A.Biadasiewicz wygrywa Mistrzostwa Wałbrzycha

Medaliści III Otwatych Mistrzostw Wałbrzycha: Edward Perdek, Adam Biadasiewicz, Grzegorz Siwik

Ewelina Guza najlepsza do lat 12

III Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha rozegrane 10.06.2017 r. wygrał Adam Biadasiewicz wyprzedzając Edwarda Perdka i Grzegorza Siwika (obaj Czarna Damka Lututów). Bardzo dobrze spisała się również nasza młodzież: Ewelina Guza była najlepsza w kategorii do lat 12. W tej samej kategorii Filip Domaradzki był trzeci. Puchary rozdano również młodzieży do lat 18 - tu również najlepszym okazał się Adam Biadasiewicz.

Duże podziękowania należą się Kazimierzowi Kaczudze, który po raz kolejny zorganizował ten turniej,W tym roku wzięło w nim udział 34 zawodników z Dolnego Śląska, Wielkopolski i Lututowa, czwórka z nich podniosła swoje kategorie warcabowe.


M.Bajkowska najlepsza w Białym Dunajcu

Puchar Ziemi Leszczyńskiej

Już po raz czwarty Roszada Lipno zorganizowała w Białym Dunajcu turniej szkoleniowy połączony z popularyzacją warcabów wśród lokalnej społeczności.

W zawodach rozegrach między 01.06.2017 r, a 04.06.2017 r. wzięła udział Malwina Bajkowska, która okazała się najlepszą zawodniczką w kategorii do lat 14 zarówno w wersji warcabów 64 jak i 100 polowych. Gratulujemy.

Oczywiście po za rywalizacją sportową dzieci i młodzież podziwiali piękno Tatr uczestnicząc w wycieczkach i spotkaniach z lokalną społecznością.


Medalowe Drużynowe MP Juniorów

Druzynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach międzynarodowych

Tradycyjnie w Dąbkach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach stupolowych. Zawody rozegrano w pięciu grupach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta.

Wszystkie cztery nasze drużyny powróciły zawodów z medalami. Najwyższe miejsce - drugie - wywalczyły nasze juniorki do lat 16: Kamila Misiołek i Malwina Bajkowska, które zostały wyprzedzone tylko przez zawodniczki Unii Horyniec Zdrój. Na najniższym stopniu podium stanęły juniorki do lat 8 (Milena Reif i Susana Mogilska), do lat 10 (Karolina Pawlak i Alicja Reif) oraz juniorzy do lat 13 (Michał Węgrzyn, Filip Domaradzki i Bartosz Jurcewicz). Niestety żadnej drużynie nie udało się wygrać rywalizacji.

Oprócz wrażeń sportowych dzieci miały możliwość spędzenia czasu wolnego na plaży nad morzem; pogoda w tym roku dopisywała.


J.Bajkowska czwarta w Pucharze Ziemi Leszczyńskiej

Puchar Ziemi Leszczyńskiej

Karolina Pawlak i Michał Węgrzyn na podium w swoich kategoriach

W Lipnie odbył się XII Puchar Ziemi Leszczyńskiej będący jednocześnie IX Rundą Grand Prix Wzięło w nim udział 108 zawodników z województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego. Zawodnicy grali w czterech grupach wiekowych.

W prestiżowej Ekstralidze (Open)) na 4.miejscu zawody ukończyła Jagoda Bajkowska, która wygrała jednocześnie rywalizację wśród kobiet. Zwyciężył Sylwester Flisikowski (Zuch Rychlik) przed Edwardem Karpińskim i Dawidem Frankiem (obaj Roszada Lipno). W kategorii do lat 13 drugie miejsce zajął Michał Węgrzyn, który musiał uznać wyższość Tymka Myszuka (Roszada)

Najmłodsi - Orlicy - grali w dwóch grupach do lat 8 i 10. W kategorii do lat 10 dziewcząt triumfowała Karolina Pawlak, a czwarte miejsce zajęła Ewelina Guza.

Zwycięscy otrzymali puchary, medaliści medale, a wszyscy uczestnicy dyplomy.


Karolina Pawlak Mistrzynią Polski do lat 10

Karolina Pawlak Mistrzyni Polski do alt 10 w warcabach międzynarodowych

W Karpaczu odbyła się najważniejsza młodzieżowa impreza 2017 roku - XXXV Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach międzynarodowych. W ciągu pięciu dni rozegrano turnieje w tempie klasycznym, aktywnym i błyskawicznym.

Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentowała się Karolina Pawlak zdobywając tytuł Mistrzyni Polski Juniorek do lat 10 w tempie rankingowym i tym samym gwarantując sobie wyjazd na ME i MŚ. Karolina zajęła również drugie miejsce w mistrzostwach w tempie aktywnym.

Miejsce na podium wywalczyły również: Ewelina Guza druga w grze błyskawicznej w kategorii Dz10, Kamila Misiołek trzecia w Dz16 w błyskawiczne oraz Michał Węgrzyn trzeci w Ch13 w aktywne.


Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

01 kwietnia 2017 r. opublikowano nową listę rankingową PZWarc obowiązującą w II kwartale 2017 - kom. nr 71.

W I kwartale odbyły się m.in. półfinały IMP oraz Mistrzostwa Polski w warcabach klasycznych, które wpłynęły na zmiany rankingów zawodników. Z naszych reprezentantów największy przyrost rankingu zanotował Marcin Chęsiak (+39), który jednocześnie podwyższył kategorię na I.

Z najwyższym rankingiem z naszych zawodników pozostaje Oskar Budis - 2302 pkt., co klasyfikuje go na 21.pozycji w Polsce, najwyższym 2466 pkt. legitymuje się Jan Sekuła

W minionym kwartale swoją kategorię warcabową podwyższyła Milena Reif (64-polowe).

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.


Mistrzynie Polski w warcabach klasycznych

Złote medalistki Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach klasycznych

Na odbywających się w Lipnie Mistrzostwach Polski w warcabach klasycznych rozstrzygnięto rywalizację w grze klasycznej i błyskawicznej.

Rewelacyjnie - podobnie jak w drużynówce - wypadły nasze najmłodsze zawodniczki. Wychowanki trenera Ryszarda Chackiego zwyciężyły w swoich kategoriach. Do lat 8 najlepsza była Milena Reif, a do 10 Karolina Pawlak.
Na trzecim miejscu w kategorii do lat 16 zawody ukończyła Malwina Bajkowska.

W mistrzostwach w grze błyskawicznej na podium stanęła jedynie Karolina Pawlak - trzecia do lat 10.


Brązowe dziewczyny - w DMPJ

Brązowe medalistki Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach klasycznych

W Lipnie, w dniach 22-24 marca odbyły się IX Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 64-polowych. Nasz klub reprezentowały dwie drużyny dziewcząt, które ostatecznie zakończyły rywalizację na trzecich miejscach. W kategorii dziewcząt do lat 8 na podium stanęły debiutujące w zawodach tej rangi Milena Reif i Susana Mogilska, natomiast w kategorii do lat 10 Karolina Pawlak i Ewelina Guza, obie nasze drużyny musiały uznać wyższość jedynie zawodniczkom z Lipna i Komorza.


A.Biadasiewicz wygrywa VII rundę Grand Prix

Osieczna - turniej warcabowy

W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w warcabach klasycznych, które za 10 dni rozpoczynają się w Lipnie VII Runda Grand Prix Wrocławia została rozegrana w tą odmianę gry. W zawodach, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Pęgowie wzięło udział 85 zawodników tradycyjnie podzielonych na trzy grupy wiekowe.

W najbardziej prestiżowej - Ekstralidze - zwyciężył zawodnik naszego klubu Adam Biadasiewicz, który wyprzedził Tomasza Urbańczyka i Amedeusza Zyber-Moszak (obaj Roszada Lipno). Warto zauważyć, że na wysokiej czwartej pozycji został sklasyfikowany 11-letni Michał Węgrzyn. W pozostałych kategoriach nasi zawodnicy nie znaleźli się na podium. Najbliżej podium była Ewelina Guza, która w Lidze Orlików zajęła 7, miejsce.

Teraz czas na Lipno i XXVII Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych, IX Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach klasycznych, XXI Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 64-polowych.


Filip Kuczewski Mistrzem Dolnego Śląska

Osieczna - turniej warcabowy

W Starej Kopalni w Wałbrzychu odbyły się 04.03.2017 r. I Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w warcabach 64-polowych..

W turnieju wzięło udział 62 Zawodników, grano na dystansie 7 rund z tempie 10 minut na zawodnika. W klasyfikacji OPEN zwyciężył Filip Kuczewski, aktualny Wicemistrz Polski. Na najniższym stopniu podium znalazł się nasz klubowicz Marcin Chęsiak, a zaraz za nim uplasował się Adam Biadasiewicz. Należy dodać, że w kategorii do lat 10, II lokatę zajęła Karolina Pawlak, zaś do lat 13, II miejsce przypadło Michałowi Węgrzynowi.

Zwycięscy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Oddzielnymi pucharami i medalami uhonorowano najlepszych zawodników z Wałbrzycha oraz najstarszego i najmłodszego uczestnika zawodów.


Bez sukcesów w Grand Prix w Osiecznej

Osieczna - turniej warcabowy

W sobotę 11.02.2017 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Osieczna w warcabach 100-polowych będące jednocześnie VI Rundą Grand Prix. Wzięło w nich udział 92 zawodników i zawodniczek, grano w trzech grupach wiekowych.

Nasi zawodnicy, chociaż nie zagrali żle, jednak zajęli najbardziej nie lubiane przez sportowców miejsca. Najlepiej zaprezentował się Adam Biadasiewicz, który w Ekstralidze zajął drugie miejsce ustępując tylko Filipowi Kuczewskiemu z Roszady Lipno. Podobnie zaprezentowała się Jagoda Bajkowska, która w punktacji łącznej sklasyfikowana została na szóstym miejscu, ale wśród kobiet jako druga. W innych ligach najlepsi z naszych zawodników zajęli czwarte miejsca. Michał Węgrzyn w Lidze Młodzików musiał uznać wyższość zawodników z Lipna (T,Myszuk, A.Zyber-Moszak, A.Walkowska), a Karolina Pawlak w Lidze Orlików ustąpiła miejsca kolejno: Mateuszowi Wysokińskiemu, Bartoszowi Skibie (Komorzanka) i Amelii Bajk (Złote Piony Bielawa)

Zwycięscy otrzymali puchary, medaliści medale, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Oddzielnymi pucharami i medalami uhonorowano najlepszych zawodników z Gminy Osieczna.


Marcin Chęsiak drugi w V Mistrzostwach Smolca

Zwycięscy zawodów w Smolcu

W niedzielę w godzinach popołudniowych dzięki życzliwości sołectwa w Smolcu odbyły się już piąte mistrzostwa tej podwrocławskiej miejscowości.

W zawodach niespodziewanie zwyciężył Tymoteusz Myszuk z Roszady Lipno, który wyprzedził naszego zawodnika Marcina Chęsiaka oraz Martynę Lipkę (również Roszada). W zawodach wzięło udział 30 zawodników.


Piątka jedzie na OOM !

W piątkę na Olimpiadę Młodzieży

4.02.2017 w MDK Kopernik przy ul.Kołłątaja we Wrocławiu odbyły się eliminacje strefy C do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, której finał ma odbyć się w kwietniu w Drzonkowie. W każdej z czterech kategorii bezpośredni awans uzyskiwało trzech zawodników.

Z naszych reprezentantów zakwalifikowali się: Filip Domaradzki (Ch10), Michał Węgrzyn (Ch13),>Karolina Pawlak (Dz10) oraz Kinga Drozd i Natalia Domaradzka (Dz10).

Życzymy sukcesów w Drzonkowie.

Pozostali, którzy nie awansowali będą jeszcze mieli szansę w barażach, które zaplanowane są w dniu 25.02.2017 r. w Rychliku koło Piły. W każdej kategorii awans uzyska po dwóch zawodników, którzy uzupełnią do 14 liczbę finalistów.

.

Adam Biadasiewicz najlepszy w Ekstralidze

Adam Biadasiewicz zwycięsca V Rundy Grand Prix Wrocławia w Pegowie.

85 zawodników wzięło udział w V Rundzie Grand Prix Wrocławia rozegranej 14.01.2017 r. w Szkole Podstawowej w Pęgowie.

W Ekstralidze zwyciężył nasz zawodnik Adam Biadasiewicz, który wyprzedził reprezentantów Roszady Lipno Tymka Myszuka i Dawida Franka. Czwarty był Marek Grymin. Malwina Bajkowska była druga wśród kobiet, a Jola Jurusik trzecia.
W Lidze Młodzików Michał Węgrzyn zajął drugie miejsce, zwyciężył Amadeusz Zyber-Moszak (Roszada Lipno).

W Lidze Orlików najlepszym okazał się Mateusz Wysokiński (Roszada), który wyprzedził naszą zawodniczkę - jednocześnie najlepszą z dziewcząt - Karolinę Pawlak, trzeci był Filip Borkiewicz (Komorzanka Komorze).

V runda zamyka nam pierwszą część naszego Grand Prix. Podsumowanie wkrótce. Teraz czas na eliminacje do OOM, nasza strefa gra 4 lutego w MDK-u Kopernik we Wrocławiu.


Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

Dzisiaj - 01.01.2017 r. opublikowano nową listę rankingową PZWarc obowiązującą w I kwartale 2017 - kom. nr 70.

W IV kwartale odbyło się kilka turniejów rankingowych, które wpłynęły na zmiany rankingów zawodników. Z naszych reprezentantów największy przyrost rankingu zanotował Marek Grymin (+17).

Z najwyższym rankingiem z naszych zawodników pozostaje Oskar Budis - 2302 pkt., co klasyfikuje go na 21.pozycji w Polsce, najwyższym 2466 pkt. legitymuje się Jan Sekuła

W minionym kwartale swoją kategorię warcabową podwyższyła tylko Jola Jurusik (wypełniła normę na II).

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.OKS Sokół Wrocław

Mistrz Europy

Klasyfikacja klubowa OOM 2016

  • 2. Struga Marki
  • 3. Sokół Wrocław
  • 4. Unia Horyniec
  • 5. Złote Piony Bielawa
  • 6. Pitagoras Pęgów
  • Punktowało 21 klubów