Gościnni na Turnieju Mikołajkowym

Michał Romaniszyn trzeci w Turnieju Mikołajkowym

Tradycyjnie na początku grudnia zorganizowaliśmy dla dzieci i młodzieży Turniej Mikołajkowy będący IV Rundą Grand Prix Wrocławia. Wzięło w nim udział 56 zawodników i zawodniczek. Nasi zawodnicy okazali się bardzo gościnni - tylko w kategorii Open stanęli na podium. Drugie miejsce wywalczył Michał Węgrzyn, a trzecie Malwina Bajkowska. Zwyciężyła Katarzyna Pisarska z Roszady Lipno.

W kategoriach młodzieżowych prym wiedli zawodnicy z Wielkopolski. Wśród młodzików wygrał Jakub Ilasz (Roszada Lipno), orlików Nikola Filipiak (Komorzanka Komorze), a w najmłodszej grupie żaków do lat 8 Wiktoria Grzelak (Komorzanka)

Zwycięscy otrzymali puchary, medaliści medale, a wszyscy uczestnicy dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Za dostarczenie nagród rzeczowych, bez których turniej ciężko byłoby nazwać "mikołajkowym", bardzo dziękujemy sponsorom: PKO Bank Polski z ul.Dokerskiej oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego.


Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS

Medaliści Mistrzostw Zrzeszenia LZS 2019 w warcabach stupolowych

Tradycyjnie na początku grudnia odbyły się "Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS" w warcabach stupolowych. Tym razem zawodnicy spotkali się w Głazie koło Wieruszowa. Turniej zgromadził 43 zawodników z całej Polski, w tym skromną 4. osobową drużynę z naszego klubu.

W rywalizacji niespodziewanie zwyciężył Szymon Polinceusz z Gromu Złota Dama Poczesna, startujący z 14. numerem startowym (rankingiem). Drugie miejsce wywalczył Łukasz Kosobudzki z Mazovii Mińsk Mazowiecki, a trzecie Karol Dudkiewicz (Olymp Błonie). Najlepszy nasz zawodnik Sebastian Wieczorek ukończył turniej na piątej pozycji z taką samą ilością dużych punktów jak wicemistrz.

W rywalizacji drużynowej nasi reprezentanci w składzie: Sebastian Wieczorek, Marcin Chęsiak, Arseniusz Grzelak i Malwina Bajkowska wywalczyli drugie miejsce ustępując tylko drużynie Roszady Lipno. Gratulujemy.

Wyniki
Kilka zdjęć z zawodów (I.Wieczorek)


V Ogólnopolskie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Żerkowa - III Runda Grand Prix

Seniorzy na podium w Żerkowie

09.11.2019 r. w Żerkowie koło Jarocina odbyły się już V Ogólnopolskie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Żerkowa będące jednocześnie 3 rundą Grand Prix Wrocławia.

W zawodach uczestniczyło 129 zawodników z wielu wielkopolskich i dolnośląskich klubów. Medale i puchary wręczono w 10 kategoriach. W najważniejszej Open zwyciężył wśród mężczyzn Tymoteusz Myszuk, a wśród kobiet Katarzyna Pisarska - oboje z UKS Roszada Lipno. Zawodnicy naszej skromnej ekipy kończyli zawody zaraz za podium: Adam Biadasiewicz w seniorach i Ewelina Guza w juniorkach do lat 12 zajęli 4.miejsca, a Filip Domaradzki był 8 w juniorach do 12 lat.
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy


Z gradem medali z Dolnośląskich LZS

Oni awansowali do finału dolnośląskiego LZS

W Grodziszczu (gmina Świdnica) odbył się Finał XX Dolnośląskich Igrzysk LZS w warcabach stupolowych. W zawodach wzięło udział 112 zawodników wyłonionych w drodze eliminacji, w tym czwórka naszych reprezentantów, która w komplecie awansowała do finału z eliminacji.

Z naszych zawodników najlepiej spisały się panie Kamila Misiołek i Jolanta Jurusik, które zwyciężyły w kategorii juniorek i seniorek. Tylko nieco gorzej, bo zajmując drugie miejsce wypadli Michał Węgrzyn (junior młodszy) i Filip Domaradzki(młodzik).

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, medale oraz upominki rzeczowe (albumy) ufundowane przez organizatorów


W komplecie do finałów dolnośląskich LZS

Oni awansowali do finału dolnośląskiego LZS

Nietypowo, w czwartek 17 pażdziernika 2019 roku, w Oławie odbyły się eliminacje strefy wrocławskiej do XX Dolnośląskich Igrzysk LZS w warcabach stupolowych. Wystartowała w nich czwórka naszych reprezentantów, która w komplecie awansowała do finału zaplanowanego na sobotę 26.X.2019 r w Grodziszczach k/Świdnicy.

Nasze zawodniczki i zawodnicy zwyciężyli we wszystkich kategoriach w których startowali. W gronie młodzików pierwsze miejsce wywalczył Filip Domaradzki, juniorów młodszych - Michał Węgrzyn, juniorek - Kamila Misiołek,a seniorek - Jolanta Jurusik.

Gratulujemy


P.Oderkiewicz wygrywa V Mistrzostwa Wałbrzycha

Przemek Oderkiewicz zwyciesca V Mistrzostw Wałbrzycha w warcabach stupolowych

II Runda Grand Prix Wrocławia

6 pażdziernika 2019 roku w Starej Kopalni w Wałbrzychu po raz piąty odbyły się Mistrzostwa Wałbrzycha w warcabach stupolowych pod patronatem Prezydenta dr Romana Szełemeja. W turnieju uczestniczyło 40 zawodników z województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego i łódzkiego.

W turnieju Open zwyciężył Przemysław Oderkiewicz (Czarna Damka Lututów) zdobywając 13 pkt., przed Bartoszem Jurcewiczem (Złote Piony Bielawa)- 11.pkt oraz Kamilem Swobodą (niezrzeszony) - 9 pkt. Najlepszym naszym zawodnikiem okazał się Michał Węgrzyn sklasyfikowany na ósmym miejscu.

W wyselekcjonowanej (ze względu na połączenie grup) Lidze Młodzików pierwsze miejsca przypadły naszym zawodnikom: Filipowi Domaradzkiemu i Ewelinie Guzie. W Lidze Orlików zwyciężył Piotr Mikołajczyk (Złote Piony Bielawa) przed Bartłomiejem Matysiakiem, trzeci był Hugo Franek (obaj Roszada Lipno). Wśród najmłodszych do lat 8 pierwsze miejsce zajął Nikodem Brzozowski, drugi był Michał Leśniewski, a trzeci De Laval Patryk Delalicz.
Zawody zorganizował i sprawnie przeprowadził Kazimierz Kaczuga.

Gratulujemy


Michał Węgrzyn pierwszy w B-16 w Krysztale

Michał Węgrzyn

Michał Węgrzyn okazał się najlepszy z pośród juniorów do lat 16 w zakończonym w Dąbkach 46. Turnieju o Kryształowy Kamień im.Marii i Romualda Frey. Michał zdobył 10 pkt. i wyprzedził Franciszka Szumerę z Gromu Złota Dama Poczesna i Paulinę Kmieć z Jezioran - oboje po 9.pkt.

W turnieju z 13 pkt. zwycięzył Tomek Urbańczyk, przed Dawidem Frankiem (obaj z Roszady Lipno). Trzecie miejsce przypadło Szymonowi Polinceusz.

W zawodach wystartowało 70 zawodników z całego kraju. Wszyscy uczestnicy powrócili z Dąbek z pamiątkowymi dyplomami; każdy miał możliwość wyboru symbolicznej nagrody zapewnionej przez organizatorów.

Rewelacyjny wynik Sebastiana w Pucharze Świata

Sebastian Wieczorek najlebszym Polakiem w Polish Open 2019

W Karpaczu zakończył się 31.08.2019 r. turniej Pucharu Świata Polish Open 2019. Zwyciężył w nim arcymistrz międzynarodowy Alexsander Getmański z Rosji przed Janem Groenendijkiem z Holandii i Vadimem Virnym z Niemiec. Rewelacyjnie w tym towarzystwie wypadł nasz zawodnik - aktualny wicemistrz Europy do lat 16 - Sebastian Wieczorek. Sebastian zgromadził tyle samo punktów (12) co triumfatorzy zajmując 5 miejsce. Po drodze zremisował z całą trójką medalistów, nie ponosząc żadnej porażki w turnieju. Za nim z takim samym dorobkiem punktowym sklasyfikowany został czterokrotny Mistrz Świata Alexsander Schwarcman.

Nieoczekiwanie Sebastian okazał się również najlepszym zawodnikiem z Polski. Wyprzedził m.in. aktualna Mistrzyni Świata Kobiet Natalia Sadowska. Gratulacje.

Szczegółowe wyniki Polish Open 2019 na stronie turnieju: https://polishopen.warcaby.pl/


Kilka fotek z turnieju

Sebastian Wieczorek Wicemistrzem Europy !!!

Medaliści XXI MME w warcabach stupolowych

Sebastian Wieczorek jako trzeci zawodnik naszego klubu - po Alicji Kaszubie i Oskarze Budisie - stanął na podium Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Zajął drugie miejsce w zawodach rozegranych w Warszawie w dniach 31.07-9.08.2019 r. w kategorii juniorów do lat 16. Tytuł przegrał po dodatkowym meczu z Valentinem Golubajevem z Litwy. Gratulujemy

W zawodach, niestety bez tak spektakularnych sukcesów, również inni nasi zawodnicy: Michał Węgrzyn,Kamila Misiołek i Malwina Bajkowska.

Szczegółowe wyniki XXI Młodzieżowych Mistrzostw Europy na stronie turnieju: https://mme2019.warcaby.pl/

Przemysław Oderkiewicz z Koroną Średzką

Przemysław Oderkiewicz

Sukcesem Przemka Oderkiewicza z Czarnej Damki Lututów zakończył się turniej o III Złotą Koronę Średzką o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej. Przemek dzięki nieznacznie lepszemu wartościowaniu okazał się lepszy od Tymoteusza Myszuka z Roszady Lipno. Trzecie miejsce przypadło tegorocznemu finaliscie IMP Szymonowu Polinceuszowi z Grom Złota Dama Poczesna. W zawodach wzięło udział 86 zawodników z całej Polski.

W tym gronie dobrze wypadki nasi zawodnicy. Sebastian Wieczorek ukończył zawody na 7.miejscu, Malwina Bajkowska na 11., Michał Węgrzyn na 19., Kamila Misiołek - 26.

Nad całością turnieju, zarówno od strony organizacyjnej jak i sędziowskiej, czuwał Robert Sobczyk, który mimo skromnych środków zorganizował zapewnił nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom.

Michał Węgrzyn piąty w Kłodzku.

Michał Węgrzyn

13.07.2019 roku odbył się już XVI Turniej Integracyjny o Puchar Burmistrza Kłodzka w Warcabach 100-polowych. W zawodach wzięło udział 36 zawodników z opolszczyzny i śląska. Zawody rozgrywano w tempie 20 minut.

W zawodach bezapelacyjnie zwyciężył MF Przemysław Oderkiewicz przed Edwardem Perdkiem (obaj Czarna Damka Lututów), trzecie miejsce wywalczył Robert Jurcewicz (Złote Piony Bielawa). Jedyny nasz zawodnik Michał Węgrzyn sklasyfikowany został na piątym miejscu.

Tradycyjnie turniej był dobrze zorganizowany dzięki Dolnośląskiemu Klubowi Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "SUDETY' Kłodzko. Z nagrodami wyjechali nie tylko najlepsi, ale prawie wszyscy uczestnicy

Karol Cichocki z Drzwiami Gnieźnieńskimi

Zwycięscy Turnieju XI Drzwi Gmieźnieńskie

Sebastian Wieczorek siódmy

Karol Cichocki z Olympu Błonie z 11.pkt. zwyciężył w XI Turnieju o Drzwi Gnieźnieńskie. Drugie miejsce z 10. pkt. wywalczył Łukasz Kosobudzki z Mazovi Mińsk-Mazowiecki, a trzecie Mariusz Ślęzak z Czarnej Damki Lututów.

W zawodach wystartowało trzech naszych zawodników. Najwyżej, na siódmym miejscu, sklasyfikowany został Sebastian Wieczorek, który wywalczył tyle samo (10) punktów co medaliści, ale miał niższe wartościowanie. Z 8.pkt. zawody ukończyli Marcin Chęsiak - 22.miejsce i Michał Węgrzyn - 24.miejsce.

W zawodach wystartowało 54. zawodników z całej Polski.

T.Myszuk wygrywa Grand Prix Wrocławia

Zwycięscy VIII Rundy Grand Prix - Wilowice 2019

S.Wieczorek zwycięża w X rundzie

15.06.2019 r. odbyła się ostatnia, dziesiąta, runda Grand Prix Wrocławia edycji 2018/2019. Wzięło w niej udział 57 zawodników z Dolnego Śląska i Wielkopolski. Zawody przeprowadziliśmy w naszym klubie.

W zawodach ekstraligi zwyciężył Sebastian Wieczorek (Sokół Wrocław) przed Amadeuszem Zyber-Moszak (Roszada Lipno) i Malwiną Bajkowską (również Sokół). W pozostałych kategoriach zwyciężali zawodnicy Roszady Lipno (młodzicy - Mateusz Wysokiński, przedszkolacy - Gabrysia Rumińska ) i Komorzanki Komorze (orlicy - Kacper Rogowski). Nasi zawodnicy zajeli miejsca po za podium.

W zakończonym cyklu 10 zawodów, z których maksymalnie 8 było zaliczanych do cyklu Grand Prix najlepszymi okazali się:
- Ekstraliga:
  - mężczyźni - 1.m. - Tymoteusz Myszuk; 2.m. - Sebastian Wieczorek; 3.m. - Amadeusz Zyber-Moszak
  - kobiety - 1.m. - Aleksandra Walkowska; 2.m. - Jagoda Bajkowska; 3.m. - Malwina Bajkowska

- Liga Młodzików:
  - chłopcy - 1.m. - Mateusz Wysokiński; 2.m. - Maksymilian Hałas; 3.m. - Filip Domaradzki
  - dziewczęta - 1.m. - Aleksandra Łukomska; 2.m. - Ewelina Guza; 3.m. - Patrycja Tomczak

- Liga Orlików:
  - chłopcy - 1.m. - Jakub Ilasz; 2.m. - Antoni Rumiński; 3.m. - Kacper Rogowski
  - dziewczęta - 1.m. - Zofia Wideł; 2.m. - Amelia Jankowska; 3.m. - Klaudia Kościańska

- Liga Przedszkolaków:
  - chłopcy - 1.m. - Paweł Bielicki; 2.m. - Jakub Stachowiak; 3.m. - Jan Nowaczyk
  - dziewczęta - 1.m. - Gabrysia Rumińska; 2.m. - Oliwia Róźycka; 3.m. - Nikola Filipiak

Tradycyjnie wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy. Najlepsi puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za aktywny udział.

Drużyna Juniorów do lat 16 Mistrzami Polski!

Na zakończonych w Dąbkach XXVI Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych, nasza jedyna drużyna w składzie: Marek Barabasz, Michał Wegrzyn i Sebastian Wieczorek zdobyła tytuł Drużynowych Mistrzów Polski w kategorii juniorów do lat 16. Nasza drużyna nie przegrała żadnego meczu, zremisowała tylko jeden z Roszadą Lipno. Drugie miejsce wywalczyła ekipa Strugi Marki, a trzecie wspomnianej Roszady.

W innych kategoriach wiekowych tym razem nie wystawiliśmy drużyn. Najlepiej na turnieju zaprezentowała się drużyna Libero Baszni Dolnej, która wywalczyła 6 medali, w tym 4 złote.

Wyniki szczegółowe na stronie turnieju:

Zdjęcia - I.Wieczorek

S.Wieczorek z Pucharem Ziemi Leszczyńskiej

Zwycięscy XIV Pucharu Ziemii Leszczyńskiej

Sebastian Wieczorek zwyciężył, a Michał Romanyszyn był trzeci w XIV Otwartym Turnieju o Puchar Ziemi Leszczyńskiej, będącym jednocześnie IX Rundą Grand Prix Wrocławia. Naszych zawodników rozdzielił Amadeusz Zyber-Moszak z Roszady Lipno. Zawody odbyły się w GOK w Lipnie 12.05.2019 roku i zgromadziły 82 zawodników.

>W kategoriach młodzieżowych nasi zawodnicy sklasyfikowani zostali: do lat 13 Ewelina Guza na 7. miejscu, a Filip Domaradzki 8. Trzeba też odnotować bardzo wysokie 5.miejsce Basi Marszałkowicz w kategorii do lat 8.

Tradycyjnie wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy, a zwycięscy puchary i medale.

Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych

Arseniusz Grzelak - Sokół Wrocław

W Lututowie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych (czyli +50). W zawodach wystartowało 25 zawodniczek i zawodników z całej Polski.

Tytuł Mistrza Polski Seniorów Starszych wywalczył Leon Mikulicz (niezrzeszony), drugi był Ryszard Romaszewski (Jeziorany), a trzeci Zenon Wesołowski (Lokator Gniezno). Wśród kobiet zwycięzyła Pani Danuta Skrzyńska (Krajna Sępólno Krajeńskie) przed Wiolettą Flisikowską (Zuch Rychlik) i Justyną Borkowską (Lokator Gniezno).
Nasz zawodnik Arseniusz Grzelak został sklasyfikowany na 11 miejscu okazując się najlepszym w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy

Wyniki

P.Duśkowa zwycięża w Ziemi Lubelskiej

Zwycięscy XVI Pucharu Ziemii Lubelskiej

Marcin Chęsiak na trzecim miejscu.

W Świdniku odbył się XVI Puchar Ziemi Lubelskiej w Warcabach Stupolowych. Turniej zgromadził 40 zawodników z Polski i Czech oraz po jednym z Holandii i Surinamu.

W zawodach zwyciężyła Petra Duśkowa z Czech ,a trzecie miejsce załął Marcin Chęsiak - obydwoje z naszego klubu. Drugie miejsce wywalczył Roepe Bhawanibhiek z Holandii.

Wyniki XVI Pucharu Ziemi Lubelskiej

Bielawska Liga Warcabowa

Logo Złote Piony Bielawa

Michał Węgrzyn na drugim miejscu.

1 maja wystartowała Bielawska Liga Warcabowa stawiająca sobie za cel rodzinną integrację środowisk warcabowych oraz popularyzację naszego sportu. W pierwszej rundzie wystartowało 24 zawodników reprezentujących 8 rodzin.

W zawodach zwyciężył Robert Jurcewicz z Bielawy, przed naszym zawodnikiem Michałem Węgrzynem oraz Wojciechem Pośladem ze Smolca.

Zawody organizowane na świeżym powietrzu miały charakter pikniku rodzinnego

VIII Runda Grand Prix Wrocławia

Zwycięscy VIII Rundy Grand Prix - Wilowice 2019

S.Wieczorek czwarty w Ekstralidze

23.04.2019 r. w Wilkowicach koło Leszna odbyła się VIII Runda Grand Prix Wrocławia. Wzięło w niej udział 48 zawodników z Dolnego Śląska i Wielkopolski.

W turnieju głównym - Ekstralidze zwyciężył Tomasz Urbanczyk przed Tymoteuszem Myszukiem i Amadeuszem Zyber-Moszak. Najlepszy nasz zawodnik Sebastian Wieczorek ukończył zawody na 4.miejscu.

>W ligach szkolnych zwyciężali zawodnicy Komorzanki Komorze i Roszady Lipno. W Lidze Młodzików: Łukomska Aleksandra (Komorzanka), w Lidze Orlików: Jakub Ilasz (Roszada Lipno), Lidze Przedszkolaków: Rumińska Gabriela (Roszada). Z naszych zawodników najlepsze miejsce szóste zajęła Ewelina Guza w Lidze Młodzików.

Tradycyjnie wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy.

Jagoda Bajkowska trzecia w MP w blitza

Kilka dni po XXXVII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych, odbyły się w Lipnie Mistrzostwa Polski w warcabach klasycznych zarówno w grupach młodzieżowych jak i wśród kobiet oraz mężczyzn. Nasz klub reprezentowała skromna kilkuosobowa reprezentacja.
Najlepiej spisała się Jagoda Bajkowska, która zdobyła brązowe medale w kategorii kobiet oraz juniorek do lat 23 w grze błyskawicznej.

  Miejsca naszych reprezentantów :
 • Łucja Zub (G8) - 8. miejsce,
 • Ewelina Guza (G13) - 6.miejsce,
 • Filip Domaradzki (B13) - 12 miejsce,
 • Jagoda Bajkowska (G23) - 3 miejsce w grze błyskawicznej (brąz).

Zdjęcia medalistów

Malwina i Sebastian mistrzami Polski!

W XXXVII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych, które odbyły się w dniach 16-21.03.2019 r. w Szklarskiej Porębie nasz klub reprezentowali : Karolina Pawlak, Ewelina Guza, Filip Domaradzki, Michał Węgrzyn, Sebastian Wieczorek, Malwina Bajkowska, Kamila Misiołek i Jagoda Bajkowska. Nasi zawodnicy zasłużyli na pochwały za dzielną, wytrwałą, rywalizację, osiągnięcia i sportową postawę.

Nasza skromna reprezentacja wywalczyła łącznie dziewięć medali, w tym dwa złote, najcenniejsze. Zdobyli je Sebastian Wieczorek w grze na czas klasyczny 90 minut w kategorii do lat 16 chłopców oraz Malwina Bajkowska w grze błyskawicznej wśród dziewcząt również do lat 16.

  Medaliści :
 • Sebastian Wieczorek (B16) Mistrzem Polski (złoto) oraz 3 miejsce w grze błyskawicznej (brąz),
 • Malwina Bajkowska (G16) Mistrzynią Polski w grze błyskawicznej (złoto) oraz 2 miejsce w aktywne (srebro),
 • Karolina Pawlak (G13) 3 miejsce (brąz) oraz 3 miejsce w aktywne (brąz),
 • Kamila Misiołek (G19) 3 miejsce (brąz),
 • Michał Węgrzyn (B16) 3 miejsce w aktywne (brąz),
 • Jagoda Bajkowska (G23) 3 miejsce w blitz (brąz).
Wyniki szczegółowe na stronie turnieju:
Zdjęcia - R.Węgrzyn
Zdjęcia - I.Wieczorek

Michał Romaniszyn powtórnie najlepszy w Smolcu

VII Mistrzostwa Smolca

Michał Romaniszyn, podobnie jak w ubiegłym roku, zwyciężył w Otwartych Mistrzostwach Smolca - tym razem siódmych. Wyprzedził Tymoteusza Myszuka i Dawida Franka (obaj z Roszady Lipno). Najlepszą kobietą okazała się również nasza zawodniczka - Jolanta Jurusik.

W kategorii do lat 10 wszystkie miejsca na podium przypadły Roszadzie Lipno: zwyciężyła Zofia Wideł, przed Antkiem Rumińskim i Michałem Gimzińskim. Najlepsza nasza zawodniczka Basia Marszałkowicz była dziewiąta.

W zawodach rozdysponowano 14.pucharów - dla najlepszych w poszczególnych kategoriach, pamiętając o mieszkańcach Smolca i najstarszym zawodniku. VII Mistrzostwa Smolca były jednocześnie VII Rundą Grand Prix Wrocławia

Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

01.04.2019 r. opublikowano nową listę rankingową PZWarc obowiązującą w II kwartale 2019 - kom. nr 798.

W I kwartale odbyły się m.in. Mistrzostwa Polski Juniorów w których oczywiście startowali nasi zawodnicy. Największy przyrost rankingu odnotowała Karolina Pawlak +46 pkt. oraz Sebastian Wieczorek +16.

Obecnie najwyższym rankingiem z naszych zawodników szczyci się Egor Bobkov - 2255, a z krajowych zawodników - Sebastian Wieczorek - 2211. Najwyższy ranking w Polsce 2466 pkt. na opublikowanej liście posiada Jan Sekuła (grający jednak głównie w turniejach dla słabowidzących i niewidzących) oraz aktualna Mistrzyni Świata Natalia Sadowska (niezrzeszona) - 2372 pkt.,

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.

Finał XLIII IMP bez naszych zawodników

Finaliści 43. Indywidualnych Mistrzostw Polski wyłonieni z eliminacji.

W Głazie k/Wieruszowa rozegrano w dniach 28.02-03.03.2019 Półfinały 43. Indywidualnych Mistrzostw Polski. W gronie ponad 40 zawodników wystartowało dwóch reprezentantów naszego klubu: Sebastian Wieczorek i Tomasz Marczuk. Niestety tym razem żadnemu z nich nie udało się zakwalifikować do finału.

Bardzo blisko tego osiągnięcia był Sebastian, który jeszcze na dwie rundy przed końcem znajdował się w czwórce gwarantującej udział w finale, jednak porażki w dwóch ostatnich partiach zepchnęły go na ostatecznie na 10. miejsce. Tomek Marczuk zawody ukończył na 14.miejscu w swojej grupie.

Na zdjęciu ósemka zawodników, którzy uzyskali awans do finału. Dołączą oni do trójki medalistów z ubiegłego roku i zawodnika z "dziką kartą".

S.Wieczorek wygrywa VI GP, Ł.Zub druga w D-8

Miejska Górka

23.02.2019 r. w Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce odbyła się VI Runda Grand Prix Wrocławia. Wzięło w niej udział prawie 80 zawodników z Dolnego Śląska i Wielkopolski.

W prestiżowym, seniorskim, turnieju Open zwyciężył Sebastian Wieczorek z naszego klubu przed Amadeuszem Zyber-Moszak i Tymoteuszem Myszukiem (obaj Roszada Lipno) .Najlepszą kobietą okazała się Jagodą Bajkowską (Sokół Wrocław). W kategoriach młodzieżowych, na podium, znalazło się jeszcze miejsce dla drugiej w kategorii przedszkolaków Łucja Zub. Pozostali nasi zawodnicy zajęli miejsca: Ewelina Guza była 11., a Filip Domaradzki był 13. wśród młodzików, natomiast Mikołaj Białkowski sklasyfikowany 13 wśród orlików.

Tradycyjnie wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy.

Sebastian Wieczorek zadebiutował w Sokole

Sebastian Wieczorek podczas debiutu w Sokole Wrocław

Na rozegranych w Szubinie k/Bydgoszczy w dniach 2-3.02.2019 r. XVIII Mistrzostwach Polski w warcabach aktywnych i XXXVII MP w blitza zadebiutował w naszych barwach Sebastian Wieczorek. Witamy w OKS Sokół Wrocław.

W gronie 32 zawodników, w większości seniorów, "nasz" 15 latek zaprezentował się z dobrej strony. W wersji aktywnej zajął bardzo dobre 9.miejsce, a w szybkiej 19.

Mistrzem Polski w warcabach aktywnych został Mariusz Ślęzak (Czarna Damka Lututów), wicemistrzem Filip Kuczewski (Roszada Lipno), a drugim wicemistrzem Błażej Galant (Mazovia Mińsk Mazowiecki). W blitzu triumfował Karol Dudkiewicz (Olymp Błonie), przed Mariuszem Ślęzakiem i Łukaszem Kosobudzkim (Mazovia). Wszystkim gratulujemy.

S.Wieczorek wygrywa IV Mistrzostwa Gminy Osieczna

IV Mistrzostwa Gminy Osieczna

W jak zawsze gościnnym Centrum Kultury i Bibliotece w Osiecznej k/Leszna odbyły się 26.01.2019 r. IV Mistrzostwa Gminy Osieczna w warcabach międzynarodowych będące jednocześnie V Rundą Grand Prix Wrocławia. W zawodach wzięło udział 62 zawodników z Dolnego Śląska i Wielkopolski.

W turnieju Open zwyciężył Sebastian Wieczorek przed Tymoteuszem Myszukiem (Roszada Lipno) i Jagodą Bajkowską (Sokół Wrocław), która została jednocześnie najwyżej sklasyfikowaną kobietą. W pozostałych kategoriach nasi zawodnicy znaleźli się po za podium. Filip Domaradzki był 7. wśród młodzików, Philip Bogdański -15, a Adam Cwynar -17 wśród orlików. Natomiast w najmłodszej grupie do lat 8 - Zofia Łuc zajęła 9.miejsce.

Tradycyjnie wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy. Najlepsi nagrodzeni zostali pucharami i medalami, a wszyscy ciastem i sokiem przygotowanym przez organizatora.

Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

01.01.2019 r. opublikowano nową listę rankingową PZWarc obowiązującą w I kwartale 2019 - kom. nr 78.

W IV kwartale odbył się tylko jeden turniej rankingowy - Mistrzostwa Zrzeszenia LZS - w którym startowali nasi zawodnicy. Większych zmian punktowych nie zanotowali.

Z listy rankingowej, z powodu nie rozegrania w ostatnich trzech latach żadnej partii, wypadł nasz najlepszy zawodnik Oskar Budis - 2302 pkt. Obecnie najwyższym rankingiem z naszych zawodników szczyci się Egor Bobkov - 2255, a z krajowych zawodników - Adam Biadasiewicz - 2194. Najwyższy ranking w Polsce 2469 pkt. na opublikowanej liście posiada Jan Sekuła (grający jednak głównie w turniejach dla słabowidzących i niewidzących) oraz aktualna Mistrzyni Świata Natalia Sadowska (Mazovia Mińsk Mazowiecki) - 2372 pkt.,

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.OKS Sokół Wrocław

Mistrz Europy

Klasyfikacja klubowa OOM 2016

 • 2. Struga Marki
 • 3. Sokół Wrocław
 • 4. Unia Horyniec
 • 5. Złote Piony Bielawa
 • 6. Pitagoras Pęgów
 • Punktowało 21 klubów