Zakończenie Grand Prix Polski 2021

>Logo Grand Prix Polski 2021

Pandemia koronawirusa SARS-Cov-2 uniemożliwiła rozegranie wszystkich 10 zaplanowanych turniejów o Grand Prix Polski 2021. Zgodnie z regulaminem postanowiliśmy zakończyć cykl na 8. zawodach, a do klasyfikacji końcowej - zgodnie z założeniami regulaminu - zaliczyć 6. najlepszych dla każdego zawodnika turniejów.

W ten sposób w klasyfikacji seniorów w Ekstralidze zwyciężył zawodnik naszego klubu Sebastian Wieczorek przed Amadeuszem Zyber-Moszak (Roszada Lipno) i Dominikiem Rubajem (Razem Świecie). W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Patrycja Tomczak (komorzanka Komorze) przed Katarzyną Pisarską (Roszada Lipno) i Agatą Flisikowską (SRW Rychlik).

W kategoriach młodzieżowych zwyciężyli:
- Liga Młodzików:
  - młodzicy - 1.m. - Mateusz Wysokiński (Roszada); 2.m. - Jakub Ilasz (SRW Rychlik)); 3.m. - Tymoteusz Zawitaj (Wieża Kórnicka Kórnik)
  - młodziczki - 1.m. - Zofia Wideł (Roszada); 2.m. - Aleksandra Łukomska (Komorzanka); 3.m. - Vivien Zyber-Moszak (Roszada))

- Liga Orlików:
  - orlicy - 1.m. - Krzysztof De Laval Delalicz (Bielawa); 2.m. - Hugo Franek (Roszada)); 3.m. - Kajetan Brzozowski (Roszada))
  - orliczki - 1.m. - Maja Rydz (Komorzanka); 2.m. - Aniela Burdajewicz (SRW Rychlik); 3.m. - Nikola Filipiak (Komorzanka)

- Liga Żaków:
  - żacy - 1.m. - Jan Nowaczyk (Roszada); 2.m. - Nikodem Brzozowski (Roszada); 3.m. - Oskar Hofmański (Komorzanka)
  - żaczki - 1.m. - Katarzyna Dobiała (Roszada); 2.m. - Danuta Bożejewicz (Komorzanka); 3.m. - Kinga Zdrojowa (Komorzanka)

Zwycięzcom gratulujmy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na inauguracją Grand Prix Polski 2022.


VI Grand Prix Polski 2021 w mieście skarbów

Triumfatorzy VI Grand Prix Polski 2021 w Środzie Ślaskiej

Środa Śląska, miasto skarbów, gościło 11.09.2021 roku uczestników VI Grand Prix Polski 2021 w warcabach. W zawodach wzięło udział 77 uczestników reprezentujących kluby z województw: wielkopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.

W zawodach - tym razem - prym wiedli zawodnicy Roszady Lipno. Wśród najmłodszych - żaków - na podium nie wpuścili nikogo. Zwyciężył Jan Nowaczyk, przed Katarzyną Dobiałą i Nikodemem Brzozowskim.
W Lidze Orlików - do lat 10 - tylko na trzeci stopień podium wdrapał się Wiktor Grzebyszak z Komorzanki Komorze. Pierwsze dwa miejsca przypadły Radosławowi Leśniewskiemu i Kajetanowi Brzozowskiemu.
W Lidze Młodzików - do lat 13 - zwyciężyli zawodnicy Wieży Kórnickiej Kórnik - pierwszy był Tymoteusz Zawitaj, a drugi Aleksander Zawitaj. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został bielawianin Krzysztof Delalicz de Laval.
W najbardziej prestiżowej Ekstralidze podium było już bardsziej urozmaicone. Zwyciężył reprezentant Roszady Lipno Amadeusz Zyber-Moszak, przed Sebastianem Wieczorkiem (Sokół Wrocław) i Jakubem Ilaszem z Rychlika.

Wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni dyplomami i słodkimi paczkami na średzkim rynku, a zwycięscy pucharami. Nagrody wręczał Burmistrz Miasta, Pan Adam Ruciński. Wielkie podziękowania należą się również kol. Robertowi Sobczykowi za zorganizowanie turnieju, oprawę, a przede wszystkim o zadbanie o sponsorów.

Wyniki:
Śliczna galeria zdjęć na Facebooka Roszady Lipno

Środa Śląska czeka na zawodników GP

Środa Śląska - Ratusz

11 września w ramach Święta Wina w Środzie Śląskiej zostanie rozegrane VI Grand Prix Polski 2021 w warcabach stupolowych. Jak zawsze gramy w 4 kategoriach wiekowych. Dodatkowo, w związku z lokalnymi uroczystościami, w ramach Ekstraligi wyłonimy kategorię "+18".

Przywilej gry w wyższych ligach w VI GP Polski 2021 mają.
W Ekstralidze: Mateusz Wysokiński, Jakub Ilasz, Aleksandra Łukomska, Tymoteusz Kątny i Amelia Przybylska,
w Lidze Młodzików: Aniela Burdajewicz, Krzysztof Delalicz de Laval, Nikola Filipiak, Franek Hugo, Franciszek Żukrowski i Maja Warzywoda,
w Lidze Orlików: Oskar Hofmański, Bartosz Faustyniak, Danuta Bożejewicz i Wiktoria Bednarek.

Na uczestników czekają dyplomy, pucharki i nagrody niespodzianki.
Uroczyste zakończenie i wręczenie nagród zaplanowane jest na scenie głównej o godzinie 17.00.

Zapraszamy

Regulamin

Sebastian nie do zatrzymania w IV GP2021

Triumfatorzy IV Grand Prix Polski 2021 w Żerkowie

Sebastian Wieczorek zwyciężył w kolejnym IV Grand Prix Polski 2021 rozgrywanym tym razem na Ziemi Żerkowskiej. Z siedmiu pojedynków, sześć wygrał, a jedyny punkt stracił remisując z Mistrzem Polski z 2016 roku Damianem Jakubikiem (Lokator Gniezno). Drugie miejsce wywalczył Damian Jakubik, a trzecie Tymoteusz Myszuk (Roszada Lipno) .Najwyżej sklasyfikowaną kobietą była Agata Flisikowska (SRW Rychlik).
Szczegółowe wyniki

W Lidze Młodzików zwyciężyła Zosia Wideł (Roszada Lipno) przed Maksymilianem Hałasem (Komorzanka Komorze) oraz Anielą Burdajewicz (SRW Rychlik).
Szczegółowe wyniki

W Lidze Orlików najlepszy okazał się zawodnik z Bielawy De Laval Krzysztof Delalicz, druga była Gabriela Rumińska, a trzeci Kajetan Brzozowski (oboje Roszada Lipno).
Szczegółowe wyniki

Wśród najmłodszych - w Lidze Żaków - pierwsze miejsce zajął Jan Nowaczyk, drugie Katarzyna Dobiała (oboje Roszada), a trzecie Oskar Hofmański (Komorzanka).
Szczegółowe wyniki

W zawodach wzięło udział 78 zawodników

S.Wieczorek potrójnym Mistrzem Polski

Turniej przedszkolaków

W Dąbkach zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów rozgrywane w trzech formułach: w tempie klasycznym (90 minut), aktywnym (15''+5') i błyskawicznym (5''+3'). Miło poinformować, że w kategorii juniorów do lat 19, w każdych z tych zawodów zwyciężył Sebastian Wieczorek reprezentujący nasz klub. Niestety z przyczyn finansowych - brak środków - Sebastian był jedynym naszym reprezentantem.

Gratulujemy

W XXXVIII Mistrzostwach Polski Juniorów wzięło udział 123 zawodników reprezentujących klubu od Pomorza po Podkarpacie, od Warmii po Dolny Śląsk.

Wyniki na stronie turnieju

Sebastian Wieczorek z Drzwiami Gnieźnieńskimi

Drzwi Gnieźnieńskie

Sebastian Wieczorek wygrał najsilniej obsadzone zawody open organizowane w Polsce - XII Turniej o Drzwi Gnieźnieńskie. Wyprzedził aktualnego Mistrza Polski Karola Cichociego (Olymp Błonie) i wielokrotnego MP Damiana Reszkę (Lokator Gniezno).

Gratulujemy

W zawodach wystartowało 54 zawodników. Wśród nich Egor Bobkow - sklasyfikowany na 12 miejscu i Tomasz Marczuk na 21 miejscu.

Zawody przebiegały w miłej sportowej rywalizacji, a uczestnicy mieli możliwość spotkania się po miesiącach spędzonych w domu.

Arseniusz Grzelak tuż za podium

Turniej przedszkolaków

Jagoda Bajkowska - najlepsza wśród kobiet

Entuzjaści warcabów 64-polowych w wersji latającej zjechali w dniach 28-30.05.2021 roku do Białego Dunajca, aby rozegrać VI Ogólnopolski Turniej o Puchar Tatr.

W zawodach wzięło udział dwoje naszych zawodników: Arseniusz Grzelak, który zajęł 4 miejsce i Jagoda Bajkowska sklasyfikowana na 5 miejscu. Warto zaznaczyć, że Jagoda okazała się najlepszą wśród kobiet. W zawodach zwyciężył MI Marcin Grzesiak (Struga

Równolegle z tymi zawodami odbywają się rozgrywki dzieci i młódzieży. W tym roku z braku funduszy nasi zawodnicy nie startowali, a szkoda bo wszyscy zostali po góralski przyjęci i nagrodzeni.

Wyniki

Turniej dla dzieci z ZSP nr 16 we Wrocławiu

Turniej przedszkolaków

W sobotę 15.05.21 nasz klub gościł grupę przedszkolaków z ZSP nr 16 we Wrocławiu, którzy przyjechali wraz z rodzicami i opiekunami. Do turnieju w warcaby klasyczne przystąpiło 12 zawodników. Były chwile radości ,były też chwile smutku przez 7 rund zawodów. Puchar Przedszkolaka zdobyła Oliwia Bargieł mając na koncie 13 pkt. czyli 6 zwycięstw i 1 remis. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Szczególne podziękowania należą się p. Kamili Skorczewskiej - nauczycielce ZSP nr 16 we Wrocławiu, która zainteresowała warcabami swoich podopiecznych i dzięki jej inicjatywie doszło do zorganizowania tego sympatycznego turnieju.

Wyniki

P.Oderkiewicz wygrywa III Grand Prix Polski 2021

Triumfatorzy III Grand Prix Polski 2021 w Lututowie

W Szkole Podstawowej w Lututowie odbyło się 8.05.2021 roku III Grand Prix Polski 2021 w warcabach. W zawodach wzięło udział 75 uczestników reprezentujących kluby z województw: wielkopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i kujawsko-pomorskiego.

W najbardziej prestiżowej Ekstralidze zwyciężył reprezentant gospodarzy Przemysław Oderkiewicz przed Dominikiem Rubajem (Razem Świecie) i Marcinem Wocialem (Diagram Mińsk Mazowiecki). Najwyżej sklasyfikowaną kobietą była Patrycja Tomczak (Komorzanka Komorze).

W Lidze Młodzików zwyciężyła Aleksandra Łukomska (Komorzanka), w Lidze Orlików - Aniela Burdajewicz (SRW Rychlik), a w Lidze Żaków - Nikodem Brzozowski (Roszada Lipno).

Wyniki:
Galeria zdjęć

Po namowach ...zwyciężył

Sylwester Flisikowski na najwyższym podum w II Grand Prix Polski 2021

Przyjechał do Lipna z młodzieżą. Nie planował grać, ale z uwagi na nieparzystą ilość zgodził się zagrać i ...zwyciężył. Sylwester Flisikowski - SRW Rychlik.
Drugie miejsce wywalczył Tomasz Urbańczyk, a trzecie Amadeusz Zyber-Moszak (obaj Roszada Lipno).

W młodszych ligach na podium stawali:
- Liga Młodzików - Jakub Ilasz (Rychlik), Zawitaj Aleksander, Zawitaj Tymoteusz (obaj Wieża Kórnicka Kórnik,
- Liga Orlików - Aniela Burdajewicz (Rychlik), Wiktor Grzebyszak (Komorzanka), Kajetan Brzozowski (Roszada),
- Liga Zaków - Jan Nowaczyk (Roszada), Oskar Hofmański (Komorzanka), Oskar Cerwiński (Roszada).

Każdy wyjechał z dyplomem i słodką niespodzianka, a medaliści otrzymali symboliczne szklane statuetki.


Galeria zdjęć

Sebastian z awansem do Finału IMP

Sebastian awansował do finału 45. Indywidualnych Mistrzostw Polski.

W Osiecznej rozegrano w dniach 4-7.03.2021 półfinały 45. Indywidualnych Mistrzostw Polski. W gronie 52 zawodników wystartowało trzech reprezentantów naszego klubu: Sebastian Wieczorek, Tomasz Marczuk i Marcin Chęsiak.

Do finału, z trzeciego miejsca, awansował Sebastian, który w całym turnieju nie przegrał żadnej partii. Gratulujemy, tym bardziej, że to już drugi z rzędu awans do najlepszej 12 w kraju.

Na zdjęciu ósemka zawodników, którzy uzyskali awans do finału. Dołączą oni do trójki medalistów z ubiegłego roku i zawodnika z "dziką kartą". Sebastian pierwszy z prawej. Wszyscy oczywiście w maseczkach

Przybyliśmy. Zagraliśmy. Zwyciężył SEBASTIAN

Sebastian Wieczorek na najwyższym podum w I Grand Prix Polski 2021

Minęły miesiące od ostatniego turnieju, a jego forma nie pogorszyła się. Zwycięzcą I Grand Prix Polski 2021 został Sebastian Wieczorek - Sokół Wrocław. Tuż za nim - przegrał tylko wartościowaniem - sklasyfikowany został Amadeusz Zyber-Moszak (Roszada Lipno) - obaj po 12 pkt. Trzecie miejsce, z 10.pkt., wywalczył Dominik Rubaj - Razem Świecie. Wśród kobiet w Ekstralidze zwyciężyła - Malwina Bajkowska z naszego klubu.
W Ekstralidze zagrało 21 zawodników reprezentujących 9 klubów.

W Miejskiej Górce oczywiście spotkali się również najmłodsi adepci warcabów. Duże wrażenie zrobił zwłaszcza najmłodszy 5-letni Oskar, który startując po raz pierwszy w zawodach, w Lidze Żaków, zajął 3.miejsce. Zwycięzył Nikodem Brzozowski, przed Janem Nowaczykiem (wszyscy Roszada Lipno).
Bardziej "kolorowo" było na podium w Lidze Orlików (do lat 10). Pierwsze miejsce wywalczyła reprezentantka SRW Rychlik - Aniela Burdajewicz, która wyprzedziła Dawida Gotowskiego z MDK 1 Bydgoszcz i Maję Rydz z Komorzanki Komorze.
W Lidze Młodzików (do 13) obyło się bez niespodzianek - zwyciężył z kompletem punktów były Mistrz Świata do lat 10 (z 2017r.) Mateusz Wysokiński (Roszada Lipno), przed Maksymilianem Hałasem i Kacprem Rogowskim (obaj Komorzanka Komorze).

W zawodach, pomimo reżimu sanitarnemu (termometr, mycie,pryskanie rąk, maseczki, brak kibiców) wystartowało łącznie 81. zawodników. Zwycięscy otrzymali medale, a wszyscy dyplomy i drobne gadżety.


Kilka fotek (niestety z komórki)

GRAND PRIX POLSKI 2021 NA START

Logo Grand Prix Polski 2021

Uff.. może tym razem się uda...

Wszyscy jesteśmy już zmęczeni "siedzeniem w domu". Mamy nadzieję, że już wkrótce sytuacja się zmieni i będziemy mogli spotykać się "face to face" (twarzą w twarz). Planujemy na 27.02.2021 roku turniej w warcabach aktywnych w Miejskiej Górce, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Czy się odbędzie? - zobaczymy, jesteśmy dobrej myśli - proszę sprawdzać.

Uzyskaliśmy od PZWarc zgodę na używanie przez 2 lata nazwy GRAND PRIX POLSKI. Niestety nie udało się uzyskać drugiej, na włączenie turnieju rozgrywanego we wrześniu 2020 roku do tej edycji. Dlatego (może i lepiej) postanowiliśmy zmienić cykl rozgrywania GP z jesień-wiosna na wiosna-jesień. W ten sposób zamkniemy się w roku kalendarzowym i nikt nie będzie miał problemów z określaniem kategorii wiekowej. Turniej wrześniowy, podobnie jak Grand Prix Polan - przeszedł do historii. Startuje GRAND PRIX POLSKI 2021 - szczegół w Regulaminie


OKS Sokół Wrocław

Mistrz Europy

Klasyfikacja klubowa OOM 2016

  • 2. Struga Marki
  • 3. Sokół Wrocław
  • 4. Unia Horyniec
  • 5. Złote Piony Bielawa
  • 6. Pitagoras Pęgów
  • Punktowało 21 klubów