Pograli w Bielawie

Medaliści III Memoriału Warcabowego im.Jana E.Jankowskiego

W dniu 29 grudnia 2018r. odbył się III Ogólnopolski Memoriał Warcabowy im. Jana Edmunda Jankowskiego. Przy 100 polowych planszach zagrało 60 zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

W kategorii Open na podium stanęło trzech utytułowanych mistrzów federacji. Zwyciężył - Filip Kuczewski (UKS Roszada Lipno), na drugim miejscu stanął Przemysław Oderkiewicz (LKS Czarna Damka Lututów), a trzeci był Egor Bobkov (OKS Sokół Wrocław).

Najlepszą kobietą w turnieju OPEN okazała się Malwina Bajkowska (OKS Sokół Wrocław).

W kategoriach młodzieżowych najlepszymi juniorami okazali się : do lat 13 – Paulina Pawlaczek (LSWKS Złote Piony Bielawa) i Mateusz Matysiak (UKS Roszada Lipno), do lat 10 – Antonina Wideł (UKS Roszada Lipno) i Emil Sopiarz (LSWKS Złote Piony Bielawa). Wiele emocji przyniosły zmagania naszych najmłodszych nadziei warcabowych. Na podium stanęli: w kat. do lat 8 – Zofia Wideł i Bartłomiej Matysiak (oboje UKS Roszada Lipno), w kat. do lat 6 – Jan Nowaczyk (UKS Roszada Lipno) i Amelia Barancewicz (Bielawa).

Wyrazy uznania dla organizatorów za puchary i nagrody oraz dostarczenie smacznych pierogów dla uczestników turnieju.

Gościnni na Turnieju Mikołajkowym

Michał Romaniszyn trzeci w Turnieju Mikołajkowym

Nasi zawodnicy okazali się bardzo gościnni podczas Turnieju Mikołajkowego organizowanego przez nasz klub 8 grudnia 2018 r. Żaden z nich nie znalazł się tym razem na podium. Jedynie trenujący z nami Michał Romaniszyn zajął trzecie miejsce w turnieju Open.

W najbardziej prestiżowej kategorii open zwyciężył Amadeusz Zyber-Moszak, przed Tomkiem Urbańczykiem (obaj Roszada Lipno). Wśród młodzików wygrała Aleksandra Łukomska (Komorzanka Komorze), orlików Jakub Ilasz (Roszada), a w najmłodszej grupie przedszkolaków Bielicki Paweł (Roszada).

Zwycięscy otrzymali puchary, medaliści medale, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Do niektórych nawet przyszedł Mikołaj.


Michał Węgrzyn Wicemistrzem Polski w warcabach szybkich!

MichałWęgrzyn z pucharem za w-ce Mistrzostwopolski w warcabach klasycznych, wersja aktywnya

W dniu 24.11.2018 w Markach odbyły się XVI Mistrzostwa Polski w warcabach 64 polowych aktywnych. Zawody rozegrano w 3 grupach: juniorzy i juniorki do lat 13 oraz open; wzięło w nich udział łącznie 72 zawodników.

W kategorii do lat 13, zawodnik naszego klubu Michał Węgrzyn zajął 2 miejsce - gratulacje ! Wygrał Dominik Rubaj (SIN Razem Świecie) trzeci Amadeusz Zyber-Moszak (UKS Roszada Lipno). Wśród juniorek zwyciężyła Aleksandra Łukomska (UKS Komorzanka Komorze), przed Joanną Stachowiak (UKS Roszada Lipno) i Agatą Orłów (UKS Struga Marki).

Mistrzem Polski został Filip Kuczewski (UKS Roszada Lipno), drugie miejsce Mateusz Niczyporuk (UKS Roszada Lipno), trzecie Karol Cichocki (LKS Olimp Błonie).

Medaliści oprócz medali otrzymali puchary i nagrody finansowe,a każdy uczestnik dyplom. Pochwały należą się dla organizatorów za dobrą organizację turnieju.

IV Ogólnopolskie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Żerkowa - III Runda Grand Prix

Seniorki na podium w Żerkowie

W Żerkowie koło Jarocina odbyły się IV Ogólnopolskie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Żerkowa będące jednocześnie 3 rundą Grand Prix Wrocławia. Zawody miały charakter sportowy, ale nie mogło zabraknąć na nich również akcentów patriotycznych związanych ze stuleciem odzyskania niepodległości. Wspomniano bohaterów, odśpiewano hymn, burmistrz przekazał pamiątkowe kotyliony.

W zawodach uczestniczyło 120 zawodników z wielu wielkopolskich i dolnośląskich klubów. Medale i puchary wręczono w 10 kategoriach. W najważniejszej Open zwyciężył wśród mężczyzn Michał Romanyszyn a wśród kobiet Malwina Bajkowska, przed Jagodą Bajkowską - wszyscy z naszego klubu. W innych kategoriach, na podium, również nie zabrakło naszych zawodników. Do lat 12 wśród dziewcząt druga była Ewelina Guza, trzecie miejsca wywalczyły: do lat 6 Basia Marszałkowicz, do lat 8 Łucja Zub, do lat 10 Mikołaj Białkowski.

Gratulujemy


Medalowe żniwa na dolnośląskich LZS-ach

Finał Dolnoślaskich Igrzysk LZS

27.10.2018 r. odbyły się w świetlicy w Grodziszczu k/Świdnicy XIX Finały Dolnośląskich Igrzysk LZS w warcabach 100-polowych.
Nasi zawodnicy zwyciężyli w większości kategorii, w których startowali. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Jagoda Bajkowska, Kamila Misiołek, Adam Biadasiewicz, Malwina Bajkowska i Filip Domaradzki. Na drugim miejscu zawody ukończyli: Mikołaj Białkowski i Jolanta Jurusik.

Komunikat końcowy
Krótka fotorelacja.

Eliminacje strefowe do dolnośląskich LZS-ów

Logo lZS

11.10.2018 r. w Oławie odbyły się eliminacje strefy wrocławskiej do XIX Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast. Wystartowało w nich kilku zawodników z naszego klubu, do finału awansowało po czterech najlepszych w każdej kategorii. W grupie tej znaleźli się prawie wszyscy nasi zawodnicy. Finał zaplanowano na sobotę 27 października w Grodziszczu k/Świdnicy.

Z naszych zawodników w swoich kategoriach zwyciężyli: Łucja Zub (orliczki), Filip Domaradzki (orlicy), Karolina Pawlak (młodziczki), Michał Węgrzyn (młodzicy), Malwina Bajkowska (juniorki młodsze), Kamila Misiołek (juniorki), Adam Biadasiewicz (juniorzy) oraz Jagoda Bajkowska (seniorki) i Ryszard Chącki (seniorzy).

Finał zaplanowano na sobotę 27 października w Grodziszczu k/Świdnicy.

Egor Bobkow wygrywa IV Mistrzostwa Wałbrzycha

Egor Bobkow wygrawa IV Mistrzostwa Wałbrzycha w warcabach międzynarodowych

W Starej Kopalni w Wałbrzychu już po raz czwarty odbyły się 07 października Mistrzostwa Wałbrzycha w warcabach stupolowych pod patronatem Prezydenta dr Romana Szełemeja. W turnieju uczestniczyło ponad 70 zawodników z województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego i łódzkiego.

W kategorii open (Ekstraliga) zwyciężył Egor Bobkow (Sokół Wrocław) przed Przemysławem Oderkiewiczem (Czarna Damka Lututów) oraz Tymoteuszem Myszukiem (Roszada Lipno). W Lidze Młodzików najlepszą okazałą się Aleksandra Łukomska (Komorzanka Komorze), ale tuż za nią zawody ukończył Bartosz Mazurowski; trzeci był Mateusz Wysokiński (Roszada). W Lidze Orlików całe podium przypadło zawodnikom Roszady Lipno: zwyciężył Jakub Ilasz, przed Antonim Rumińskim oraz Zofią Wideł. Wśród najmłodszych do lat 8 pierwsze miejsce zajął Paweł Bielicki, drugie Jakub Stachowiak (obaj Roszada), a trzecie Emanuel Bajk (Złote Piony Bielawa).

Zawody zorganizował i sprawnie przeprowadził Kazimierz Kaczuga.

Miasteczko Sportów Nieolimpijskich

Miasteczko Sportów Nieolimpijskich

06.10.2018 r. nasza starsza młodzież uczestniczyła na zaproszenie Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich w Miasteczku Sportów Nieolimpijskich zorganizowanym na Polach Marsowych we Wrocławiu.

Była okazja do promocji warcabów zarówno w wersji międzynarodowej jak i klasycznej nie tylko wśród mieszkańców Wrocławia, ale również uczestników Klubowych Mistrzostw Europy w Ultimate Frisbee - Latający Wrocław.


  • Zdjęcia
  • Film "Magazynu Sportów Nieolimpijskich" - z naszymi wywiadami od 6:18 min do 10:50

Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

01.10.2018 r. opublikowano nową listę rankingową PZWarc obowiązującą w IV kwartale 2018 - kom. nr 77.

W III kwartale nasi zawodnicy uczestniczyli tylko w dwóch turniejach rankingowych Koronie Średzkiej i Kryształowym Kamieniu, dlatego ich rankingi nieznacznie się zmieniły. Największą zmianę rankingu odnotował Marcin Chęsiak +40.

Z listy aktywnych zawodników wypadł niestety najlepszy nasz reprezentant Oskar Budis (2302 pkt.), który nie rozegrał żadnej partii przez ponad 3 lata. Obecnie na liście A najwyżej sklasyfikowany jest Adam Biadasiewicz (2194 pkt.). Wśród zawodników zagranicznych Egor Bobkov zajmuje ósme miejsce z 2255 pkt. Najwyższym rankingiem legitymuje się Jan Sekuła (grający jednak głównie w turniejach dla słabowidzących i niewidzących) oraz Karol Cichocki (Olymp Błonie) - 2369 pkt.,

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.


Jagoda Bajkowska trzecia w GP w Lipnie

Jagoda Bajkowska trzecia w I Rundzie Grand Prix w Lipnie

23 września turniejem w Lipnie zaingerowaliśmy kolejną edycję Grand Prix Wrocławia. W pierwszych zawodach wzięło udział 60 zawodników głównie z klubów dolnośląskich i wielkopolskich.

W Ekstralidze zwyciężył Amadeusz Zyber-Moszak przed Sebastianem Wieczorkiem (obaj Roszada Lipno), a na trzecim miejscu została sklasyfikowana Jagoda Bajkowska z naszego klubu - jednocześnie najlepsza wśród kobiet. Podobny wynik uzyskała Karolina Pawlak, trzecia wśród młodzików, a druga wśród młodziczek. W pozostałych dwóch kategoriach nasi zawodnicy znaleźli się z dala od "pudła".

Na zakończenie zawodów pamiątkowe dyplomy wręczała nowa Prezes Polskiego Związku Warcabowego Pani Magda Pawłowska.

Zmiana miejsca Grand Prix w Lipnie

W związku z niedostępnością sal w GOK-u w Lipnie Grand Prix odbędzie się w Szkole Podstawowej w Lipnie przy ul.Powstańców Wielkopolskich 68.

Za małe utrudnienie przepraszamy.


M.Chęsiak na podium Kryształowego Kamienia

Marcin Chęsiak trzeci w Krysztalowym Kamieniu

Siedem lat czekaliśmy, aby na podium turnieju o Kryształowy Kamień im.Marii i Romualda Frey stanął nasz zawodnik. Ostatnim był Marek Horowski. Teraz ten sam wynik - trzecią lokatę - osiągnął Marcin Chęsiak. Gratulujemy.

W turnieju rozegranym w Dąbkach w dniach 6-9.09.2018 r. wzięło udział 52 zawodników. Zwyciężył Mateusz Piątej (Unia Horyniec Zdrój) przed Danielem Skowronkiem (LZS Darłowo) - wszyscy łącznie z Marcinem zdobyli po 11 pkt. i o kolejności zdecydowało wartościowanie.

Wśród uczestników zawodów prowadzone były również klasyfikacje wiekowe. Nasi młodzi zawodnicy wypadli w nich bardzo dobrze. W kategorii do lat 16 dziewcząt zwyciężyła Malwina Bajkowska, do lat 19 - Kamila Misiołek. W kategorii do lat 13 wśród dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Karolina Pawlak, a wśród chłopców trzeci był Bartosz Mazurowski.

Impreza, jak co roku, była bardzo dobrze zorganizowana. Dzieci mogły kolejny raz zamoczyć nogi w Bałtyku.

Wyniki XLV Turniej Warcabowy o Kryształowy Kamień im. Marii i Romualda Frey
Kilka fotek z turnieju
Filmi z piękną kombinacją w Marcina wykonaniu.


Grand Prix Wrocławia 2018/2019

Grand Prix Wrocławia

Kolejna edycję Grand Prix Wrocławia rozpocznie się 23 września 2018 r. turniejem w Lipnie. Podobnie jak w ubiegłych latach zawodnicy będą rozgrywali mecze w ligach przedszkolaków, orlików, młodzików i ekstralidze.

Regulamin nie ulegnie zmianie. Najlepsza piątka zawodników z niższej ligi z wcześniejszego turnieju będzie miała przywilej gry w grupie starszej w kolejnych zawodach. Wprowadzimy do niego jednak jedną innowację: zawodnik przed pierwszym turniejem w Lipnie może zadeklarować się, że pomimo wiekowego przypisania do określonej ligi, będzie cały cykl uczestniczył w rozgrywkach w lidze wyższej (w przypadku gry w lidze niższej z powodu turnieju łączonego np. O Puchar Burmistrza Żerkowa czy Puchar Ziemi Leszczyńskiej za udział uzyska 10 pkt. mniej ). Dlatego prosimy zawodników i opiekunów/rodziców o rozważenie takiej możliwości, ponieważ głównym celem naszego Grand Prix zawsze było szkolenie poprzez grę, a nie zdobywanie nagród.

W jesiennym cyklu turniejów najprawdopodobniej (na 99%) kolejne zawody odbędą się: 7.X - Wałbrzych, 10.XI - Żerków (na stronie PZWarc jest błąd), 8.XII - Wrocław, 26.I - Osieczna.

Zapraszamy do udziału i życzymy wytrwałości przypominając, że do klasyfikacji łącznej wliczamy cztery z pięciu turniejów w każdym szkolnym półroczu.

Jednocześnie prosimy o załączenie do zgłoszenia podpisanej zgody na przetwarzanie danych osobowych RODO oraz o wykorzystanie wizerunku - formularz do pobrania.


Regulamin Grand Prix

Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

01.07.2018 r. opublikowano nową listę rankingową PZWarc obowiązującą w III kwartale 2018 - kom. nr 76.

W II kwartale odbyło się kilka turniejów rankingowych w tym Indywidualne i Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Z naszych zawodników największą zmianę rankingu odnotował Mazurowski Bartosz +36 oraz Malwina Bajkowska +32

Z najwyższym rankingiem z naszych zawodników pozostaje Oskar Budis - 2302 pkt., co klasyfikuje go na 23.pozycji w Polsce, najwyższym 2467 pkt. legitymuje się Jan Sekuła (grający jednak głównie w turniejach dla słabowidzących i niewidzących) oraz Karol Cichocki (Olymp Błonie) - 2369 pkt.,

Warto również odnotować zdobycie tytułu Kandydata na Mistrza przez Jagodę Bajkowską oraz wypełnienie drugiej normy na ten tytuł przez Kamilę Misiołek .

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.


Evor Bobkov Mistrzem Europy w warcabach szybkich

Egor Bobkov Mistrz Europy do lat 26

Studiujący w Polsce, a grający od roku również w naszym klubie, Egor Bobkov z Ukrainy został Młodzieżowym Mistrzem Europy w kategorii do lat 26 w warcabach szybkich. Na tych samych zawodach Mistrzem Europy do lat 13 został Amadeusz Zyber-Moszak, a wicemistrzem Mateusz Wysokiński - obaj na co dzień grający w Roszadzie Lipno i w naszym Grand Prix.

Turniej rozgrywano w dniach 01-09.08.2018 r w Wilnie (Litwa). W zawodach startowały również dwie zawodniczki naszego klubu reprezentujące oczywiście Polskę Kamila Misiołek i Malwina Bajkowska. Niestety tym razem nie osiągnęły znaczących sukcesów.

Przy okazji warto przypomnieć, że w 2006 r. w kategorii G10 Mistrzynią Europy została Alicja Kaszuba, a w 2010 Oskar Budis był drugi.


S.Wieczorek wygrywa II Koronę Średzką

Sebastian Wieczorek ze Złotą Koroną Średzką

Sebastian Wieczorek z Roszady Lipno zwyciężył w II Złotej Koronie Średzkiej o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej. Na drugim miejscu turniej ukończył Przemysław Oderkiewicz (Czarna Damka Lututów), a trzecim nasz zawodnik Marcin Chęsiak.

W turnieju wzięło udział 51 zawodników z całej Polski oraz jeden z Ukrainy. Z turnieju, z nagrodami wyjechali wszyscy zawodnicy, niektórzy nawet z tabletami i artykułami gospodarstwa domowego. Najlepsi w swoich kategoriach otrzymali również puchary oraz symboliczne "korony" zapewniające bezpłatny udział w przyszłorocznej edycji. Zawodnicy mieli możliwość zwiedzenia wystawy "Kolejkowo" oraz zwiedzenia muzeum z wystawionym skarbem średzkim.

Duże słowa uznania należą się organizatorowi i sędziemu głównemu w jednej osobie Robertowi Sobczykowi, za perfekcyjne zorganizowanie turnieju, pozyskanie sponsorów, zainteresowanie władz i promocję warcabów w mieście (w przed dzień był turniej dla mieszkańców w Banku Zachodnim WBK).

Wyniki
Galeria zdjęć


Marcin Chęsiak drugi w CzechOpen

Podium Czech Open 2018. Marcin Chęsiak drugi.

Tradycyjnie grupka naszych zawodników wzięła udział w turnieju warcabowym rozgrywanym w dniach 13-14.07.2018 r. w Pardubicach (Czechy) w ramach corocznego festiwalu gier umysłowych. Bardzo dobrze zaprezentował się Marcin Chęsiak, który z 10 pkt. zajął drugie miejsce. W turnieju z 12.pkt. zwyciężył Jiry Sysel (Czechy), trzeci był Vaclav Krista. Najwyższe miejsce wśród kobiet zajeła Jagoda Bajkowska.


Uzyskaliśmy dofinansowanie w ramach programu KLUB

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało naszemu klubowi dofinansowanie w wysokości 10 000 zł w ramach realizowanego przez siebie "Programu KLUB na rok 2018 w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży". Dziękujemy.

Przyznane środki mają zostać wykorzystywane na przeprowadzanie szkoleń i uzupełnienie sprzętu.


Nasze kobiety drugie w Polsce !!!

Srebrne dziewczyny z 42 MPK

Znakomita informacja z XLII Mistrzostw Polski Kobiet: nasza drużyna w składzie: Kamila Misiołek, Malwina i Jagoda Bajkowskie wywalczyły drużynowo tytuł wicemistrzyń Polski. Gratulacje. Dziewczyny musiały uznać wyższość tylko drużynie Strugi Marki.

Indywidualnie tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Marta Bańkowska ze Strugi Marki, druga była Katarzyna Stańczuk (Olymp Błónie), a trzecia aktualna Mistrzyni Świata Natalia Sadowska (Mazovia). Czwarte miejsce przypadło byłej MPK Arlecie Flisikowskiej (Zuch Rychlik). Tuż za tymi zawodniczkami zastały sklasyfikowane: 5.Jagoda Bajkowska, 6.Kamila Misiołek i 8.Malwian Bajkowska.

Turniej rozegrano w dniach 12-16.06.2018 w Sępólnie Krajeńskim.


Tylko jeden medal na DMPJ

Srebrne dziewczyny

Tylko jeden medal, srebrny, przywożą nasze drużyny z XXV Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Zdobyły go w kategorii dziewcząt do lat 19 Kamila Misiołek i Malwina Bajkowska. Pierwsze miejsce wywalczyły zawodniczki z Jezioran, a trzecie z UKS Unia Horyniec Zdrój.

Inne nasze drużyny znalazły się po za podium. Juniorzy do lat 10 zakończyli zawody na szóstym miejscu, a do lat 13 na czwartym.

Turniej rozegrano w dniach 06-10.06.2018 w Dąbkach.


E.Bobkov wygrywa X Drzwi Gnieźnieńskie

MichałRomaniszyn wygrywa XIII Puchar Ziemi Leszczyńskiej

Egor Bobkov wygrał X jubileuszowy turniej warcabowy Drzwi Gnieźnieńskie. Zawody odbyły się oczywiście w Gnieźnie w dniach 31.05-03.06.2018 r. Zawodnik reprezentujący nasz klub wygrał 5 partii i 2 zremisował. Pokonał m.in. byłego Mistrza Polski Damiana Jakubika (Lokator Gniezno), który zajął ostatecznie 4.miejsce. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Kortas (Zefir Janikowo), a trzecie Mateusz Piątek (Unia Horyniec-Zdrój).

Dzięki uzyskanym wynikom w turnieju Bartosz Mazurowski podwyższył kategorię na II.

W zawodach wzięło udział 67 zawodników.


Michał Romaniszyn z Pucharem Ziemi Leszczyńskiej

MichałRomaniszyn wygrywa XIII Puchar Ziemi Leszczyńskiej

W Lipnie odbył się XIII Puchar Ziemi Leszczyńskiej będący jednocześnie IX Rundą Grand Prix. Wzięło w nim udział 80 zawodników z województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego. Zawodnicy grali w czterech grupach wiekowych. W prestiżowej Ekstralidze (Open)) na 7.miejscu zawody ukończyła Jagoda Bajkowska, która była jednocześnie druga w rywalizacji kobiet. Zwyciężył Michał Romaniszyn (Ukraina) przed Sebastianem Wieczorkiem i Tomaszem Urbańczykiem (obaj Roszada Lipno).

W kategorii do lat 10 najlepszym okazał się nasz zawodnik Filip Domaradzki, a do lat 13 trzecie miejsce zajął Michał Węgrzyn, który musiał uznać wyższość Mateusza Wysokińskiego i Amadeusza Zyber-Maszaka (Roszada)

Zwycięscy otrzymali puchary, medaliści medale, a wszyscy uczestnicy dyplomy.


6 medali na Młodzieżowych IMP

Karolina Pawlak Mistrzynią Polski Juniorów do lat 13 w warcabach międzynarodowych w grze błyskawicznej

Z sześcioma medalami powrócili nasi zawodnicy z XXXVI Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach stupolowych odbytych w Szczyrku. Jedyny złoty medal zdobyła w grze błyskawicznej w kategorii do lat 13 Karolina Pawlak.

W gronie prawie 160 zawodników z całej Polski wystartowało 11 naszych reprezentantów. Piątka z nich stanęła na podium. Najlepiej, po za Karoliną, zaprezentowała się zdobywczyni dwóch medali Jagoda Bajkowska, która zajęła drugie miejsce w grze w tempie klasycznym (T90) oraz trzecie w grze błyskawicznej. Na trzecim miejscu zawody ukończyli: Malwina Bajkowska (T90-G16), Michał Wegrzyn (blitz-B13) i Filip Puć (T90-3). Należy jeszcze dodać, że kilku naszych zawodników zajęło najbardziej nielubiane przez sportowców - czwarte miejsca.

MPJ były jednocześnie eliminacją do kadry narodowej na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Wilnie. Z naszych zawodników w kadrze A znalazła się jedynie Malwina Bajkowska, natomiast do kadry B zakwalifikowali się: Filip Domaradzki, Michał Węgrzyn, Adam Biadasiewicz i Karolina Pawlak.

Strona turnieju
Zdjęcia wkrótce

Adam Biadasiewicz najlepszy w VIII rundzie GP

Adam Biadasiewicz wygrawa VIII Rundę Grand Prix w Miejskiej Górce

7 kwietnia, na kilka dni przed najważniejszą krajową, młodzieżową, imprezą warcabową w Polsce - XXXVI Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski w warcabach stupolowych odbyła się w Miejskiej Górce VIII Runda Grand Prix Wrocławia. Wielu zawodników potraktowało ją szkoleniowo grając, w wyższych kategoriach, chcąc sprawdzić się ze starszymi. W zawodach wzięło udział łącznie 65 zawodników.

W Ekstralidze (kategoria Open) z przewagą 3 pkt. zwyciężył nasz zawodnik Adam Biadasiewicz, przed Amadeuszem Zyber-Moszak i Sebastianem Wieczorkiem (obaj Roszada Lipno). W kategorii kobiet na 2 i 3 miejscu zawody ukończyły siostry Bajkowskie. Tym razem druga była Malwina.

W pozostałych ligach nasi zawodnicy ukończyli turniej po za podium. Filip Domaradzki był piąty w młodzikach, Milana Reif - ósma w orlikach, pozostali w środku stawki.

Teraz Mistrzostwa Polski, czekamy na miłe informacje ze Szczyrku.

Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

01.04.2018 r. opublikowano nową listę rankingową PZWarc obowiązującą w II kwartale 2018 - kom. nr 75.

W I kwartale odbyło się kilka turniejów rankingowych w tym Półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Z naszych zawodników największą zmianę rankingu odnotował Marcin Chęsiak +24 oraz Arseniusz Grzelak +10

Z najwyższym rankingiem z naszych zawodników pozostaje Oskar Budis - 2302 pkt., co klasyfikuje go na 21.pozycji w Polsce, najwyższym 2469 pkt. legitymuje się Jan Sekuła (grający jednak głównie w turniejach dla słabowidzących i niewidzących) oraz Karol Cichocki (Olymp Błonie) - 2369 pkt.,

Warto również odnotować, ze pierwszą normę na tytuł Kandydata na Mistrza (trzeba ją wypełnić dwukrotnie i przekroczyć ranking 2250; kobiety 2100) wypełnił Marcin Chęsiak, a trzecią kategorię uzyskał Bartosz Mazurowski.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.


Z czterema medalami z MMP w warcaby klasyczne

Filip Domaradzki srebnym medalistą Indywidualnycj Mistrzostw Polski Juniorów kategorii do lat 10.

W dniach 22-24.03.2018 r. Lipnie rozgrywane były XXII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach klasycznych. W zawodach rywalizowało ponad 160 zawodników ze wszystkich rejonów Polski.

Nasza okrojona ekipa przywiozła z Wielkopolski cztery medale. Srebrny zdobył Filip Domaradzki w kategorii do lat 10, natomiast brązowe w grze błyskawicznej wywalczyli: Michał Węgrzy (juniorzy do 13 lat) oraz Malwina Bajkowska (juniorki do 16 lat) i Jagoda Bajkowska (seniorki). Pozostali zawodnicy ukończyli zawody w środku stawki. Warto jeszcze odnotować udany debiut w kategorii do lat 8 Philipa Bagdańskiego, który w gronie 22 rówieśników zajął piąte miejsce.

Strona turnieju
Galeria zdjęć na stronie turnieju.

Juniorzy do lat 13 najlepsi w DMP

Mistrzowie Polski Juniorów do lat 13 w warcabach klasycznych

W Lipnie odbyły się w dniach 20-22.03.2018 r. X Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Ze względów budżetowych nasz klub reprezentowała tylko jedna drużyna - juniorzy do lat 13. Rywalizowano w czterech grupach wiekowych, osobno juniorzy i juniorki.

Nasza drużyna w składzie: Karolina Pawlak, Bartosz Mazurowski i Michał Węgrzyn grała bardzo równo. Wygrywali nieznacznie, zremisowali raz w ostatnim pojedynku z Wieżą Kórnicką Kórnik, wiedząc wcześniej, że remis wystarcza im do zdobycia tytułu Młodzieżowych Drużynowych Mistrzów Polski w swojej kategorii. Cel został osiągnięty. Drugie miejsce przypadło Roszadzie Lipno, a trzecie Wieży Kórnickiej Kórnik.

Gratulujemy.

Strona turnieju
Wyniki kategorii juniorów do lat 13

Michał Romaniszyn wygrywa "latającą warcabę""

Grand Prix w Lipnie

Michał Węgrzyn najlepszy w Lidze Młodzików

18 marca odbyła się VII Runda Grand Prix Wrocławia. Grano na planszach 64-polowych, dodatkowo Ekstraliga grała w "latające warcaby", czyli z losowaniem pozycji. W zawodach wzięło udział łącznie 77 zawodników.

W kategorii Open zwyciężył Michał Romaniszyn (Ukraina), przed Dawidem Frankiem i Amadeuszem Zyber-Moszak (obaj Roszada Lipno).

W kategorii młodzików zwyciężył nasz zawodnik - Michał Węgrzyn, przed Mateuszem Wysokińskim (Roszada) i Weroniką Konieczną (Komorzanka Komorze)

W grupie orlików na czwartym miejscu zawody ukończyła Milena Reif, zwyciężyła Joanna Stachowia (Roszada).

Gratulujemy

Finał XLII IMP bez naszych zawodników

IV Mistrzostwa Wałbrzycha w warcabach klasycznych

W Gnieźnie odbyły się Półfinały XLII Indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach stupolowych. Do finału awansowali z grupy A: Filip Kuczewski (Roszada Lipno), Bogdan Bańkowski (Struga Marki), Kamil Krygier (Lokator Gniezno), Piotr Chmiel (Admirał Szczecin), z grupy B: Marta Bańkowska (Struga), Karol Dudkiewicz (Olymp Błónie), Damian Jakubik (Lokator) i Krzysztof Kortas (Zefir Janikowo).

Niestety tym razem żaden z naszych zawodników nie zagra w finale w Szczecinie. Przypomnijmy, że do tej pory w finałach z naszego klubu grali: Oskar Budis, Tomasz Marczuk i Adam Biadasiewicz.

Wyniki turnieju - Grupa A
Wyniki turnieju - Grupa B
Galeria zdjęć

Filip Domaradzki pierwszy w IV Mistrzostwach Wałbrzycha

IV Mistrzostwa Wałbrzycha w warcabach klasycznych

Filip Domaradzki zwyciężył w kategorii juniorów do lat 10 podczas IV Mistrzostw Wałbrzycha w warcabach klasycznych, które odbyły się 04 marca 2018 roku w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Filip okazał się najlepszy w gronie 17 rówieśników, drugie miejsce przypadło Jakubowi Ilaszowi z Roszady Lipno, a trzecie jego klubowej koleżance Joannie Stachowiak. Gratulujemy.

W turnieju głównym OPEN o Puchar Prezydenta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja uczestniczyło 44 zawodników z Wałbrzycha, Wrocławia, Lipna k/Leszna, Bielawy i Lututowa. Niespodziewanie zwyciężył Tymoteusz Myszuk z Roszady Lipno, przed dwoma utytułowanymi zawodnikami z Lututowa Edwardkiem Perdkiem i Przemysłąwem Oderkiewiczem. Najlepszy zawodnik z naszego klubu - senior Arseniusz Grzelak - ukończył zawody dopiero na 11. miejscu. Cóź czasami trzreba pogodzić się z porażkami.

Wyniki turnieju Open0
Wyniki turnieju do lat 10
Galeria zdjęć

III Mistrzostwa Gminy Osieczna

Grand Prix w Osiecznej

Karolina Pawlak trzecia w Lidze Młodzików, a Filip Domaradzki drugi w orlikach.

24 lutego odbyły się III Mistrzostwa Gminy Osieczna w warcabach międzynarodowych wchodzące w skład cyklu Grand Prix Wrocławia. W zawodach - w czterech grupach wiekowych - wzięło udział łącznie 95 zawodniczek i zawodników.

W kategorii Open zwyciężył niespodziewanie Amadeusz Zyber Moszak z Roszady Lipno, wyprzedzając swojego klubowego kolegę Filipa Kuczewskiego, trzecie miejsce zajął Michał Romaniszyn. . Najwyżej sklasyfikowaną kobietą była Marta Ryta (Roszada).

W kategorii młodzików na trzecim miejscu zawody ukończyła Karolina Pawlak z naszego klubu; zwyciężył Mateusz Wysokiński, przed Katarzyną Pisarską (oboje Roszada).

W grupie orlików najlepszy nasz zawodnik Filip Domaradzki zajął drugie miejsce, zwyciężyła Aleksandra Łukomska(Komorzanka Komorze), a wśród przedszkolaków najlepszą okazała się zawodniczka z Lipna - Zofia Wideł.

Gratulujemy

Michał Romaniszyn wygrywa w Smolcu

VI Mistrzostwa Smolca w warcabach klasycznych

17 lutego 2018 roku odbyły się już VI Otwarte Mistrzostwa Smolca w warcabach klasycznych. W zawodach wystartowało 39. zawodników i zawodniczek ze Smolca, Wrocławia, Wałbrzycha i ośrodka w Lipnie. Rywalizowano systemem szwajcarskim na dystansie 7. rund.

W zawodach zwyciężył sympatyzujący z naszym klubem, MS Michał Romaniszyn z Ukrainy, . Michał uzyskał 12 pkt., drugi z 11.pkt. był Adam Biadasiewicz z naszego klubu, a trzeci z 10.pkt. Tymoteusz Muszuk z Roszady Lipno.
Najwyżej sklasyfikowana kobietą była Jagoda Bajkowska (9.pkt.)

W turnieju pucharami wyróżniono, poza medalistami, najstarszego i najmłodszego uczestnika, oraz najlepszego mieszkańca Smolca, którym okazał się Wojciech Poślad (8.miejsce w turnieju). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przywieszki.

Wyniki turnieju
Galeria zdjęć

Marcin Chęsiak trzeci w Turnieju o Złoty Kielich

Medaliści II Złotego Kielicha w Częstochowie

W weekend 8-11.02.2018 r., w Częstochowie odbył się II Turniej Warcabowy o Złoty Kielich. W zawodach wzięło udział 52 zawodników z: Częstochowy, Poczesnej, Wrocławia, Wejherowa, Łodzi, Marek, Bydgoszczy, Gniezna, Janikowa, Lipna, Błonia, Baszni, Horyńca oraz goście z Czech i Ukrainy.
Nasz klub reprezentowali: Maciej Łakomiak, Wojciech Woźniak, Witold Bajkowski, Bartosz Mazurowski, Karolina Pawlak, Arseniusz Grzelak, Jagoda Bajkowska, Petra Duskova i Marcin Chęsiak.

Zwycięzcą okazał się zawodnik MUKS Libero Basznia Dolna Michał Szczybyło (12 pkt), który wyprzedził Kubę Gazdę z LKS Unia Horyniec Zdrój (11 pkt) i Marcina Chęsiaka z OKS Sokół Wrocław (11 pkt). Kolejne miejsca w pierwszej 10-tce zajęli: Grigorii Saienko (Ukraina), Jagoda Bajkowska (OKS „Sokół” Wrocław), Bartosz Mazurowski (OKS „Sokół” Wrocław), Zenon Wesołowski (UKS „Lokator” Gniezno), Kuba Stacewicz (LKS „Olymp” Błonie), Szymon Polinceusz (LKS „Grom Złota Dama” Poczesna) i Katarzyna Pisarska (UKS „Roszada” Lipno).

Rewelacyjnie spisał się Bartosz Mazurowski, który zwyciężył w kategorii do lat 13, pokonując w ostatniej rundzie Weterana Jana Chrząszcza z Janikowa. Bardzo dobry występ zaliczyła też Jagoda Bajkowska, zwyciężając w kategorii kobiet z dorobkiem 10 punktów. Należą się podziękowania dla Roberta Sobczyka za świetną organizację i przyjacielską atmosferę.

Wyniki turnieju

Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej i aktywnej

Warcaby

W pierwszych dniach lutego w Szubinie k/Bydgoszczy odbyły się XVII Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych i XXXVI Mistrzostwa Polski w warcabach błyskawicznych, wzięli w nich udział również nasi zawodnicy. Tym razem bez sukcesów.
Mistrzem Polski w grze aktywnej został Karol Dudkiewicz (Olymp Błonie), który wyprzedził Filipa Kuczewskiego )Roszada Lipno) i Mariusza Ślęzaka, wśród kobiet tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Arleta Flisikowska.
Mistrzem Polski w grze błyskawicznej został Łukasz Kosobudzki (Mazovia Mińsk Mazowiecki), drugie miejsce po bezpośrednim Karol Dudkiewicz, a trzecie Damian Jakubik (Lokator Gniezno), wśród kobiet tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła również Arleta Flisikowska.

Wyniki:
Gra aktywna mężczyzn
Gra aktywna kobiet
Gra błyskawiczna mężczyzn
Gra błyskawiczna kobiet


Marcin Chęsiak drugi w Turnieju Noworocznym

Grand Prix w Lipnie

13 stycznia w Lipnie odbył się Turniej Noworoczny będący jednocześnie V Rundą naszego Grand Prix.

W najbardziej prestiżowej kategorii Open zwyciężył Filip Kuczewski z 12 pkt., przed naszym zawodnikiem Marcinem Chęsiakiem (10 pkt.i kolegą klubowym Sebastianem Wieczorkiem (10. pkt). Najwyżej sklasyfikowaną kobietą była Malwina Bajkowska (Sokół Wrocław).

W kategoriach młodzieżowych, z naszych zawodników, najlepiej wypadł Michał Węgrzyn, który z 13.pkt. triumfowałw grupie do lat 13, wyprzedzając miejscowych zawodników Samuela Kątnego i Mateusza Wysoczańskiego, aktualnego Mistrza Świata do lat 9.

W grupie orlików, najlepszy nasz zawodnik Filip Domaradzki był szósty, zwyciężyła Aleksandra Łukomska(Komorzanka Komorze), a wśród przedszkolaków Philip Bogdański został sklasyfikowany na 9.pozycji - zwyciężył Dawid Gotowski z Bydgoszczy.

Gratulujemy

Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

01.01.2018 r. opublikowano nową listę rankingową PZWarc obowiązującą w I kwartale 2018 - kom. nr 74.

W IV kwartale odbył się tylko jeden turniej rankingowy, w którym startowali nasi zawodnicy - Mistrzostwa Zrzeszenia LZS. Nie wpłynął on znacząco na zmiany rankingów naszych zawodników. Warto może odnotować, że pierwsze 7 partii do rankingu PZWarc odbył E.Bobkov - jeszcze dwie i znajdzie się oficjalnie na liście B.

Z najwyższym rankingiem z naszych zawodników pozostaje Oskar Budis - 2302 pkt., co klasyfikuje go na 20.pozycji w Polsce, najwyższym 2467 pkt. legitymuje się Jan Sekuła

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.OKS Sokół Wrocław

Mistrz Europy

Klasyfikacja klubowa OOM 2016

  • 2. Struga Marki
  • 3. Sokół Wrocław
  • 4. Unia Horyniec
  • 5. Złote Piony Bielawa
  • 6. Pitagoras Pęgów
  • Punktowało 21 klubów