Tak tworzyła się historia

Człowiekiem od którego rozpoczęła się historia Osiedlowego Klubu Sportowego "Sokół" Wrocław jest niewątpliwie Ryszard Chącki. Dane jest mi, znać go od roku 1987 i wiem ile pracy włożył w to, żeby ten klucz zaistniał.

Po wielu wydeptanych ścieżkach klub w końcu został zarejestrowany 21 czerwca 1999 roku. Pierwszym Prezesem klubu zastał Pan Antoni Fajrowski. Od następnego roku klub, a właściwie zarejestrowani w OKS "Sokół" Wrocław odnoszą pierwsze sukcesy.

Drugim Prezesem Klubu był Pan Mieczysław Borys. Dzięki jego pomocy na początku roku 2004 odbyła się we Wrocławiu symultana warcabowa z udziałem ówczesnego mistrza świata Aleksieja GeorgijewaPodczas symultany "padły" dwa remisy. Jako pierwsza zremisowała Kasia Mederska z Pęgowa (ze szczęścia się popłakała), a na zakończenie symultany remis osiągnął Marek Grymin z OKS "Sokół" Wrocław (mistrz aż usiadł z wrażenia):

Pod koniec roku 2004 z okazji V rocznicy Klubu odbyły się we Wrocławiu Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów. Jak wypadła ta impreza - nie będę pisał bo to mi nie wypada - proszę pytać zainteresowanych, czyli zawodników, bo wszystko było robione pod nich i to oni mieli się czuć jak najlepiej i mieć stworzone godziwe warunki do gry - jak wyszło zostanie to ich słodką tajemnicą... no chyba, że na czyjąś prośbę powiedzą czy im się podobało...
W latach 2011-13 razem z Panem Magnusem Budisem w pięknym pałacyku w Makowicach koło Świdnicy organizowaliśmy kolejne Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów. Jak wypadały? ...niech odpowiedzą Ci którzy w nich uczestniczyli ...cisza, spokój, jezioro, duże i wygodne łóżka do wypoczynku oraz pełny bufet ...cóż więcej potrzeba.
Obecnie Prezesem Klubu jest Pan Stanisław Zatoń.

Jacek Stążka, Arkadiusz Biadasiewicz

OKS Sokół Wrocław

Mistrz Europy

Współzawodnictwo 2009

  • 2. Mazovia Mińsk Mazowiecki
  • 3. Struga Marki
  • 4. Sokół Wrocław
  • 5. Lokator Gniezno
  • 6. Pitagoras Pęgów
  • ... razem 33 kluby.