22.09 - Grand Prix 2012/2013 czas zacząć

Grand Prix

Minęły wakacje. Dla części naszych zawodników był to okres odpoczynku, dla innych turniejów o randze Olimpiad, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski. Teraz czas powrócić do nauki i naszych cyklicznych turniejów.

W tym roku startujemy 22.09.2012 roku w Pęgowie. Początek o godzinie 10.00. Zapisy jak zawsze bezpośrednio przed turniejem. Odpłatność jak zawsze 0 zł. Dla wszystkich po każdej rundzie dyplomy, a na koniec cyklu dla najlepszych puchary i medale, dla pozostałych skromne niespodzianki.

Turnieje, podobnie jak w ubiegłym roku, planujemy organizować w Pęgowie, Wrocławiu i Lipnie. Jest szansa, że przyłączy się również Miejska Górka. Przypominamy organizujemy 10 turniejów (po pięć w każdym półroczu). Do klasyfikacji ogólnej uwzględniamy 8 (po cztery z każdego półrocza).

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, starszych i rodziców.

I Memoriał im.St. Markowskiego

08.09.2012

8 września w Poczesnej odbył się I Memoriał im. Stanisława Markowskiego (wspomnienie), w którym wzięła udział liczna grupa zawodników naszego klubu. Zawody rozegrano w miłej i sportowej atmosferze.

Z naszych zawodników najlepiej wypadli, zdobywając puchary: Jagoda Bajkowska (I-miejsce w kategorii G16), Adam Biadasiewicz (II-miejsce w B13), Jolanta Jurusik (III- miejsce open kobiet) i Marcin Chęsiak (III - miejsce open mężczyzn).

Galeria zdjęć

EuroCamp 2012

01.09.12

Festyn w ramach EuroCamp

W dniach 31.08-01.09.2012r. wzięliśmy udział w festynie organizowanym wokół Hali Stulecia w ramach Zawodów Eurocamp 2012 w piłkę nożną. Do Wrocławia przyjechało dużo młodzieży z około 40 państw. Przez nasz punkt z warcabami przewinęło się dużo osób. Byli Szkoci, Anglicy, Irlandczycy, Francuzi, Hiszpanie, Włosi, Walijczycy, Rosjanie, Estonki, Mołdawianka, obywatel San Marino i wielu innych. No i oczywiście... Polacy - z różnych miast: Jeleniej Góry, Tarnowskich Gór itp. Parę miłych słów usłyszeliśmy od organizatorów, którzy stwierdzili, że klub Sokół jest niezawodny jeśli chodzi o współpracę na takich imprezach.... .

Jagoda w-ce MP w blitzu kobiet

25.08.12

Jagoda Bajkowska

Jagoda Bajkowska wywalczyła w Dąbkach tytuł wicemistrzyni Polski kobiet w grze błyskawicznej. Złoty medal wywalczyła Natalia Sadowska z Mazowii. Gratulujemy.

W turnieju głównym (na normalny czas) XXXVI Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet zwyciężyła Ewa Kosobudzka (Mazovia Mińsk Mazowiecki) przed Natalią Sadowską (Mazovia) i Moniką Pyrcz (Grom Złota Dama Poczesna). Jagoda sklasyfikowana została na 14 miejscu, Jolanta Jurusik - 18, a Kamila Misiołek -26.
Mistrzostwa Stowarzyszenia Dęby

25.08.2012

Uczestnicy turnieju stowarzyszenia Dęby Wałbrzych

Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne "Dęby" Wałbrzych zorganizowało w gościnnym pałacu w Makowicach k/Świdnicy I Otwarte Mistrzostwa swojego stowarzyszenia w warcabach 64 polowych w grze błyskawicznej. W zawodach uczestniczyło 18 zawodników, którzy rozegrali turniej systemem kołowym (każdy z każdym). "

W zawodach uczestniczyło kilkoro naszych zawodników, którzy zdominowali podium. Zwyciężył Oskar Budis, drugi był Marcin Chęsiak, a trzeci Adam Biadasiewicz. Najlepszym zawodnikiem "Dębów" okazał się Kazimierz Kaczuga sklasyfikowany na czwartym miejscu. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Blitek Joanna (Dęby).

Zawody rozegrane zostały w miłej, wakacyjnej atmosferze :-)

II Olimpiada Sportów Umysłowych

23.08.2012

Oskar Budis - reprezentant Polski na II Olimpiadę Gier Umysłowych

Oskar Budis reprezentował Polskę na II Olimpiadzie Gier Umysłowych odbytej w Lille (Francja) w dniach 09-23.08.2012 r. W gronie 82 najlepszych zawodników świata zajął 26 miejsce. Stoczył wiele pasjonujących pojedynków, których przebieg możemy analizować na stronie mistrzostw. Gratulujemy.

Piękny sukces odniosła Natalia Sadowska (Mazowia Mińsk Mazowiecki), która wywalczyła 3-miejsce i zapewniła sobie udział w SportAccord World Mind Games, który odbędzie się w grudniu w Pekinie.

Wakacyjne granie

19.08.2012

Jagoda Bajkowska najlepsza w Śmiglu

Wakacje to okres wypoczynku, a ponieważ wypoczynek może być również aktywny, rozgrywane są także turnieje warcabowe. W dwóch takich w Odolanowie (28.07.2012) oraz w Śmiglu (19.08.2012) uczestniczyło kilkoro naszych zawodników.

Szczególnie ciekawy, a zarazem wyczerpujący, był festiwal w Śmiglu. Zawodnicy rywalizowali w dwóch niezależnych turniejach w warcabach 64-polowych i 100-polowych, a zwycięzcę festiwalu wyłoniła suma punktów zdobytych w obu. Tym bardziej miło poinformować, że najlepszą okazała się nasza zawodniczka - Jagoda Bajkowska.

XIV Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

08.08.2012

Reprezentacja Polski na XIV Modzieżowe Mistrzostwa Europy w warcabach 100-polowych.

Czwórka naszych zawodników: Malwina Bajkowska, Adam Biadasiewicz, Jagoda Bajkowska i Oskar Budis uczestniczyła w XIV Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w warcabach 100-polowych, które odbyły się w Dnieprodzierżyńsku (Ukraina) w dniach 01-07.08.2012 r. W zawodach uczestniczyło około 200 zawodników z 13 krajów, w tym 22 osobowa reprezentacja Polski.

Niestety, żadnemu reprezentantowi naszego klubu nie udało się stanąć na podium. Zawodnicy grali na miarę swoich możliwości, często po 4-5 godzin na partię. Wystarczyło to do zajęcia miejsc w środkowej części tabel swoich grup wiekowych. Jedyny, brązowy medal dla Polski wywalczyła w kategorii G-19 Arleta Flisikowska. Gratulujemy.


Oskar Budis najlepszy w Kłodzku

21.07.2012

Oskar Budis zwycięsca IX Turnieju Integracyjnego o pUchar Burmistrza Kłodzka

W sobotę 21.07.2012 roku już po raz dziewiąty odbył się Turniej Integracyjny o puchar Burmistrza Kłodzka. Tym razem zgromadził 50 zawodników reprezentujących 10 klubów.

Zwycięży zawodnik naszego klubu, aktualny w-ce Mistrz Polski i reprezentant naszego kraju Oskar Budis. Drugie miejsce zajął wielokrotny Mistrz Polski Piotr Chmiel (Admirał Szczecin), trzecie również zawodnik naszego klubu Mateusz Lizurej. W kategorii kobiet Puchar Burmistrza zdobyła również zawodniczka naszego klubu i reprezentantka Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy - Jagoda Bajkowska.

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy zawodów wyjechali z Kłodzka z nagrodami rzeczowymi.

K.Krygier zwycięzcą Czech Open

15.07.2012

Podium Czech Open 2012 w warcabach 100-polowych: 1.Kamil Krygier

Zwycięzcą Turnieju Warcabowego organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Szachowego i Gier Umysłowych Czech Open 2012 został Polak - zawodnik Lokatora Gniezno - Kamil Krygier. Drugie miejsce zajął Jiří Sysel, a trzecie Václav Křišta (obaj Czechy). Z zawodników naszego klubu najwyżej, na 12-miejscu sklasyfikowana została Jagoda Bajkowska.

Sportowe zmagania przeplatane były wycieczkami po Pardubicach słynących z koni, pierników i uroczego zamku oraz degustacją czeskiej kuchni.


Nowa lista rankingowa PZW

01.07.2012

Ogłoszono nową listę rankingową PZW obowiązującą w III kwartale 2012.

Z naszych zawodników, największy przyrost rankingu w II-kwartale, w wersji 100-polowej uzyskali: Tomek Marczuk 60 pkt. (w 27 partiach), Jagoda Bajkowska 39 pkt (17) i Oskar Budis 23 pkt (18).

Przy okazji należy zauważyć wypełnienie i zatwierdzenie w ostatnim kwartale norm na wyższe kategorie warcabowe przez: Oskara Budisa (K++), Tomka Marczuka (I), Jagodę Bajkowska (I), Natalkę Chałupkę (V i III - w wersję 64), Tomka Kołodziejczyka (IV), Pawła Hanuszewicza (IV) i Malwinę Bajkowską (V).

Srebrne drużyny znad morza

17.06.2012

W VI Drużynowym Pucharze Polski Młodzików i w XIX Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych rozegranych w dniach 14-17.06.2012 roku w nadmorskich Dąbkach trzy nasze drużyny wywalczyły srebrne medale. W kategorii juniorek młodszych Jagoda Bajkowska i Kasia Lament musiały uznać wyższość zawodniczek Mazovii Mińsk Mazowiecki, podobnie w kategorii młodzików do 13 lat zespół w składzie Adam Biadasiewicz, Tomek Kołodziejczyk i Paweł Hanuszewicz ustąpił pierwsze miejsce drużynie z Janikowa. W najmłodszej kategorii młodziczek do 10 lat tytuł I-vce Mistrzyń Polski wywalczyły Natalka Chałupka i Malwina Bajkowska.

Oprócz wrażeń sportowych nie mogło zabraknąć oczywiście zabaw na plaży i "kąpieli" w morzu. Do Wrocławia wszyscy wróciliśmy szczęśliwi, chociaż niedosyt pozostał.

Wyniki:
VI Drużynowy Puchar Polski:
młodziczki do lat 10 | młodzicy do lat 10 | młodziczki do lat 13 | młodzicy do lat 13

XIX Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski:
juniorki młodsze | juniorzy młodsi | juniorki | juniorzy

Galeria zdjęć.

T.Marczuk czwarty w Drzwiach Gnieźnieńskich

Od 7 do 10.06.2012 roku prawie 40 warcabistów rywalizowało w Gnieźnie w IV Turnieju o Drzwi Gnieźnieńskie. W turnieju, z powodzeniem, wystartowało również troje naszych zawodników. Najwyższe, czwarte, miejsce wywalczył Tomek Marczuk, który w całym turnieju nie odniósł żadnej porażki. Na dziesiątym miejscu, z taką samą ilością punktów, sklasyfikowany został Marek Horowski. Dziewiętnasta była Jagoda Bajkowska (czwarta wśród kobiet).


Oskar Budis W-ce Mistrzem Polski seniorów

Zawodnik naszego klubu Oskar Budis po pasjonującej walce został Indywidualnym W-ce Mistrzem Polski w warcabach stupolowych. W turnieju, rozgrywanym przez cały ubiegły tydzień w malowniczej scenerii pałacu w Makowicach koło Świdnicy musiał uznać wyższość tylko Damiana Reszki (Lokator Gniezno). Trzecie miejsce wywalczył Mariusz Ślęzak (Czarna Damka Lututów).

Tegoroczny turniej okazał się bardzo atrakcyjny pod względem zwrotu sytuacji. Po pierwszej części prowadził O.Budis. W szóstej rundzie, po zwycięstwie w bezpośrednim pojedynku z Oskarem na prowadzeniu znalazł się Mariusz Ślęzak, który przewodził stawce do ostatniej rundy. W ostatniej rundzie remis Oskara i porażkę Mariusza wykorzystał Damian Reszka wygrywając swoją partię i zdobywając tytuł IMP.


Zakończenie Grand Prix Wrocławia 2011/2012

Zwycięstwo Marka Horowskiego

W minioną sobotę 57 zawodników wzięło udział w ostatniej, dziesiątej, rundzie Grand Prix Wrocławia 2011/2012. W Ekstralidze zwyciężyła Agnieszka Szymańska (Roszada Lipno), przed Markiem Horowskim (Sokół Wrocław) i Jagodą Bajkowską (Sokół). W Lidze Szkolnej pierwsze miejsce zajął Paweł Hanuszewicz (Sokół), drugie Urbańczyk Tomasz, a trzecie Martyna Lipka (oboje Roszada).

Zakończenie turnieju uwieńczyło wręczenie pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych dla najlepszych zawodników cyklu:

Ekstraliga:
 1. Horowski Marek (Sokół Wrocław) - 479 pkt.
 2. Bajkowska Jagoda (Sokół) - 432 pkt.
 3. Jurusik Jolanta (Sokół) - 358 pkt.
Liga Szkolna:
Dziewczęta - Młodziczki do lat 10
 1. Lipka Martyna (Roszada Lipno) - 423 pkt.
 2. Chałupka Natalka (Sokół) - 401 pkt.
 3. Bajkowska Malwina (Sokół) - 303 pkt
Chłopcy - Młodzicy do lat 10
 1. Myszuk Tymoteusz (Roszada) - 417 pkt.
 2. Zyber-Moszak Amadeusz (Roszada) - 385 pkt.
 3. Urbańczyk Tomasz (Roszada) - 377 pkt.
Dziewczęta - Młodziczki do lat 13
 1. Góralska Natalia (Pitagoras Pęgów) - 451 pkt.
 2. Misiołek Kamila (Sokół) - 349 pkt.
 3. Pawłowska Alicja (Roszada) - 342 pkt.
Chłopcy - Młodzicy do lat 13
 1. Biadasiewicz Adam (Sokół) - 503 pkt.
 2. Franek Dawid (Roszada) - 441 pkt.
 3. Kołodziejczyk Tomasz (Sokół) - 380 pkt.

Wyniki X rundy:

Ekstraliga
Liga Szkolna

Wyniki końcowe Grand Prix:
Ekstraliga
Liga Szkolna

Młodzież grała w Pucharze Ziemi Leszczyńskiej

Kasia Pisarska i Natalka Chałupka najlepsze w swoich kategoriach

W sobotę 26.05.2012 roku w Lipnie odbył się VI Puchar Ziemi Leszczyńskiej. Walczono w sześciu grupach wiekowych od przedszkolaków do seniorów.

Z naszych zawodników najlepiej wypadły najmłodsze dziewczęta Kasia Pisarska(K6) i Natalka Chałupka(K10), które zwyciężyły w swoich kategoriach wiekowych. Na podium stanęli również: Paweł Hanuszewicz (Ch13) i Jagoda Bajkowska (K). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięscy medale i puchary.


Wyniki:

Chłopcy i dziewczęta 2005 i młodsi
młodziczki do lat 10 | młodzicy do lat 10 | młodziczki do lat 13 | młodzicy do lat 13
seniorzy i seniorki

M.Horowski najlepszy w IX rundzie GP

Adam Biadasiewicz z brązowym medalem Pucharu Polski w warcabach 100-polowych

Otwarte Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Pęgowie

Marek Horowski (Sokół - na zdjęciu obok) zwyciężył w Ekstralidze w IX rundzie Grand Prix. Wyprzedził Pawła Kwocza (Pitagoras) i Jagodę Bajkowską(Sokół).

Młodzież szkolna rozgrywała IX rundą w ramach Otwartych Mistrzostw Szkoły Podstawowej w Pęgowie.
Więcej informacji.

Galeria zdjęć

T.Marczuk z Pucharem Ziemi Lubelskiej

Zawodnik naszego klubu - Tomasz Marczuk - podobnie jak w ubiegłym roku zwyciężył w IX Pucharze Ziemi Lubelskiej. Spośród 82 zawodników i zawodniczek jako jedyny zdobył 16 punktów i wyprzedził o dwa "oczka" Romana Lickiewicza (Białystok) i o trzy Leszka Stefanka (Hetman Lublin).

Tomek powtórnie wypełnił normę na I kategorię warcabową i aż o 45 pkt. poprawił swój ranking.


Brązowe medale w Sztutowie

01.05.2012

Adam Biadasiewicz z brązowym medalem Pucharu Polski w warcabach 100-polowych

Z trzema brązowymi medalami wróciła nasza drużyna z Pucharu Polski Młodzików i Seniorów Starszych w warcabach 100-polowych zorganizowanych w Sztutowie. W blitzu (5 minut na zawodnika) medal w kategorii młodzików do lat 10 zdobył Mateusz Kunicki, w turnieju głównym (90 minut) wśród młodzików do lat 13 taki sam krążek wywalczył Adam Biadasiewicz, natomiast wśród seniorek starszych Jolanta Jurusik.

Oprócz wrażeń sportowych młodzież miała możliwość opalania się, a co odważniejsi również kąpieli w morzu.

Wyniki:

X Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej:
juniorki | juniorzy | juniorki starsze | juniorzy starsi
VI Puchar Polski w grze błyskawicznej:
młodziczki do lat 10 | młodzicy do lat 10 | młodziczki do lat 13 | młodzicy do lat 13

XXX Młodzieżowe Mistrzostwa Polski:
juniorki | juniorzy | juniorki starsze | juniorzy starsi
VI Puchar Polski Młodzików:
młodziczki do lat 10 | młodzicy do lat 10 | młodziczki do lat 13 | młodzicy do lat 13

XIX Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych:
kobiety | mężczyźni

Galeria zdjęć

VIII Runda Grand Prix

21.04.2012

Marek Horowski i Adam Biadasiewicz zwyciężają w GP w Pęgowie

W sobotę 21.04.2012 roku w Pęgowie odbyła się VIII runda Grand Prix w warcabach 100 polowych. Wzięło w niej udział prawie 40 zawodników z Wrocławia, Pęgowa i Lipna.

W Extralidze (juniorzy i seniorzy) zwyciężył Marek Horowski z Sokoła, przed Jagodą Bajkowską (również Sokół) i Pawłem Kwoczem z Pitagorasa. Natomiast w Lidze Szkolnej (orlicy i młodzicy) triumfował Adam Biadasiewicz (Sokół Wrocław) przed zawodnikami Pitagorasa Pęgów - Natalką Góralską i Tomkiem Urbańczykiem.


Triumf na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Złote medale Oskara Budisa i Jagody Bajkowskiej

Wielkim sukcesem zakończyła się wyprawa naszych zawodników do Soliny na I Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach umysłowych zorganizowaną dla juniorów.

W turnieju głównym I-miejsce zdobył Oskar Budis prowadząc od pierwszej do ostatniej rundy. Jagodzie Bajkowskiej do pełnego szczęścia brakło złota, musiała zadowolić się tylko srebrnym medalem. W blitzu obydwoje nie mieli sobie równych i stanęli na najwyższym stopniu podium. Gratulujemy. Pozostali nasi zawodnicy zajęli miejsca w środku stawki.

Więcej informacji na oficjalnej stronie organizatora.

Tabele turniejowe: dziewczyny   |  chłopcy

Tabele turniejowe (gra błyskawiczna): dziewczynychłopcy

Oficjalna strona internetowa I. OOM:  I. OOM w sportach umysłowych

Galeria zdjęć:  autor Jan Artymowicz | organizatorzy 1. OOM

Natalka Chałupka na podium w IMP Szkół

Natalka Chałupka trzecia w IMP Szkół i UKS-ów

W miniony weekend w Poznaniu odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół, Gimnazjów i UKS-ów SZS w warcabach 64-polowych.

Z naszych reprezentantów najlepiej spisała się Natalka Chałupka, która w kategorii dziewcząt klasy I-III zajęła III-miejsce. Dodatkowo uzyskała III kategorię warcabową. Gratulujemy.

Miejsca pozostałych zawodników:
4. Kamila Misiołek (klasy IV-VI dziewcząt)
5. Adam Biadasiewicz (klasy IV-VI chłopców)
6. Paweł Hanuszewicz (klasy IV-VI chłopców)
10. Malwina Bajkowska (klasy I-III dziewcząt)
10. Tomek Kołodziejczyk (klasy IV-VI chłopców)
16. Kacper Kliś ()klasy I-III chłopców)

Galeria zdjęć

M.Chęsiak zwycięzcą Lincoln Electric Bester

29.03.2012 r. w Bielawie, już drugi raz z rzędu, pod patronatem Lincoln Electric Bester, odbył się turniej w warcaby klasyczne. W turnieju wzięło udział 11 zawodników. Zwyciężył Marcin Chęsiak (Sokół Wrocław). Drugie miejsce zajął Śmiech Wiesław (Bielawa), a trzeci był Kamil Swoboda (Sokół Wrocław).


Oskar Budis Młodzieżowym Mistrzem Polski

Oskar Budis Młodzieżwy Mistrz Polski w waracbach 64 polowych w grze błyskawicznej

Oskar Budis zdobył dwa medale na rozegranych w Sztutowie XVI Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Wywalczył tytuł Mistrza Polski w blitzu i zajął drugie miejsce w grze na normalny czas (tu:60 minut). Gratulujemy.

Pozostałym naszym zawodnikom nie udało się znaleźć na podium. Jagoda Bajkowska w obu turniejach zajęła najbardziej nielubiane przez zawodników czwarte miejsca, natomiast Adam Biadasiewicz został sklasyfikowany odpowiednio na 10 i 6 miejscu, tracąc do podium za każdym razem po dwa punkty.

Nowa lista rankingowa PZW

01.04.2012

Ogłoszono nową listę rankingową PZW obowiązującą w II kwartale 2012.

Z naszych zawodników, największy przyrost rankingu w I-kwartale, w warsji 100-polowej uzyskała Jagoda Bajkowska (+23).

VII Runda Grand Prix

17.03.2012

Władysław Lizurej i Arkadiusz Kaczmarek zwyciężają w Lipnie

Lipno k/Leszna gościło 17.03.12 r. uczestników VII rundy Grand Prix. W turnieju wzięło udział ponad 60 zawodników z 5 klubów: Sokół Wrocław, Pitagoras Pęgów, Roszada Lipno, PAT Miejska Górka i WOK Wronki.

W Extralidze (juniorzy i seniorzy) zwyciężył Władysław Lizurej z Sokoła, przed Agnieszką Szymańską z Roszady i Pawłem Kwoczem z Pitagorasa. Natomiast w Lidze Szkolnej (orlicy i młodzicy) triumfował Arkadiusz Kaczmarek z Wronek przed Frankiem Dawidem i Mateuszem Ratajszczakiem – obaj z Roszady. Najlepszy zawodnik z naszego klubu: Adam Biadasiewicz - sklasyfikowany został na 5 pozycji. Paweł Hanuszewicz był 7., a Tomek Kołodziejczyk 10..


M.Ślęzak najlepszy w VI rundzie GP

03.03.2012

Mariusz Ślęzak zwycięsca VI rundy Grand Prix Wrocławia

Tymek Myszuk wygrywa Ligę Szkolną

Bardzo ciekawa była VI runda Grand Prix Wrocławia w warcaby. W ekstralidze bezapelacyjnie zwyciężył Mariusz Ślęzak ( Czarna Damka Lututów) przed Jagodą Bajkowską i Markiem Horowskim (obydwoje Sokół Wrocław). Dużym zaskoczeniem jest tak wysoka lokata Jagody, której forma dobrze rokuje przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży.

W lidze szkolnej niespodziewanie zwyciężył siedmioletni Tymek Myszuk (Roszada Lipno) - 18 pkt., przed Adamem Biadasiewicz (Sokół Wrocław) - 17 pkt. i swoją koleżnką z klubu Martyną Lipka - 16.pkt.

W zawodach wzięło udział 38 zawodników z 4 klubów.Następne zawody odbędą się 17.03.2012 roku, o miejscu powiadomimy w terminie późniejszym

Sokół szósty we współzawodnictwie w 2011 r

Logo Polskiego Związku Warcabowego

Zwycięstwo UKS Roszady Lipno

Polski Związek Warcabowy ogłosił wyniki współzawodnictwa sportowego za 2011 roku. Nasz klub zanotował awans z 9.miejsca w 2010 roku na szóste za ubiegły rok. W punktacji województw nasz region został sklasyfikowany na trzecim miejscu, za wielkopolskim i mazowieckim.

Zwycięstwo odniosła drużyna Roszady Lipno przed Mazowią Mińsk Mazowiecki i Strugą Marki.

Wszystkim gratulujemy.

V Runda Grand Prix

25.02.2012

Zwycięstwo Marka Horowskiego i Adama Biadasiewicza

W sobotę 25 lutego w Pęgowie odbyłą się V runda Grand Prix Wrocławia w warcaby 100 polowe. Do turnieju przystąpiło 45 zawodników z „Sokoła” Wrocław , „Roszady” Lipno, i„Pitagorasa” Pęgów - podzielonych na kategorie. Nasi klubowicze nie zawiedli.

W Extralidze (juniorzy i seniorzy) pierwsze miejsce z kompletem punktów zdobył Marek Horowski z Sokoła, drugie - Agnieszka Szymańska z Roszady, a trzecie Katarzyna Mederska z Pitagorasa. Natomiast w Lidze Szkolnej (orlicy i młodzicy) triumfował Adam Biadasiewicz z Sokoła przed Frankiem Dawidem i Mateuszem Ratajszczakiem – obaj z Roszady. Należy zaznaczyć , że cała trójka miała po 15 punktów, co świadczy o wyrównanej grze.


Awans Paula i Maćka do finału OOM

18.02.2012

Maciek Król i Paul Stążka

Paul Stążka i Maciek Król poszli w ślady Jagody Bajkowskiej oraz Kasi Lament awansując do finału I Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w kwietniu ma odbyć się w Solinie.

W rozegranym w dniach 17-18.02.2012 w Gnieźnie turnieju zajęli odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. Zwyciężył Bartek Rak (Lokator Gniezno) przed Pawłem Rosińskim (Roszada Lipno).

Oskar Budis wicemistrzem Polski w aktywne

Tomek Marczuk na 10.miejscu

W rozegranych w Markach koło Warszawy XI Mistrzostwach Polski w warcabach aktywnych wzięło udział dwóch zawodników naszego klubu. Sukces odniósł Oskar Budis, który w kategorii chłopców do lat 16 zajął drugie miejsce. Zwyciężył reprezentant Mazovii Mińsk Mazowiecki - Bartłomiej Królak.

Drugiemu naszemu zawodnikowi - Tomkowi Marczukowi - nie udało się obronić zeszłorocznego tytułu wicemistrza Polski w kategorii otwartej i ostatecznie sklasyfikowany został na 10.miejscu. Zwyciężył Bartosz Gronowki (Lokator Gniezno) przed Karolem Dudkiewiczem (Olimp Błonie) i Andrzejem Słapińskim ( 100 Gram Warszawa).


Awans Jagody i Kaśki do finału OOM

12.02.2012

W związku z zaplanowaną na miesiąc kwiecień I Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży (13-15 lat) w całym kraju rozgrywane są eliminacje do tych zawodów. Zawodniczki naszego klubu Jagoda Bajkowska i Katarzyna Lament startowały w dniach 10-12.02.2012 w eliminacjach strefowych w Lubaczowie. Obie zakwalifikowały się do finału. Jagoda zajęła drugie miejsce, a Kasia trzecia. Zwyciężyła Natalia Zaborniak ( Unia Horyniec-Zdrój).

W przyszłym tygodniu chłopcy: Paul Stążka i Maciej Król startują w Gnieźnie.


IV Runda Grand Prix

14.01.2012

Zwycięstwo Marka Horowskiego i Adama Biadasiewicza

W sobotę 14 stycznia 2012r. rozegrana została IV runda Grand Prix Wrocławia w warcabach stupolowych. OKS Sokół Wrocław na Kozanowie gościł zawodników z „Pitagorasa” Pęgów oraz „Roszady” Lipno. W turnieju Extraligi (juniorzy i seniorzy) pierwsze miejsce zajął Marek Horowski przed Mateuszem Lizurejem i Paulem Stążka. – (wszyscy Sokół W-w), w lidze szkolnej (orlicy i młodzicy) zwyciężył Adam Biadasiewicz przed Pawłem Hanuszewiczem (obaj Sokół W-w) i Natalką Góralską z Pitagorasa Pęgów . W zawodach razem startowało 37 zawodników, każdy uczestnik w swej kategorii otrzymał pamiątkowy dyplom.

Starsze wiadomości
2011 | 2010 | 2009


OKS Sokół Wrocław

Mistrz Europy

Współzawodnictwo 2009

 • 2. Mazovia Mińsk Mazowiecki
 • 3. Struga Marki
 • 4. Sokół Wrocław
 • 5. Lokator Gniezno
 • 6. Pitagoras Pęgów
 • ... razem 33 kluby.