Finał XLIII IMP bez naszych zawodników

Finaliści 43. Indywidualnych Mistrzostw Polski wyłonieni z eliminacji.

W Głazie k/Wieruszowa rozegrano w dniach 28.02-03.03.2019 Półfinały 43. Indywidualnych Mistrzostw Polski. W gronie ponad 40 zawodników wystartowało dwóch reprezentantów naszego klubu: Sebastian Wieczorek i Tomasz Marczuk. Niestety tym razem żadnemu z nich nie udało się zakwalifikować do finału.

Bardzo blisko tego osiągnięcia był Sebastian, który jeszcze na dwie rundy przed końcem znajdował się w czwórce gwarantującej udział w finale, jednak porażki w dwóch ostatnich partiach zepchnęły go na ostatecznie na 10. miejsce. Tomek Marczuk zawody ukończył na 14.miejscu w swojej grupie.

Na zdjęciu ósemka zawodników, którzy uzyskali awans do finału. Dołączą oni do trójki medalistów z ubiegłego roku i zawodnika z "dziką kartą".

S.Wieczorek wygrywa VI GP, Ł.Zub druga w D-8

Miejska Górka

23.02.2019 r. w Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce odbyła się VI Runda Grand Prix Wrocławia. Wzięło w niej udział prawie 80 zawodników z Dolnego Śląska i Wielkopolski.

W prestiżowym, seniorskim, turnieju Open zwyciężył Sebastian Wieczorek z naszego klubu przed Amadeuszem Zyber-Moszak i Tymoteuszem Myszukiem (obaj Roszada Lipno) .Najlepszą kobietą okazała się Jagodą Bajkowską (Sokół Wrocław). W kategoriach młodzieżowych, na podium, znalazło się jeszcze miejsce dla drugiej w kategorii przedszkolaków Łucja Zub. Pozostali nasi zawodnicy zajęli miejsca: Ewelina Guza była 11., a Filip Domaradzki był 13. wśród młodzików, natomiast Mikołaj Białkowski sklasyfikowany 13 wśród orlików.

Tradycyjnie wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy.

Sebastian Wieczorek zadebiutował w Sokole

Sebastian Wieczorek podczas debiutu w Sokole Wrocław

Na rozegranych w Szubinie k/Bydgoszczy w dniach 2-3.02.2019 r. XVIII Mistrzostwach Polski w warcabach aktywnych i XXXVII MP w blitza zadebiutował w naszych barwach Sebastian Wieczorek. Witamy w OKS Sokół Wrocław.

W gronie 32 zawodników, w większości seniorów, "nasz" 15 latek zaprezentował się z dobrej strony. W wersji aktywnej zajął bardzo dobre 9.miejsce, a w szybkiej 19.

Mistrzem Polski w warcabach aktywnych został Mariusz Ślęzak (Czarna Damka Lututów), wicemistrzem Filip Kuczewski (Roszada Lipno), a drugim wicemistrzem Błażej Galant (Mazovia Mińsk Mazowiecki). W blitzu triumfował Karol Dudkiewicz (Olymp Błonie), przed Mariuszem Ślęzakiem i Łukaszem Kosobudzkim (Mazovia). Wszystkim gratulujemy.

S.Wieczorek wygrywa IV Mistrzostwa Gminy Osieczna

IV Mistrzostwa Gminy Osieczna

W jak zawsze gościnnym Centrum Kultury i Bibliotece w Osiecznej k/Leszna odbyły się 26.01.2019 r. IV Mistrzostwa Gminy Osieczna w warcabach międzynarodowych będące jednocześnie V Rundą Grand Prix Wrocławia. W zawodach wzięło udział 62 zawodników z Dolnego Śląska i Wielkopolski.

W turnieju Open zwyciężył Sebastian Wieczorek przed Tymoteuszem Myszukiem (Roszada Lipno) i Jagodą Bajkowską (Sokół Wrocław), która została jednocześnie najwyżej sklasyfikowaną kobietą. W pozostałych kategoriach nasi zawodnicy znaleźli się po za podium. Filip Domaradzki był 7. wśród młodzików, Philip Bogdański -15, a Adam Cwynar -17 wśród orlików. Natomiast w najmłodszej grupie do lat 8 - Zofia Łuc zajęła 9.miejsce.

Tradycyjnie wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy. Najlepsi nagrodzeni zostali pucharami i medalami, a wszyscy ciastem i sokiem przygotowanym przez organizatora.

Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

01.01.2019 r. opublikowano nową listę rankingową PZWarc obowiązującą w I kwartale 2019 - kom. nr 78.

W IV kwartale odbył się tylko jeden turniej rankingowy - Mistrzostwa Zrzeszenia LZS - w którym startowali nasi zawodnicy. Większych zmian punktowych nie zanotowali.

Z listy rankingowej, z powodu nie rozegrania w ostatnich trzech latach żadnej partii, wypadł nasz najlepszy zawodnik Oskar Budis - 2302 pkt. Obecnie najwyższym rankingiem z naszych zawodników szczyci się Egor Bobkov - 2255, a z krajowych zawodników - Adam Biadasiewicz - 2194. Najwyższy ranking w Polsce 2469 pkt. na opublikowanej liście posiada Jan Sekuła (grający jednak głównie w turniejach dla słabowidzących i niewidzących) oraz aktualna Mistrzyni Świata Natalia Sadowska (Mazovia Mińsk Mazowiecki) - 2372 pkt.,

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.OKS Sokół Wrocław

Mistrz Europy

Klasyfikacja klubowa OOM 2016

  • 2. Struga Marki
  • 3. Sokół Wrocław
  • 4. Unia Horyniec
  • 5. Złote Piony Bielawa
  • 6. Pitagoras Pęgów
  • Punktowało 21 klubów