IV Runda Grand Prix

14.01.2012

Zwycięstwo Marka Horowskiego i Adama Biadasiewicza

W sobotę 14 stycznia 2012r. rozegrana została IV runda Grand Prix Wrocławia w warcabach stupolowych. OKS Sokół Wrocław na Kozanowie gościł zawodników z „Pitagorasa” Pęgów oraz „Roszady” Lipno. W turnieju Extraligi (juniorzy i seniorzy) pierwsze miejsce zajął Marek Horowski przed Mateuszem Lizurejem i Paulem Stążka. – (wszyscy Sokół W-w), w lidze szkolnej (orlicy i młodzicy) zwyciężył Adam Biadasiewicz przed Pawłem Hanuszewiczem (obaj Sokół W-w) i Natalką Góralską z Pitagorasa Pęgów . W zawodach razem startowało 37 zawodników, każdy uczestnik w swej kategorii otrzymał pamiątkowy dyplom.

X Mistrzostwa Gminy Lipno

17.12.2011

Dwie nasze zawodniczki: Jagoda i Malwina Bajkowskie uczestniczyły w X Otwartych Mistrzostwach Lipna w warcabach klasycznych. Jagoda zajęła drugie miejsce wśród juniorek młodszych, a Malwina czwarte w kategorii do lat 10.
W turnieju wzięło udział ponad 50 zawodników.

25-lecie klubu w Lututowie

11.12.2011

Zwycięstwa T.Kołodziejczyka, J.Bajkowskiej i A.Biadasiewicza w swoich kategoriach.

W dniu dzisiejszym (11.XII.2011) kilkoro naszych zawodników uczestniczyło w turnieju z okazji 25-lecia klubu warcabowego w Lututowie (woj.łódzkie). W dobrze i sprawnie zorganizowanej imprezie zwyciężył Przemysław Oderkiewicz, przed Piotrkiem Szubertem i Mariuszem Ślęzakiem (wszyscy Czarna Damka Lututów)
Nasi zawodnicy zaznaczyli swoją obecność zwyciężając w młodszych kategoriach wiekowych: Tomek Kołodziejczyk wśród orlików, Adam Biadasiewicz - młodzików, a Jagoda Bajkowska - kadetek. Na podium stanęła również Kasia Lament - trzecia w młodziczkach. Dzielnie radziła sobie również najmłodsza - Malwina Bajkowska, zajmując najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsce.

Na koniec zawodów najlepsi otrzymali nagrody i dyplomy, a wszyscy wzięli udział w obiedzie.

Srebra w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS

04.12.2011

Oskar Budis najlepszy do lat 16.

W rozegranych w Lidzbarku Warmińskim Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS nasi zawodnicy musieli zadowolić się drugimi miejscami. W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn drugie miejsce zajął Oskar Budis, który wartościowaniem przegrał z Przemysławem Oderkiewiczem (Czarna Damka Lututów). Podobnie w klasyfikacji drużynowej sklasyfikowani zostaliśmy na drugim miejscu, zwyciężyła drużyna Czarnej Damki Lututów, a trzecie miejsce zajął Zefir Janikowo.
Należy jeszcze nadmienić, że Oskar Budis zwyciężył w kategorii do lat 16, Adam Biadasiewicz zajął drugie miejsce do lat 13, a Jagoda Bajkowska trzecie wśród dziewcząt do lat 16. Pozostali nasi zawodnicy nie zmieścili się na podium.

Podczas zawodów rozegrano również turniej blitza - zwyciężył Przemek Oderkiewicz, przed Mateuszem Piątkiem (Lokator Gniezno) i Oskarem Budisem.


Mikołajkowe granie

3.12.2011

Miesiąc grudzień obfituje w turnieje organizowane dla dzieci z okazji św.Mikołaja. Jeden z nich został zorganizowany przez nasz klub przy wydatnym współudziale Spółdzielni Mieszkaniowej "Kozanów IV". W kategorii dzieci do lat 10 zwyciężył Mateusz Kunicki, przed Tymkiem Myszukiem i Amelią Bagińską. W kategorii do lat 13 pierwsze miejsce zajął Mateusz Ratajszczak, drugie Natalka Góralska, a trzecie Tomek Kołodziejczyk.

Podczas turnieju oprócz grania nie mogło oczywiście zabraknąć św.Mikołaja i jego prezentów. Przewidział je dla wszystkich uczestników.


Oskar Budis Mistrzem Polski do lat 16

25.11.2011

W rozegranych 25.11.2011 roku w Markach IX Mistrzostwach Polski w warcabach aktywnych 64-polowych w kategorii do lat 16 zwyciężył zawodnik naszego klubu Oskar Budis. Kolejne miejsca zajęli Jakub Grodecki (Diagram Mińsk Mazowiecki) i Daniel Glin (Grom Złota Dama Poczesna).

W kategorii seniorów na podium stanęli: Mateusz Niczyporuk (Roszada Lipno), Michał Janicki (Struga Marki) i Karol Dudkiewicz(Olimp Błonie). Na siódmym miejscu sklasyfikowany został Tomek Marczuk (Sokół).

Wśród kobiet zwyciężyła Natalia Sadowska (Mazowia Mińsk Mazowiecki), a wśród dziewcząt do lat 16 Monika Pyrcz (Grom Złota Dama Poczesna). Nasze zawodniczki nie startowały.


III Runda Grand Prix

Zwycięstwo Filipa Kuczewskiego i Natalki Góralskiej

Po raz pierwszy Lipno gościło uczestników Grand Prix (III runda). Dzięki takiej lokalizacji, oprócz stałych uczestników naszego cyklu, w zawodach wzięło udział wielu zawodników z woj.wielkopolskiego.

W ekstralidze zwyciężył zawodnik miejscowej Roszady Lipno - Filip Kuczewski, przed Szymańską Agnieszką ( również Roszada ) i zawodnikiem naszego klubu Markiem Horowskim. W Lidze Szkolnej pierwsze miejsce wywalczyła Natalka Góralska (Pitagoras Pęgów) przed Adamem Biadasiewiczem ( Sokół Wrocław) i Arkadiuszem Kaczmarkiem (WOK Wronki). W zawodach startowało 55 zawodników.

O.Budis zwycięscą XIV Memoriału im.M.Ratkowskiego

M.Pawłowska najlepsza wśród kobiet

Reprezentant naszego klubu Oskar Budis wygrał XIV Memoriał warcabowy im.Mariana Ratkowskiego rozgrywany tradycyjnie w Piotrkowiczkach w gminie Wisznia Mała. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Mariusz Ślęzak (Czarna Damka Lututów), a na trzecim Damian Jakubik (Lokator Gniezno)

Wśród kobiet zwyciężyła Magda Pawłowska przed Joanną Szymańską ( obie Roszada Lipno), trzecia była Kamila Bury ( OKSiR Wisznia Mała).

Z naszych zawodników na podium w swoich grupach wiekowych stanęli/stanęły: K.Misiołek, T.Kołodziejczyk (wszyscy I m.), N.Chałupka, P.Hanuszewicz, A.Biadasiewicz, P.Stążka ( II m. ), K.Lament, M.Król ( III m. )

Memoriał M.Ratkowskiego 2011 w warcabach 100-polowych

Wszystkim gratulujemy.


Wyniki:

Zdjęcia

Grad medali na Dolnośl. Igrzyskach LZS

05.11.2011

Siedlce pod Lubinem gościły w sobotę 05.11.2011 roku najlepszych zawodników zakwalifikowanych do finału XII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. Już można powiedzieć : tradycyjnie zawodnicy naszego klubu powrócili z tych zawodów z pucharami i medalami. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli: Misiołek Kamila, Biadasiewicz Adam i Bajkowska Jagoda, drugie:Hanuszewicz Paweł, Lament Katarzyna i Budis Oskar, trzecie: Kunicki Mateusz, Jurusik Jolanta i Chęsiak Marcin.


M.Horowski zwycięzcą II Rundy GP

29.10.2011

Jagoda Bajkowska

Adam Biadasiewicz najlepszy w Lidze Szkolnej

W drugiej rundzie Grand Prix w Ekstralidze zwyciężył Marek Horowski (12 pkt.). Największą niespodziankę sprawiła jednak Jagoda Bajkowska (11.pkt), która zajęła drugie miejsce, ale w turnieju pokonała m.in. triumfatora. Jej talent właściwie eksplodował. Trzecie miejsce zajęła Agnieszka Szymańska (9.pkt) z Roszady Lipno

W Lidze Szkolnej, pod nieobecność zawodniczek z Pęgowa, bezapelacyjnie triumfował Adam Biadasiewicz (19 pkt), przed Mateuszem Ratajszczakiem (16 pkt.) z Roszady i Pawłem Hanuszewiczem (Sokół).

Zwycięzcom gratulujemy.

Eliminacje LZS - wyniki z Pęgowa

22.10.2011

W sobota, 22.10.2011 roku w Pęgowie odbyły się eliminacje naszej strefy XII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. Nasi zawodnicy, do finału zaplanowanego za dwa tygodnie, zakwalifikowali się prawie w komplecie. Awans uzyskali: Misiołek Kamila, Kołodziejczyk Tomasz, Hanuszewicz Paweł, Kunicki Mateusz, Biadasiewicz Adam, Bajkowska Jagoda, Lament Katarzyna, Jurusik Jolanta, Horowski Marek, Chącki Ryszard, Lizurej Władysław

Wyniki:

Eliminacje LZS - w komplecie z Żarowa

08.10.2011

W rozegranym 08.10.2011 roku w Żarowie turnieju w ramach eliminacji strefy VI w warcabach stupolowych XII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi wzięło udział czterech naszych zawodników: Oskar Budis, Marcin Chęsiak, Kamil Swoboda i Mirosław Swoboda. Wszyscy awansowali do finału dolnoślaskiego, który rozegrany zostanie 05.11.2011 roku w Siedlcach k/Lubina.

Gratulujemy.


K.Mederska zwyciężczynią I rundy GP

17.09.2011

Zwyciężczyni I rundy Katarzyna Mederska

Pola Miążek najlepsze w Lidze Szkolnej

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy kolejną edycję turniejów Grand Prix. Już tradycyjnie planujemy zorganizowanie pięciu zawodów w okresie jesienno-zimowym i kolejnym pięciu na wiosnę.

W pierwszym turnieju rozgrywanym w Pęgowie zwyciężyła Katarzyna Mederska (12.pkt.) przed Agnieszką Szymańską (10.pkt.) i Kamilem Swobodą (10.pkt.), natomiast w Lidze Szkolnej bezapelacyjne zwycięstwo odniosła Pola Miążek (19.pkt.), drugie miejsce przypadło Natalii Góralskiej (15.pkt.), a trzecie Tomkowi Kołodziejczykowi (14.pkt.). W zawodach wzięło udział 41 zawodników.

Zwycięzcom gratulujemy.

Budis drugi,Lizurej trzeci w Kłodzku.

23.07.2011

Medaliści VIII Integracyjnego Turnieju o Puchar Burmistrza Kłodzka

Jagoda Bajkowska najlepsza wśród kobiet.

W sobotę 23.07.2011 w Kłodzku odbył się VIII Integracyjny Turniej o Puchar Burmistrza Kłodzka. W zawodach wzięło udział blisko 50 zawodników, wśród nich 10. z naszego klubu. Zgodnie z przewidywaniami, ale po ciężkiej walce, zwyciężył trzykrotny indywidualny Mistrz Polski Piotr Chmiel (MF). Drugie miejsce zajął Oskar Budis, a trzecie Mateusz Lizurej. Najlepszą kobietą okazała się Jagoda Bajkowska.

Wszyscy uczestnicy zawodów wyjechali z Kłodzka z nagrodami rzeczowymi, za co organizatorom dziękujemy.

O.Budis trzeci w Zawkrzeńskim

22.07.2011

Oskar Budis

Oskar Budis zajął bardzo dobre III miejsce, w gronie 96 zawodników z kraju i zagranicy w "XI Międzynarodowy Turnieju Ziemii Zawkrzeńskiej w Polskiej Grze" rozegranym w dniach 17-21.07.2011 w Żurominie. Pierwsze miejsce wywalczył Frerik Andriessen z Holandii, a drugie Andrejs Cehanovichs z Łotwy. Oskar zdobył tyle samo (13) punktów co drugi Cehanovichs i czwarty Białorusin Vladislav Splender - o miejscach zdecydowało wartościowanie. Gratulujemy.

Drugi nasz zawodnik - Tomek Marczuk - chociaż uzyskał tylko dwa punkty mniej, został sklasyfikowany dopiero na 20.miejscu.

Teraz przed Oskarem Mistrzostwa Europy Juniorów, a Tomkiem półfinały Mistrzostw Polski w warcaby w wersji brazylijskiej.

Czech Open 2011

17.07.2011

CzechOpen 2011 - nasza ekipa.

Wakacje, to oprócz odpoczynku, czas rekreacyjnych spotkań sportowców. Już niemal tradycyjnie grupka naszych zawodników wzięła udział w festiwalu amatorskich gier umysłowych w Pardubicach zwanych Czech Open. Wśród wielu, często egzotycznych konkurencji, znalazły się również warcaby 100-polowe. Nie dorównywaliśmy liczebnością szachom, ale walka była zacięta.

Zwyciężył reprezentant gospodarzy - Jiří Sysel, przed naszym rodakiem Filipem Kuczewskim z Lipna. Z naszych zawodników najwyżej, na ósmym miejscu, sklasyfikowana została Jagoda Bajkowska, dziewiąty był Adam Biadasiewicz, a dziesiąty Ryszard Chącki.

Zapraszamy do galerii zdjęć, w której oprócz zdjęć z turnieju warcabowego, do obejrzenia kilka innych ciekawych gier.

Nowa lista rankingowa PZW (z 01.07.2011)

Ogłoszono nową listę rankingową PZW.

Z naszych zawodników, największy przyrost rankingu w II-kwartale, w warsji 100-polowej, uzyskali Tomek Marczuk (+31) i Oskar Budis (+18).

Ostatnia X Runda Grand Prix

11.06.2011

X runda GP w warcaby

Kami Swoboda i Apolonia Miążek zwyciężają w edycji 2010/2011

Niespodziewanym, ale zasłużonym zwycięstwem Pawła Hanuszewicza zakończyła się X runda Ligi Szkolnej Grand Prix . Drugie miejsce zajął Tomasz Kołodziejczyk, a trzecie Mateusz Ratajszczak (Roszada Lipno). W Ekstralidze GP - bez niespodzianek - 1. M.Horowski, 2. T.Marczuk, 3. K.Swoboda.

W cyklu dziesięciu turniejów 2010/2011 w Ekstralidze zwyciężył Kamil Swoboda. W Lidze Szkolnej wygrała Apolonia Miążek, która triumfowała również wśród młódziczek; wśród młodzików - Adam Biadasiewicz; orliczek - Kamila Misiołek; orlików - Paweł Hanuszewicz.

Już czekamu na cykl 2011/2012.

Medale znad morza

5.06.2011

Medaliści Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych 2011 r.

Nasi najmłodsi zawodnicy uczestniczyli w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski i Drużynowym Młodzieżowym Pucharze Polski w warcabach 100-polowych. Już tradycyjnie zawody rozegrano w nadmorskich Dąbkach. Wszystkie wystawione przez nasz klub drużyny powróciły z pucharami: juniorki młodsze (Jagoda Bajkowska i Kasia Lament) i młodziczki do lat 10 (Kamila Misiołek i Natalia Chałupka) za drugie miejsce, młodzicy do lat 10 ( Paweł Hanuszewicz, Tomasz Kołodziejczyk z i Mateusz Kunicki ) za trzecie.

Pogoda w Dąbkach sprzyjała opalaniu i kąpieli. Dlatego każdą wolną chwilę wykorzystywano na pobyt nad morzem, które było niemal widoczne z sali gry. Wszyscy wrócili do Wrocławia zadowoleni i opaleni.

Galeria zdjęć

XXXVIII Finał "Kryształowego Kamienia"

22.05.2011

Kryształowy Kamień

Marek Horowski na 3.miejscu

W skromniejszej niż w ubiegłych latach obsadzie odbył się XXXVIII Finał Centralny Turnieju Warcabowego o "Kryształowy Kamień", organizowany tradycyjnie przez MDK w Częstochowie.

Nie umniejsza to jednak sukcesu Marka Horowskiego, który sklasyfikowany został na 3.miejscu, za Kamilem Krygierem (Lokator Gniezno) i Mariuszem Ślęzakiem (Czarna Damka Lututów). Pozostali nasi zawodnicy zagrali na swoim poziomie nie odnosząc ani spektakularnych zwycięstw, ani zaskakujących porażek.

T.Marczuk z Pucharem Ziemi Lubelskiej

3.05.2011

Tomasz Marczuk zwycięsca VIII Pucharu Ziemi Lubelskiej

Tomek Marczuk w przekonywujący sposób zwyciężył w VIII Pucharze Ziemi Lubelskiej rozgrywanym tradycyjnie w Firleju. Drugie miejsce zajął Andrzej Sosnowski, a trzecie Józef Bajdak (obaj Hetman Lublin). W turnieju rywalizowało 24 zawodników.

Jednocześnie Tomek drugi raz wypełnił normę na I kategorię i dzięki osiągniętym wynikom znacznie poprawił swój ranking.

IX Runda Grand Prix

07.05.2011

IX Runda Grand Prix

W dniu dzisiejszym odbyła się przedostatnia runda Grand Prix 2010/2011. Nasz turniej odwiedzili zawodnicy z Roszady Lipno, którzy swoją grą bardzo uatrakcyjnili rywalizację.

W Ekstralidze zwyciężył Marek Horowski, przegrywając tylko jedną partię z Mirkiem Swobodą trzecim zawodnikiem turnieju. Drugie miejsce wywalczył Tomek Marczuk. W Lidze Szkolnej pierwsze miejsce zdobyła Apolonia Miążek, drugie Tomek Kołodziejczyk, a trzecie Filip Puć.

Puchar Ziemi Leszczyńskiej

02.05.2011

Puchar Ziemi Leszczyńskiej

Z okazji 220.rocznicy Konstytucji 3-Maja UKS Roszada Lipno zorganizował VI Turniej o Puchar Ziemi Leszczyńskiej. Wzięło w nim udział około 50 zawodników w tym sześcioro z naszego klubu.

W swoich kategoriach zwyciężyli - zdobywając puchary - Kasia Lament i Adam Biadasiewicz, pozostali nasi zawodnicy sklasyfikowani zostali na miejscach 4-6.

Weekend majowy

01.05.2011

Piknik - Wrocławianie na polanie

W dniu 01.05.2011 roku zawodnicy naszego klubu uczestniczyli w festynie w ramach akcji "Wrocławianie na polanie". Piknik zorganizowano wokół fontanny multimedialnej Pergola. Do naszej dyspozycji otrzymaliśmy namiot, w którym mogliśmy gościć wrocławian.

W trakcie pikniku zawodnicy popularyzowali nasz sport, opowiadali o klubie i swoich sukcesach, rozgrywali partie z chętnymi oraz zachęcali gry w warcaby zarówno w ciszy domowego ogniska jak i na u nas w klubie.

Oskar Budis 7. w Finale IMP

17.04.2011

Oskar Budis

Oskar Budis (OKS Sokół Wrocław), najmłodszy uczestnik XXXV Indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach międzynarodowych, zając bardzo dobre, siódme miejsce, w gronie 12 finalistów tegorocznych mistrzostw. Mistrzem Polski został Radosław Wika (Kociołki Sarbia-Sarbka), wicemistrzem Mirosław Kobyliński (100 Gram Warszawa), a II-wicemistrzem Damian Reszka (Lokator Gniezno). Turniej rozegrano w Makowicach koło Świdnicy.

Osiągniętym wynikiem Oskar potwierdził, że ciężka praca połączona z pasją i zamiłowaniem musi przynieść efekt. Na dzisiaj, już w tak młodym wieku (15 lat), Oskara można zaliczać do grona najlepszych zawodników w kraju. Co będzie w przyszłości? Czas pokaże, jednak nauka musi procentować.

Grad medali w MP Szkół i Gimnazjów

Medaliści Mistrzostwa Polski Szkół w warcabach klasycznych.

W 15-17.04.2011 roku w Lipnie, odbyły się IX Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół i Gimnazjów w warcabach klasycznych, organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Dużymi umiejętnościami popisali się nasi zawodnicy zdobywając w klasyfikacji drużynowej UKS-ów II miejsce, pomimo wakatu w jednej kategorii.

Wśród najmłodszych (klasy I-III) zwyciężyła Kamila Misiołek, Paweł Hanuszewicz był drugi, a Tomek Kołodziejczyk trzeci, wśród starszych (klasy IV-VI) najlepszy okazał się Adam Biadasiewicz, natomiast Kasia Lament sklasyfikowana została na trzeciej pozycji. Jagoda Bajkowska zajęła drugie miejsce w gronie gimnazjalistek. Gratulujemy.

T.Marczuk zwycięzcą VIII rundy GP

Zwycięsca VIII Rundy Grand Prix w warcabach - Tomasz Marczuk Kwocz

Adam Biadasiewicz wygrywa w Lidze Szkolnej

W VIII rundzie Grand Prix zorganizowanej w naszym klubie we Wrocławiu wzięło udział 46 zawodników: 34 w Lidze Szkolnej i 12 w Ekstralidze. W obu turniejach zwyciężyli nasi zawodnicy: Tomasz Marczuk i Adam Biadasiewicz.

Nowa lista rankingowa PZW (z 01.04.2011)

Ogłoszono nową listę rankingową PZW.

Zatwierdzono jednocześnie wyniki Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Osiem medali w Mł. Mistrzostwach Polski

Medaliści Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych.

5 medali w blitzu i 2 w grze klasycznej w kategoriach młodzieżowych i 1 medal wśród seniorów.

W dniach 23-27.03.2011 Nowa Ruda ponownie gościła najlepszych młodych warcabistów. Tym razem zorganizowano 9.Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej juniorów, 5.Puchar Polski Młodzików oraz 29.Mistrzostwa Polski Juniorów i 18.Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych.

Nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani na następujących miejscach (w kolejności blitz i turniej główny):

 • Kamila Misiołek - 3 i 4
 • Natalia Chałupka - 6 i 10
 • Tomasz Kołodziejczyk - 1 i 2
 • Paweł Hanuszewicz - 9 i 5
 • Mateusz Kunicki - 10 i 13
 • Katarzyna Lament - 2 i 6
 • Adam Biadasiewicz - 4 i 4
 • Jagoda Bajkowska - 2 i 5
 • Oskar Budis - 2 i 1
 • Kamil Swoboda - 7 i nb
 • Marcin Chęsiak - 10 i nb
 • Jolanta Jurusik - nb i 3
 • Arseniusz Grzelak - nb 6
Wszystkim, a szczególnie medalistom gratulujemy.

Oskar Budis w Finale IMP

13.03.2011

V Runda Grand Prix w warcabacg

Oskar Budis zajmując czwarte miejsce w półfinale IMP rozgrywanych w Mławie zakwalifikował się do Finału 35. Indywidualnych Mistrzostw Polski. Turniej odbędzie się 10-16.04.2011 roku w Makowicach.

Oskar wystąpi w gronie 12.najlepszych zawodników w kraju wyłonionych z półfinałów oraz medalistów z poprzedniego roku: D.Reszki, G.Siudy i Ł.Kosobudzkiego.

Agnieszka Kwocz - najlepsza w VII rundzie GP

Zwycięsca VII Rundy Grand Prix w warcabach - Agnieszka Kwocz

A.Miążek wygrywa w Lidze Szkolnej

VII runda Grand Prix zakończyła się zwycięstwami kobiet zarówno w Ekstralidze jak i w Lidze Szkolnej. Zwyciężyły zawodniczki gospodarza zawodów UKS Pitagoras Pęgów: Agnieszka Kwocz i Apolonia Miążek. Nasi zawodnicy zajęli kolejne miejsca: M.Horowski i K.Swoboda w EL i W.Gąsiewicz w LSZ.

Oskar Mistrzem Polski Juniorów

28.02.2011

Oskar Budis Mistrz Polski Juniorów w blitzu w warcabach 64-polowych.

Oskar Budis Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w blitzu. Tomasz Kołodziejczyk z brązowym medalem.

W dniach 24-27.02.2011 w Nowej Rudzie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w warcabach klasycznych, 64-polowych.

Najlepszym zawodnikiem wśród juniorów młodszych w blitzu okazał się Oskar Budis. Oskar wywalczył również drugie miejsce w grze na czas normalny. Na podium stanął również Tomek Kołodziejczyk, zajmując 3,miejsce w kategorii młodzików do 13 lat.

Miejsca uzyskane przez naszych zawodników (w kolejności blitz i turniej główny):

 • Kamila Misiołek - 13 i 11
 • Natalia Chałupka - 8 i 10
 • Tomasz Kołodziejczyk - 3 i 9
 • Paweł Hanuszewicz - 8 i 5
 • Mateusz Kunicki - 13 i 15
 • Katarzyna Lament - 5 i 7
 • Adam Biadasiewicz - 5 i 10
 • Jagoda Bajkowska - 8 i 8
 • Oskar Budis - 1 i 2
 • Kamil Swoboda - 5 i 6
 • Marcin Chęsiak - 6 i 7
Wszystkim, a szczególnie medalistom gratulujemy.

Mistrzostwa Polski w warcaby aktywne

13.02.2011

Oskar Budis - Mistrzem Polski w warcaby aktywne do 16 lat. Tomek Marczuk - wicemistrzem wśród seniorów.

13.02.2011 Lututów gościł uczestników X. Mistrzostw Polski w warcabach aktywnych. W rywalizacji w czterech grupach uczestniczyło prawie 70 zawodników. W najbardziej prestiżowej kategorii mężczyzn zwyciężył reprezentant gospodarzy Przemek Oderkiewicz. Zaraz za nim znalazł się zawodnik naszego klubu Tomek Marczuk. W kategorii chłopców do lat 16 bezapelacyjnie triumfował Oskar Budis, który stracił tylko jeden punkt (z Danielem Glinem).

Gratulejemy.

Zdominowane MP Szkół i Gimnazjów

30.01.2011

Medaliści Mistrzostwa Polski Szkół w warcabach klasycznych.

W skromniejszej niż w ubiegłych latach obsadzie, odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół i Gimnazjów w warcabach klasycznych. Nie umniejsza to jednak zwycięstw naszych zawodników we wszystkich kategoriach szkół podstawowych oraz w kategorii chłopców wśród gimnazjalistów. Wśród najmłodszych (klasy I-III) zwyciężyli Kamila Misiołek i Tomek Kołodziejczyk, wśród starszych (klasy IV-VI) Kasia Lament i Adam Biadasiewicz. Oskar Budis okazał się najlepszy spośród gimnazjalistów. Należy jeszcze dodać, że Natalia Chałupka (klasy I-III) i Jagoda Bajkowska (gimnazja) sklasyfikowane zostały na 3.miejscu. Gratulujemy.

VI Runda GP - Triumf Kamila i Adama

Zwycięsca VI Rundy Grand Prix w warcabach - Adam Biadasiewicz

Tym razem wrocławski MDK przy ul.Kołłataja gościł uczestników VI rundy Grand Prix. Dla najmłodszych, było to ostatnie sportowe spotkanie przed feriami zimowymi i planowanym pod koniec lutego Pucharem Polski w warcabach klasycznych. Walka toczyła się więc nie tylko o punkty GP, ale również o prawo udziału w PP. Zwyciężył Adam Biadasiewicz z naszego klubu, przed Filipem Puciem i Polą Miążek ( obydwoje Pitagoras Pęgów ). W Ekstalidze ponownie zwyciężył Kamil Swoboda, który niezagrożenie zmierza po zwycięstwo w obecnej edycji Grand Prix.

V Runda Grand Prix

22.01.2011

V Runda Grand Prix w warcabach

Zwycięstwa Kamila Swobody i Kasi Lament

Zwycięstwem Kamila Swobody i Kasi Lament zakończył się V Turniej z cyklu Grand Prix 2010/2011. Zawodnicy Ci prowadzą również na półmetku zmagań w ramach obecnej edycji GP - w Ekstralidze i Lidze Szkolnej.

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Pęgowie

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Pęgowie w warcabach 64-polowych

W sobotę 15.01.2011 roku w Szkole Podstawowej w Pęgowie odbył się turniej indywidualny o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej w warcabach klasycznych.

Wyniki zawodów poniżej.

Z naszych zawodników najlepiej wypadli orlicy. Wśród dziewcząt ze zwycięstwa cieszyła się Kamila Misiołek, a wśród chłopców Paweł Hanuszewicz. W kategorii młodzików Kasia Lament i Adam Biadasiewicz wywalczyli drugie miejsca.

Nowa lista rankingowa PZW (z 01.01.2011)

Ogłoszono nową listę rankingową PZW.

Zatwierdzono jednocześnie wyniki Mistrzostw Zrzeszenia LZS, w wyniku których Oskar Budis uzyskał tytuł Kandydata, a Kasia Lament i Adam Biadasiewicz zdobyli III kategorię warcabową.

Starsze wiadomości
2010 | 2009


OKS Sokół Wrocław

Mistrz Europy

Współzawodnictwo 2009

 • 2. Mazovia Mińsk Mazowiecki
 • 3. Struga Marki
 • 4. Sokół Wrocław
 • 5. Lokator Gniezno
 • 6. Pitagoras Pęgów
 • ... razem 33 kluby.