pawlak, zaś do lat 13, II miejsce przypadło Michałowi Węgrzynowi.

Zwycięscy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Oddzielnymi pucharami i medalami uhonorowano najlepszych zawodników z Wałbrzycha oraz najstarszego i najmłodszego uczestnika zawodów.


Bez sukcesów w Grand Prix w Osiecznej

Osieczna - turniej warcabowy

W sobotę 11.02.2017 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Osieczna w warcabach 100-polowych będące jednocześnie VI Rundą Grand Prix. Wzięło w nich udział 92 zawodników i zawodniczek, grano w trzech grupach wiekowych.

Nasi zawodnicy, chociaż nie zagrali żle, jednak zajęli najbardziej nie lubiane przez sportowców miejsca. Najlepiej zaprezentował się Adam Biadasiewicz, który w Ekstralidze zajął drugie miejsce ustępując tylko Filipowi Kuczewskiemu z Roszady Lipno. Podobnie zaprezentowała się Jagoda Bajkowska, która w punktacji łącznej sklasyfikowana została na szóstym miejscu, ale wśród kobiet jako druga. W innych ligach najlepsi z naszych zawodników zajęli czwarte miejsca. Michał Węgrzyn w Lidze Młodzików musiał uznać wyższość zawodników z Lipna (T,Myszuk, A.Zyber-Moszak, A.Walkowska), a Karolina Pawlak w Lidze Orlików ustąpiła miejsca kolejno: Mateuszowi Wysokińskiemu, Bartoszowi Skibie (Komorzanka) i Amelii Bajk (Złote Piony Bielawa)

Zwycięscy otrzymali puchary, medaliści medale, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Oddzielnymi pucharami i medalami uhonorowano najlepszych zawodników z Gminy Osieczna.


Marcin Chęsiak drugi w V Mistrzostwach Smolca

Zwycięscy zawodów w Smolcu

W niedzielę w godzinach popołudniowych dzięki życzliwości sołectwa w Smolcu odbyły się już piąte mistrzostwa tej podwrocławskiej miejscowości.

W zawodach niespodziewanie zwyciężył Tymoteusz Myszuk z Roszady Lipno, który wyprzedził naszego zawodnika Marcina Chęsiaka oraz Martynę Lipkę (również Roszada). W zawodach wzięło udział 30 zawodników.


Piątka jedzie na OOM !

W piątkę na Olimpiadę Młodzieży

4.02.2017 w MDK Kopernik przy ul.Kołłątaja we Wrocławiu odbyły się eliminacje strefy C do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, której finał ma odbyć się w kwietniu w Drzonkowie. W każdej z czterech kategorii bezpośredni awans uzyskiwało trzech zawodników.

Z naszych reprezentantów zakwalifikowali się: Filip Domaradzki (Ch10), Michał Węgrzyn (Ch13),>Karolina Pawlak (Dz10) oraz Kinga Drozd i Natalia Domaradzka (Dz10).

Życzymy sukcesów w Drzonkowie.

Pozostali, którzy nie awansowali będą jeszcze mieli szansę w barażach, które zaplanowane są w dniu 25.02.2017 r. w Rychliku koło Piły. W każdej kategorii awans uzyska po dwóch zawodników, którzy uzupełnią do 14 liczbę finalistów.

.

Adam Biadasiewicz najlepszy w Ekstralidze

Adam Biadasiewicz zwycięsca V Rundy Grand Prix Wrocławia w Pegowie.

85 zawodników wzięło udział w V Rundzie Grand Prix Wrocławia rozegranej 14.01.2017 r. w Szkole Podstawowej w Pęgowie.

W Ekstralidze zwyciężył nasz zawodnik Adam Biadasiewicz, który wyprzedził reprezentantów Roszady Lipno Tymka Myszuka i Dawida Franka. Czwarty był Marek Grymin. Malwina Bajkowska była druga wśród kobiet, a Jola Jurusik trzecia.
W Lidze Młodzików Michał Węgrzyn zajął drugie miejsce, zwyciężył Amadeusz Zyber-Moszak (Roszada Lipno).

W Lidze Orlików najlepszym okazał się Mateusz Wysokiński (Roszada), który wyprzedził naszą zawodniczkę - jednocześnie najlepszą z dziewcząt - Karolinę Pawlak, trzeci był Filip Borkiewicz (Komorzanka Komorze).

V runda zamyka nam pierwszą część naszego Grand Prix. Podsumowanie wkrótce. Teraz czas na eliminacje do OOM, nasza strefa gra 4 lutego w MDK-u Kopernik we Wrocławiu.


Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

Dzisiaj - 01.01.2017 r. opublikowano nową listę rankingową PZWarc obowiązującą w I kwartale 2017 - kom. nr 70.

W IV kwartale odbyło się kilka turniejów rankingowych, które wpłynęły na zmiany rankingów zawodników. Z naszych reprezentantów największy przyrost rankingu zanotował Marek Grymin (+17).

Z najwyższym rankingiem z naszych zawodników pozostaje Oskar Budis - 2302 pkt., co klasyfikuje go na 21.pozycji w Polsce, najwyższym 2466 pkt. legitymuje się Jan Sekuła

W minionym kwartale swoją kategorię warcabową podwyższyła tylko Jola Jurusik (wypełniła normę na II).

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.OKS Sokół Wrocław

Mistrz Europy

Klasyfikacja klubowa OOM 2016

  • 2. Struga Marki
  • 3. Sokół Wrocław
  • 4. Unia Horyniec
  • 5. Złote Piony Bielawa
  • 6. Pitagoras Pęgów
  • Punktowało 21 klubów