Świąteczny Turniej Warcabowy

28.12.2010

Zwycięstwo Kamili i Adama

Zwycięscy Świątecznego Turnieju Warcabowego chłopców Zwyciężczynie Świątecznego Turnieju Warcabowego dziewcząt

   Jak corocznie wrocławski Młodzieżowy Dom Kultury z ul.Kołłątaja zorganizował Świąteczny Turniej Warcabowy. Pomimo mroźnej aury i gęstych opadów śniegu na turniej przybyło 17 zawodników z Wrocławia, Pęgowa i "dalekiej" Bielawy. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został został Adam Biadasiewicz z naszego klubu. Wśród dziewcząt triumfowała również zawodniczka naszego klubu - Kamila Misiołek. Zwycięscy otrzymali puchary i medale, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

XIV Otwarte Mistrzostwa Mińska Maz.

18.12.2010

Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego

   18.12.2010 roku odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego. Grano w warcaby 100-polowe. Nasz klub reprezentowało dwoje zawodników: Tomek Marczuk i Jagoda Bajkowska.

W klasyfikacji ogólnej Tomek sklasyfikowany został na piątej pozycji ( zwyciężył Łukasz Kosobudzki), natomiast Jagoda zajęła drugie miejsce wśród dziewcząt do lat 13. Za co otrzymała elegancki puchar.

4 runda GP. Zwycięscy: K.Swoboda i P.Miążek

Kamil Swoboda - zwycięsca IV rundy GP

   Zwycięzcami IV rundy turnieju Grand Prix rozgrywanego we Wrocławiu zostali: Kamil Swoboda i Apolonia Miążek.

Kolejne miejsca zajęli: w Ekstralidze Władek Lizurej i Mirosław Swoboda, w Lidze Szkolnej Adrian Łakomski i Adam Biadasiewicz.

W klasyfikacji ogólnej po 4.rundach na prowadzeniu Kamil Swoboda i Kasia Lament.

Triumf w Mistrzostwach Polski LZS

05.12.2010

Zwycięscy: Oskar Budis i drużyna Sokoła

XIX Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS

    W XIX Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS odbytych już po raz piąty w Sępólnie Krajeńskim odnieśliśmy sukcesy indywidualne i drużynowe. Triumfowaliśmy w najważniejszej - drużynowej - klasyfikacji ( liczą się wyniki 3 zawodników oraz jednej zawodniczki) wyprzedzając drużyny z Lututowa i Darłowa. Indywidualnie wśród mężczyzn rzutem na taśmę (warcabnicę) zwyciężył Oskar Budis, a Jagoda Bajkowska była trzecia wśród kobiet. Nasi zawodnicy odnieśli również "małe indywidualne sukcesy"": Tomek Kołodziejczyk zwyciężył wśród orlików, Jagoda Bajkowska - młodziczek, Oskar Budis - kadetów, natomiast Adam Biadasiewicz sklasyfikowany został na drugiej pozycji wsród młodzików, a Kasia Lament na trzeciej wśród młodziczek.

Niestety zła pogoda: śnieg i mróz uniemożliwiła dojazd wielu ekipom.

Galeria zdjęć

Turniej Nadnotecki - wyniki końcowe.

28.11.2010

Turniej Nadnotecki - medalistki Jagoda Bajkowska i Katarzyna Lament

Medale naszych dziewcząt.

   28 listopada 2010 r zakończył się cykl turniejów organizowanych na przestrzeni wiosna-jesień 2010 pod nazwą Otwarte Grand Prix Regionu Nadnoteckiego. Turnieje organizowano w Rychliku, Drawsku, Wronkach, Kuźnicy Żelichowskiej, Rychliku i Sarbii.

W turnieju regularnie uczestniczyło kilkoro naszych zawodników. W klasyfikacji ogólnej w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum zwyciężył Mateusz Koza z Kuźnicy Żelichowskiej przed zawodniczkami naszego klubu: Jagodą Bajkowską i Kasią Lament. Kamila Misiołek sklasyfikowana została na 6-miejscu wśród 26 zawodników.

Wśród dorosłych zwyciężył Przemysław Paleczny przed Maciejem Lisieckim (obaj Kociołki Sarbia-Serbka) i Arletą Flisikowską (Zuch Rychlik). W zawodach uczestniczyli również nasi zawodnicy: Witold Bajkowski i Jolanta Jurusik.

K.Swoboda i A.Łakomski zwycięzcami 3 rundy

Finał Igrzysk LZS

Niespodziewany zwycięzca Ekstraligi

   W dniu dzisiejszym (27.11.2010r.) w Pęgowie rozegrana została III runda Grand Prix. W Lidze Szkolnej triumfował Adrian Łakomski przed Filipem Szypą i Adamem Biadasiewiczem, a Ekstralidze Kamil Swoboda przed Markiem Horowskim i Mateuszem Lizurejem.

W trakcie zawodów zostały rozdane puchary i dyplomy za ubiegłoroczny cykl turniejów GrandPrix.

XIII Memoriał im.M.Ratkowskiego

13.11.2010

Grad pucharów i nagród.

XIII Memoriał im. M.Ratkowskiego

    Już po raz trzynasty Piotrkowiczki gościły zawodników rywalizujących w Memoriale im.Mariana Ratkowskiego.Pomimo równolegle rozgrywanych Mistrzostw Polski w warcabach klasycznych i silnie obadzonego turnieju PCBest Cup w tym turnieju również nie zabrakło czołowych zawodników w kraju.

Ku naszej radości, zwycięstwa w swoich kategoriach wiekowych odnieśli: Kamila Misiołek i Tomek Kołodziejczyk (orlicy), Jagoda Bajkowska (młodziczka), Paul Stążka (kadet). Na podium stanęli również: Chałupka Natalia, Hanuszewicz Paweł, Lament Kasia, Biadasiewicz Adam, Jurusik Jola, Horowski Marek i Budis Oskar.

Wyniki zawodów w Piotrkowiczkach:

Galeria zdjęć

Zdominowane Igrzyska LZS

06.11.2010

Finał Igrzysk LZS

Zwycięstwa zawodników OKS Sokół i UKS Pitagoras w Dolnośląskich Igrzyskach LZS.

   W finale XI Dolnośląskich Igrzysk LZS rozegranych w tym roku w Witoszowie Dolnym k/Świdnicy triumfowali zawodnicy naszego klubu oraz Pitagorasa Pęgów:
- orliczki - Jagoda Żmuda (Pitagoras)
- orlicy - Paweł Hanuszewicz (Sokół)
- młodziczki - Katarzyna Lament (Sokół)
- młodzicy - Filip Puć (Pitagoras)
- kadetki - Jagoda Bajkowska (Sokół)
- kadeci - Oliwier Salamon (Pitagoras)
- juniorki - Paulina Romańczuk (Pitagoras)
- juniorzy - Paweł Kwocz (Pitagoras)
- seniorki - Katarzyna Mederska (Pitagoras)
- seniorzy - Kamil Swoboda (Sokół)

Wszyscy nasi zawodnicy, mieszcząc się w pierwszych szóstkach, otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy - patrz zdjęcia.

Galeria zdjęć

Mistrzostwa Świata Kadetów

05.11.2010

Oskar Budis na 16.miejscu.

   W rozgrywanych w dniach 30.10-04.11.2010 w Otappe ( Belgia) Mistrzostwach Świata Kadetów ( urodzeni w 1994 r i młodsi) reprezentant naszego klubu Oskar Budis (1996 r.) sklasyfikowany został na 16. miejscu.

Z uwagi na wiek Oskara (jeszcze dwa lata w tej kategorii), miejsce to należy uznać na sukces.

Strona organizatorów

Wyniki.

Eliminacje strefowe LZS

24.10.2010

Eliminacje strefowe LZS

Piętnastka w finale

   Dwunastu naszych zawodników i zawodniczek awansowało z eliminacji strefowych w Piotkowiczkach do finału wojewódzkiego Ludowych Zespołów Sportowych, który zaplanowany jest na 6 listopada 2010 roku w Witoszowie Dolnym.

Z równoległych eliminacji w Żarowie, udział w finale zapewniło sobie trzech naszych zawodników.

Eliminacje strefowe LZS

Wyniki zawodów w Piotrkowiczkach:

Galeria zdjęć

GrandPrix Regionu Nadnoteckiego

2 runda GrandPrix

Jagoda Bajkowska II w klasyfikacji ogólnej

   Dobiega końca cykl turniejów Grand Prix organizowanych w Regionie Nadnoteckim. Idea i punktacja zbliżona jest do naszych zawodów. Szczegóły można znaleźć na stronie Zuch Rychlik

W zawodach z sukcesami uczestniczą nasi zawodnicy (regularnie Jagoda Bajkowska, Kasia Lament, Kamila Misiołek oraz Jolanta Jurusik).

W ostatniej rozegranej rundzie zwyciężyła Jagoda przed Kasią w Lidze Szkolnej.

Przed ostatnią rundą Jagoda zapewniła już sobie drugą lokatę w klasyfikacji ogólnej Ligi Szkolnej. Inni ciągle walczą nie tylko o punkty, ale i o nagrody rzeczowe. Tych ostatnich nie brakuje w każdej edycji.

Na zdjęciu, na podium KamilaNowa lista rankingowa PZW (z 01.10.2010)

    Ogłoszono nową listę rankingową PZW.

2 runda GP - zwycięzca: Marcin Chęsiak

25.09.2010

2 runda GrandPrix

Adam Biadasiewicz pierwszy w Lidze Szkolnej

   W związku z napiętym jesiennym terminarzem, już w tydzień po I rundzie, rozegraliśmy II rundę. Tym razem z sukcesów cieszyli się Marcin Chęsiak - I miejsce w Ekstralidze i Adam Biadasiewicz pierwszy w Lidze Szkolnej. Na podium stanęli również: Kamil i Mirosław Swoboda oraz Filip Szypa i Kasia Lament. Dużą niespodziankę sprawił szczególnie Filip, któremu jako jedynemu udało się urwać punkty (i to komplet) Adamowi.
Po dwóch rundach na prowadzeniu Marcin Chęsiak i Kasia Lament.1 runda GP - Lament i Lizurej dominują

18.09.2010

Katarzyna Lament

   18 września rozegrana została 1 runda Grand Prix. W lidze szkolnej zwyciężyła Katarzyna Lament, wyprzedzając wartościowaniem Adriana Łakomskiego (po 13 pkt), najniższy stopień podium należał do Apolonii Miążek.
Cieszy fakt, że mamy tak wielu młodych, zapowiadających się graczy.
W Ekstralidze zdominował Mateusz Lizurej przegrywając tylko z Marcinem Chęsiakiem,
który uplasował się zaraz za nim. 3 miejsce należało do Kamila Swobody.

   Już w najbliższą sobotę, tj. 25 września o godzinie 9.00 - 2 runda Grand Prix, tym razem we Wrocławiu. Należy podkreślić, że po turnieju w warcabach 100 polowych, odbędzie się turniej eliminacyjny w warcaby 64 polowe, który wyłoni team na Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów.
Serdecznie zapraszamy!Kryształowy Kamień za nami

13.09.2010

Zawodnicy OKS Sokol

Nasi zawodnicy w czołówce

   W Częstochowie od 10 do 12 września trwał XXXVII Finał Centralny Turnieju Warcabowego o "Kryształowy Kamień".     Nasz klub dzielnie reprezentowali: Mirosław Swoboda, Kamil Swoboda, Marcin Chęsiak, Tomasz Marczuk i Oskar Budis.
    1 miejsce zajął właśnie Oskar Budis, który rzutem na taśmę wyprzedził wartościowaniem zawodnika Lokatora Gniezno, Damiana Jakubika, zdobywając 12 punktów. Tuż za podium uplasował się kolejno Tomek i Marcin (po 11 pkt), zaraz za nimi na dobrej 7 i 12 lokacie Kamil (10 pkt) i Pan Mirosław (9 pkt).
Turniej rozgrywany był na dystansie 8 rund, z tempem gry 1h 30 min na zawodnika.
Warto dodać, że frekwencja dopisała, przybyło aż 28 graczy, pomimo zmiany terminu zawodów.

Władysław Lizurej na podium w CzechOpen

Medaliści turnieju CzechOpen 2010

Udana wyprawa do Czech

   W dniach 16-18.07.2010 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Szachowego i Gier Umysłowych CzechOpen 2010 odbyły się zawody w warcabach 100-polowych, w którym wzięło udział ośmioro zawodników naszego klubu. Najlepiej wypadł Władysław Lizurej, który zajął 3-miejsce tuż za Piotrem Chmielem i zwycięzcą Jiřím Syselem z Czech. W zawodach wzięli udział również przedstawiciele Indii, którzy swoim strojem wzbudzali duże zainteresowanie szczególnie wśród młodzieży.

    Oprócz atrakcji sportowych zawodnicy mogli podziwiać Pardubice .

II miejsce młodzików w DPPM w 64

12.07.2010

Drużyna Sokoła Wrocław w składzie Jagoda Bajkowska, Katarzyna Lament, Adam Biadasiewicz, Paweł Hanuszewicz

W dniach 09-11.07.2010 roku w Lipnie odbył się Drużynowy Młodzieżowy Puchar Polski i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach klasycznych. Nasz klub reprezentowała drużyna w składzie: młodzik do 10 lat - Paweł Hanuszewicz, młodzik do lat 13 - Adam Biadasiewicz oraz młodziczki do 13 lat - Jagoda Bajkowska i Katarzyna Lament.

Podobnie jak w ubiegłym roku wywalczyliśmy drugie miejsce ustępując tylko rewelacyjnej drużynie z Marek.

Triumf naszej młodzieży w MDMP

30.06.2010

Złoci medaliści DMMP juniorów: Mateusz Lizurej, Kamil Swoboda i Oskar Budis.

Młodziczki i juniorzy ze złotym medalem, młodzicy młodsi ze srebrnym.

   Kolejny raz Dąbki k/Darłowa były gospodarzem Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych. W zawodach wzięło udział ponad 120 zawodników reprezentujących 16 klubów. Rywalizacja toczyła się o 8 kompletów medali.

    Nasza reprezentacja złożona z czterech drużyn zdobyła trzy medale: dwa złote i jeden srebrny. W klasyfikacji medalowej zostaliśmy wyprzedzeni tylko przez Unię Horyniec-Zdrój - 5 medali (reprezentującą również nasz makroregion).

    Złote medale zdobyły młodziczki do 13-lat: Jagoda Bajkowska i Kasia Lament oraz juniorzy: Oskar Budis, Kamil Swoboda i Mateusz Lizurej. Ze srebrnymi medalami wrócili młodzicy do lat 10: Tomasz Kołodziejczyk, Paweł Hanuszewicz i Kamila Misiołek.

    W każdej kategorii zacięta rywalizacja trwała do ostatniej rundy. Przed nią wiadomo było tylko, że mamy minimum dwa srebrne medale. Ostatecznie skończyło się jeszcze większym sukcesem.

Nowa lista rankingowa PZW (z 30.06.2010)

    Ogłoszono nową listę rankingową PZW.

Symultana z Mistrzem Świata

08.06.2010

Aleksander Szwarcman

A.Szwarcman wygrał wszystkie partie

08.06.2010 roku w naszym klubie gościł aktualny Mistrz Świata zarówno w warcabach małych 64-polowych, jak i międzynarodowych 100-polowych (w tym również w wersji błyskawicznej), Rosjanin, Aleksander Szwarcman ( ur.1969r). Korzystając z okazji wraz z zawodnikami Pitagorasa Pęgów rozegraliśmy z nim symultanę.

Zgodnie z przewidywaniami (chociaż niektórzy liczyli na niespodzianki), mistrz potwierdził swoją dominację, wygrywając wszystkie 28 partii. Zajęło mu to dwie i pół godziny. Mimo wszystko dziękujemy za lekcję.


Jagoda Bajkowska Mistrzynią Polski Szkół i UKS-ów.

06.06.2010

Jagoda Bajkowska

W rozegranych w Miejskiej Górce Mistrzostwach Polski Szkół i UKS-ów wystawiliśmy skromną, trzyosobową ekipę. W swojej kategorii wiekowej ( klasy IV-VI), wśród dziewcząt, zasłużenie zwyciężyła Jagoda Bajkowska; w tej samej kategorii Kasia Lament zastała sklasyfikowana na V miejscu, a Adam Biadasiewicz na VII. Wyniki te pozwoliły, mimo niepełnego składu, zając drużynowo VI miejsce.

W tym samym czasie grali w Gnieźnie nasi seniorzy. W silnie obsadzonym turnieju o "Drzwi Gnieźnieńskie" rywalizowali m.in. z Mistrzem Świata Aleksandrem Schwarcmanem. Sklasyfikowani zostali w połowie stawki.


V Otwarte Mistrzostwa Ziemi Leszczyńskiej

29.05.2010

Kamila Misiołek

Zwycięstwa Kamili Misiołek i Jagody Bajkowskiej

W dniu dzisiejszym (29.05.2010r) w Lipnie odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Ziemi Leszczyńskiej. W gronie ponad 60 zawodników znalazło się czworo przedstawicieli naszego klubu, którzy należeli do czołówki zawodów. .

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęły Kamila Misiołek (K-10) i Jagoda Bajkowska (K-13). Szczególnie cieszy dobra postawa naszej młodej orliczki. Na drugim miejscu wśród chłopców do lat 13 sklasyfikowany został Adam Biadasiewicz. Czwarta nasza zawodniczka Kasia Lament zajęła : "najgorsze" dla sportowca miejsce IV.


Piotr Szubert zwycięzcą III Dolnośląskich Mistrzostw o Puchar Dialogu

22.05.2010

Piotr Szubert


Jednocześnie VIII runda GP

Zwycięzcą III Dolnośląskich Mistrzostw w warcabach 100-polowych o Puchar Dialogu rozgrywanych 22 maja 2010 roku w Wałbrzychu został Piotr Szubert z LKS Czarna Damka Lulutów. Za nim sklasyfikowani zostali zawodnicy naszego klubu: Marek Horowski, Oskar Budis oraz Kamil i Mirosław Swoboda. Puchar dla najlepszej kobiety przypadł Jagodzie Bajkowskiej.

W zawodach wzięło udział 30 zawodników, frekwencję popsuła falowa powodziowa, która uniemożliwiła dojazd drużynie z Pęgowa.


Pawłowska zwyciężczynią VII rundy GP

08.05.2010

Madzia Pawłowska

Adam Biadasiewicz najlepszy w Lidze Szkolnej GP

W dniu dzisiejszym (08.05.2010r) w Pęgowie odbyła się VII runda GrandPrix. .

W Ekstralidze zwyciężyła Magdalena Pawłowska z Roszady Lipno przed zawodnikami Sokoła Wrocław Markiem Horowskim i Mateuszem Lizurejem. W Lidze Szkolnej triumfował Adam Biadasiewicz (Sokół) przed Apolonią Miążek (Pitagoras Pęgów) i Wojtkiem Gąsiewiczem (również Sokół). Zwycięscy obu lig powiększyli swoją przewagę w klasyfikacji łącznej GrandPrix.


Oskar Budis Młodz. Mistrzem Polski

26.04.2010

Oskar Budis

W dniach 21-25.04.2010 roku w Murzasichle odbyły się XXVIII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Juniorów i IV Puchar Polski Młodzików w warcabach 100-polowych.

Z zawodników naszego klubu zdecydowanie najlepiej spisał się Oskar Budis wygrywając rywalizację w kategorii junior młodszy oraz zajmując drugie miejsce w blitz-u. Pozostali zawodnicy naszego klubu spisali się na miarę swoich możliwości. Warto wspomnieć o udanym debiucie naszych najmłodszych zawodników Natalii Chałupce i Mateuszu Kunickim.

W zawodach uczestniczyło ok.180 osób w tym 13 zawodników naszego klubu.


Oskar Budis w-ce Mistrzem Polski

10.04.2010

Oskar Budis

W sobotę, 09.04.2010 roku, w Poczesnej k/Częstochowy w duchu powagi i zadumy odbyły się IX. Mistrzostwa Polski w grze aktywnej.

W kategorii chłopców do lat 16 zawodnik naszego klubu Oskar Budis wywalczył tytuł I-wicemistrza Polski, wygrał Daniel Glin ( Grom-Złota Dama Poczesna).Pozostali zawodnicy naszego klubu niestety zajęli dalsze miejsca.


J.Bajkowska i O.Budis medalistami MMP (64)

Jagoda Bajkowska

W dniach 25-28.03.2010 roku w Miejskiej Górce odbyły się XIV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Juniorów i III Puchar Polski Młodzików w warcabach klasycznych.

Zawodniczka naszego klubu Jagoda Bajkowska po pasjonującej walce, obfitującej w wiele zwrotów i niespodzianek wygrała rywalizację w Pucharze Polski Młodziczek. Wywalczyła również II-miejsce w blitz-u.

W XIV Mistrzostwach Polski Juniorów Oskar Budis uplasował się na III-miejscu tracąc do zwycięzcy - Marcina Rosińskiego z Roszady Lipno - jeden punkt. W blitz-u Oskar zdobył tytuł I-wicemistrza.

W zawodach uczestniczyło ok.120 osób w tym 8 zawodników naszego klubu.

A.Łakomski zwycięzcą VI rundy GP LS

13.03.2010

Zwyciężca VI rundy Adrian Łakomski

W sobotę 13.03.2010 roku odbyły się kolejne zawody w ramach Grand-Prix Ligi Szkolnej zorganizowane w Szkole Podstawowej w Pęgowie. Zwyciężył Adrian Łakomski (UKS Pitagoras Pęgów) przed Adamem Biadasiewicz (OKS Sokół) i Katarzyną Szymaszkiewicz (Pitagoras).

Za dwa tygodnie (25-28.03.2010) w Miejskiej Górce odbędą się XIV Mistrzostwa Polski Juniorów i IV Puchar Polski Młodzików. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów.

Oskar Budis z nagrodą Prezydenta

08.03.2010

Oskar Budis

Zawodnik naszego klubu - Oskar Budis - znalazł się wśród 87 zawodników wyróżnionych nagrodą Prezydenta Miasta Wrocławia za osiągnięcia sportowe w 2009 r. Przypomnijmy Oskar w 2009 roku zdobył III-miejsce w Mistrzostwach Europy oraz wygrał Puchar Polski w warcabach 100 i 64 polowych.

Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in.: Zbigniew Chrząszcz - Mistrz Europy w lataniu precyzyjnym oraz Piotr Małachowski - W-ce Mistrz Świata w rzucie dyskiem.

Rafał Dudkiewicz wręczył każdemu z nagrodzonych list gratulacyjny oraz nagrodę finansową.

Uroczystość odbyła się w piątek 05.03.2010 roku w Sali Wielkiej wrocławskiego ratusza.

M.Pawłowska zwyciężczynią V rundy GP

23.01.2010

Zwyciężczyni V rundy DP Magda Pawłowska

Marek Horowski najlepszy na półmetku.

W sobotę 23.01.2010 roku mimo temperatury przekraczającej -10 oC ( oczywiście na zewnątrz) odbyła się V runda Grand-Prix. Niestety zawody Ligi szkolnej, ze względu na chłód zostały przeniesione (data rozgrywek zostanie podana w późniejszym terminie). Grała Ekstraliga.

Zawody wygrała Magda Pawłowska (LKS Roszada Lipno) przed Oskarem Budisem i Markiem Horowskim (obaj Sokół Wrocław).

Marek Horowski prowadzi na półmetku rozgrywek - po pięciu turniejach z dziesięciu.

Starsze wiadomości
2011 | 2009

OKS Sokół Wrocław

Mistrz Europy

Współzawodnictwo 2009

  • 2. Mazovia Mińsk Mazowiecki
  • 3. Struga Marki
  • 4. Sokół Wrocław
  • 5. Lokator Gniezno
  • 6. Pitagoras Pęgów
  • ... razem 33 kluby.