Nasi zawodnicy w czołówce Mistrzostw LZS

Mistrzostwa LZS

W dniach 8-12 grudnia 2016 roku w Sępólnoe Krajeńskim odbyły się Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS. Rywalizowało w nich 56 mężczyzn oraz 16 kobiet.

Wśród mężczyzn zwyciężył Karol Dudkiewicz (Olymp Błonie) przed Michałem Szczybyło (Czarna Damka Lututów) obaj po 11 pkt. i Radosławem Wiką (Kociołki Sarbia-Sarbka) z 10 pkt. Nasz klub reprezentowało dwóch zawodników: Adam Biadasiewicz z 9.pkt został sklasyfikowany na 9.miejscu, a Marcin Chęsiak z 8 pkt. na 16.miejscu. Mistrzynią Zrzeszenia LZS została Patrycja Chrząszcz (Senet Janikowo), wicemistrzynią Paulina Kmień (Jeziorany), a trzecie miejsce zdobyła Zuzanna Witkowska (Zefir Janikowo). Nasze zawodniczki nie startowały.


J.Bajkowska wygrywa Ekstraligę

Turniej Mikołajkowy

IV Rundę Grand Prix - Tradycyjny Turniej Mikołajkowy zorganizowaliśmy w tym roku w "Starej Hydroforni" przy ul.Modrej. Wzięło w nim 70 zawodników z województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego. Zawodnicy grali w czterech grupach wiekowych.

W Ekstralidze z 11.pkt. zwyciężyła nasza zawodniczka Jagoda Bajkowska, drugi z 10 pkt. był Tymoteusz Myszuk, a trzeci z 9.pkt. Dawid Franek (obaj Roszada Lipno). W Lidze Młodzików zwycięzył Bartosz Jurcewicz (Złote Piony Bielawa), przed Aleksandrą Walkowką i Katarzyną Pisarską (Roszada Lipno).

Najmłodsi - Orlicy - grali w dwóch grupach do lat 8 i 10. W obu nasi zawodnicy zajęli dalsze miejsca. W grupie do lat 10 najlepszy był Maksymilian Hałas (Komorzanka Komorze), a do lat 8. Stachowiak Jakub (Roszada).

Zwycięscy otrzymali puchary, medaliści medale, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Z okazji Mikołaja każdy miał możliwość wyboru dowolnego upominku.


Mistrzostwa Polski Kobiet - srebrne dziewczyny

Seniorki na podium w Żerkowie

Na zakończonych w niedzielę w Karpaczu XL Mistrzostwach Polski Kobiet w warcabach międzynarodowych nasza drużyna w składzie: Malwina i Jagoda Bajkowskie oraz Jolanta Jurusik, wywalczyła srebrny medal. Złoto było bardzo blisko, uzyskaliśmy tyle samo punktów co zwycięska ekipa Unii Horyniec-Zdrój, przegraliśmy małymi punktami. Trzecie miejsce przypadło Strudze Marki.

W turnieju indywidualnym triumfowała Arleta Flisikowska (Zuch Rychlik) przed Martą Bańkowską (Struga Marki) i Katarzyną Stańczuk (Olymp Błonie). Bardzo dobrze wypadły również nasze reprezentantki: Jagoda Bajkowska była piąta, Malwina siódma, Jola Jurusik dziesiąta, a Kamila Misiołek czternasta. W turnieju pierwsze szlify w seniorskiej obsadzie zdobywały również Karolina Pawlak i Ewelina Guza, które zagrały na miarę swoich możliwości.

Gratulujemy


II Ogólnopolskie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Żerkowa - III Runda Grand Prix

Seniorki na podium w Żerkowie

W Żerkowie koło Jarocina 19.XI.2016 r. odbyły się II Ogólnopolskie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Żerkowa, będące jednocześnie III Rudą Grand Prix Wrocławia. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba uczestników: 145 zawodników rywalizujących w sześciu kategoriach.

Zawodnicy naszego klubu zaprezentowali się bardzo dobrze. W kategorii open zwyciężyła Jagada Bajkowska (kobiety) i Adam Biadasiewicz (mężczyźni), a do lat 10 najlepsza była Karolina Pawlak.W kategorii do lat 8 Filip Domaradzki był drugi podobnie jak Michał Węgrzyn do lat 12. Warto również zauważyć postępy najmłodszych naszych zawodników trenujących dopiero od kilku miesięcy, którzy jeszcze nie znaleźli się na podium, ale systematycznie się do niego zbliżają.

Gratulujemy


Marcin Chęsiak trzeci w Bielawie

I Turniej i.Jerzego Jankowskiego

11.11.2016 r. klub LWKS Złote Piony Bielawa zorganizował I Turniej im.Jerzego Edmunda Jankowskiego pierwszego prezesa bielawskiego klubu. Wzięło w nim udział 69 zawodników z całej Polski. W kategorii Open zwyciężył Filip Kuczewski (Roszada Lipno)- były Mistrz Polski w warcabach klasycznych, aktualny wicemistrz, drugie miejsce wywalczył - liderujący przez cały turniej - Marcin Stec (Razem Świecie), a trzecie zawodnik naszego klubu Marcin Chęsiak (obecnie wrocławianin, pochodzący z Bielawy). Najlepiej z kobiet w tej kategorii wypadła Jagoda Bajkowska sklasyfikowana na 9.miejscu.

Zawodnicy naszego klubu wystąpili również w kategoriach młodzieżowych. Drugie miejsce w kategorii D-13 wywalczyła Malwina Bajkowska, podobnie jak Ewelina Guza w D-10 i Milena Reif w D-8, trzecie miejsce w D-10 zdobyła Karolina Pawlak oraz w Ch-8 Filip Domaradzki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a medaliści medale i nagrody rzeczowe.


Medalowe żniwa na dolnośląskich LZS-ach

Finał Dolnoślaskich Igrzysk LZS

06.11.2016 r. odbył się w malowniczym Krzeszowie, słynącym z dawnego opactwa Cystersów, Finał Dolnośląski w warcabach 100-polowych organizowany w ramach XVII Dolnośląskich Igrzysk LZS. Nasi zawodnicy zwyciężyli w większości kategorii. Na najwyższych stopniach podium stanęli: Jolanta Jurusik, Marcin Chęsiak, Jagoda Bajkowska, Adam Biadasiewicz, Malwina Bajkowska, Karolina Pawlak i Filip Domaradzki. Na innych stopniach znalazło się miejsce również dla: Grzegorza Guzy, Eweliny Guzy i Michała Węgrzyna.

Wszystkim gratulujemy.

Komunikat końcowy
Krótka fotorelacja.

W komplecie do finału dolnośląskiego LZS

Eliminacje strefowe Dolnoślaskich Igrzysk LZS

W sobotę 22.10.2016 r. w Klubie Parnas w Oławie odbyły się eliminacje strefy VII i VIII - XVII Dolnośląskich Mistrzostw LZS w warcabach stupolowych. Startowano z podziałem na kategorie wiekowe i płeć. Z każdej kategorii do finału zakwalifikowała się najlepsza czwórka uczestników.

Z naszego klubu awans do finału zaplanowanego na 6.11.2016 roku w Krzeszowie wywalczyli:

Karolina Pawlak, Ewelina Guza i Milena Reif (orliczki), Filip Doraradzki i Krzysztof Guza (orlicy), Malwina Bajowska (młodziczka), Michał Węgrzyn (młodzik), Kamila Misiołek(kadetka),, Jagoda Bajkowska(juniorka) Adam Biadasiewicz (junior) oraz w najstarszej kategorii - Jolanta Jurusik, Hanna Palczewska oraz Marcin Chęsiak,Ryszard Chącki, Witold Bajkowski i Andrzej Domaradzki .
Życzymy sukcesów w finale.

Komunikat końcowy.

Michał drugi w Lidze Młodzików

Karolina Pawlak najlepsza w II Rundzie Grand Prix w Lidze Orliów

Michał Węgrzyn, zajmując drugie miejsce w Lidze Młodzików, osiągnął najlepszy wynik z naszych zawodników w II Rundzie Grand Prix rozegranej tym razem w Lipnie. W tej lidze zwyciężył Tymek Myszuk z miejscowej Roszady, a trzeci był Bartosz Skiba z Komorzanki Komorze. Warto zauważyć, że na 5.miejscu zawody ukończyła orliczka Karolina Pawlak.

W Ekstralidze na czterech pierwszych miejscach zawodnicy z Lipna, a dopiero na piątym najlepsza z naszych zawodniczek Kamila Misiołek. Wśród najmłodszych - w Lidze Orlików - nasi zawodnicy tuż za podium: Ewelina Guza czwarta i Filip Domaradzki piąty.

W zawodach wzięło udział 72 zawodników.


Stanisław Urbanek wygrywa Mistrzostwa Wrocławia

Mistrzostwa Wrocławia w warcabach

01 października odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w warcabach stupolowyh. Na podium znaleźli się przedstawiciele trzech klubów. Zwyciężył bielawianin, reprezentujący Sudety Kłodzko - MF Stanisław Urbanek, drugie miejsce wywalczył MF Przemek Oderkiewicz (Czarna Damka Lututów), a trzecie przedstawiciel województwa mazowieckiego - Jakub Stacewicz (Olimp Błonie) - wszyscy po 14.pkt.

Nasi zawodnicy, tym razem, byli bardzo gościnni. Marek Horowski, Adam Biadasiewicz, Marek Grymin, Tomasz Marczuk, Jagoda Bajkowska zostali sklasyfikowani w drugiej dziesiątce, a młodzież w kolejnych dziesiątkach. W zawodach wzięło udział 83 zawodników z całej Polski. Wpisowe zostało przeznaczone na pomoc dla chorej na nowotwór Uli Witkowskiej.


Tomek Marczuk drugi w Kryształowym Kamieniu

Tomasz Marczuk i Krzysztof Kortas zwycięscy XLIII Turnieju Warcabowym o Kryształowy Kamień im. Marii i Romualda Frey

Znakomicie spisał się Tomek Marczuk zajmując znakomite drugie miejsce w XLIII Turnieju Warcabowym o Kryształowy Kamień im. Marii i Romualda Frey zdobywając 12 pkt. Turniej odbył się w dniach 23-25.09.2016 r. w Dąbkach. Zwyciężył - na zdjęciu obok Tomka - Krzysztof Kortas z 13.pkt. z Zefira Janikowo, a trzecie miejsce zajął Daniel Skowronek z LZS Darłowo z 11.pkt.

Pozostali nasi zawodnicy nie zachwycili: Adam Biadasiewicz z 9.pkt. był 15, Michał Węgrzyn z 7.kpt. 39, Marek Grymin z 7.pkt. 52, a Karolina Pawlak z 5.pkt. 68. W zawodach wzięło udział 88 zawodników


A.Biadasiewicz i K.Pawlak z kompletem w GP

Karolina Pawlak najlepsza w I Rundzie Grand Prix w Lidze Orliów

Z kompletem punktów w I Rundzie Grand Prix zakończyli rozgrywki w swoich ligach zawodnicy naszego klubu: Adam Biadasiewicz (Ekstraliga) i Karolina Pawlak (Liga Orlików). Ostatni raz komplet punktów w Ekstralidze uzyskał Marek Horowski ...35 turniejów wcześniej. Gratulacje.

W Ekstralidze Adam wyprzedził Pawła Kwocz (Pitagoras Pegów) - 10 pkt. i Tomka Urbańczyka (Roszada Lipno) - 9.pkt. Najlepszą kobietą okazała się Marta Ruta (Roszada).
W Lidze Orlików za Karoliną sklasyfikowani zostali Bartosz Skiba - 12 pkt). i Aleksandra Łukomska - 10 pkt. (oboje Komorzanka Komorze). W Lidze Młodzików na podium znalazło się troje zawodników z Lipna: Amadeusz Zyber-Moszak, Ruta Zuzanna i Katarzyna Pisarska.

W zawodach wzięło udział 104 zawodników.


Adam Biadasiewicz pierwszy w Wałbrzychu

Adam Biadasiewicz zwycięża w II Otwartych Mistrzostwach Wałbrzycha

Malwina Bajkowska najlepsza z kobiet

10.09.2016 r. odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w warcabach 100 polowych pod patronatem Prezydenta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja organizowane z okazji 70 lecia sportu wałbrzyskiego. Wzięło w nich udział 38 zawodników z Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz z Bydgoszczy.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Adam Biadasiewicz, który wyprzedził zawodników Roszady Lipno: Tymka Myszuka i Amadeusza Zyber-Moszak. W kategorii kobiet wśród 13 zawodniczek najlepszą okazała się Malwina Bajkowska, drugie miejsce przypadło Jolancie Jurusik, a trzecie Kamili Misiołek (wszystkie Sokół).

Puchary wręczano również zawodnikom do lat 12: tu trzecie miejsce przypadło Michałowi Węgrzynowi i do lat 18 zwyciężył Adam Biadasiewicz.

Zawody zorganizował i sprawnie prowadził, nasz klubowy kolega, Kazimierz Kaczuga.

Wyniki

Galeria zdjęć


I Mistrzostwa Wrocławia - zapraszamy

Warcaby

Już 1 października zapraszamy na I Wrocławskie Święto warcabnicy, tego dnia będziemy rywalizować w I Mistrzostwach Wrocławia w Warcabach 100 polowych. Zawodnicy rywalizować będą w budynku Gimnazjum nr 30 przy ul Jantarowej 5 we Wrocławiu. Zmagania odbędą się w dwóch kategoriach, zawodnicy licencjonowani jak i nielicencjonowani.

Swój udział w zawodach już zapowiedział Filip Kuczewski Mistrz Polski w warcabach klasycznych z 2015 roku, Bartosz Gronowski, Mistrz Polski w grze błyskawicznej, Mistrz Federacji Marcin Stec, MF Przemysław Oderkiewicz, brązowy medalista Mistrzostw Polski z roku 2006, a także jedna z najsilniejszych rodzin warcabowych w naszym kraju rodzina Flisikowskich.

Więcej informacji na stronie turnieju: www.warcaby.wroclaw.pl

Aktualna lista startowa i regulamin


Grand Prix Wrocławia czas zacząć

Warcaby

Już w sobotę - 17.09.2016 r. - o godz.10.00 turniejem w Szkole Podstawowej w Pęgowie startujemy z nową edycją Grand Prix Wrocławia w warcabach.

Tym razem podobnie jak w poprzednim roku planujemy rozdzielić grupę uczniów klas IV-VI od młodszych. Stworzyć niezależne od siebie Ligi Młodzików i Orlików. Oczywiście pozostawiamy dla gimnazjalistów i starszych Ekstraligę. Czy tak się to jednak skończy przekonamy się po frekwencji przed pierwszą rundą.

Serdecznie zapraszamy


Wakacyjne granie

Warcaby

Podczas wakacji odbyło się kilka turniejów w tym Młodzieżowe Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Polski w warcaby aktywne i błyskawiczne. Startowali w nich nasi zawodnicy. Wyniki dostępne na stronach turniejów:
- http://eyc2016.fmjd.org/
- http://blitz.warcaby.pl/
- XIII Turniej Integracyjny o Puchar Burmistrza Kłodzka

Szczegóły wkrótce

Marek Grymin trzeci w Czech Open 2016

Marek Grymin trzeci w Czech Open 2016

Miłe wiadomości nadeszły w sobotę z Pardubic. W organizowanym już po raz siedemnasty Międzynarodowym Festiwalu Szachowym i Gier Umysłowych trzecie miejsce z 9.pkt. zajął Marek Grymin. Zwyciężył MI Wacław Krista (Czechy) 10.pkt, przed MF Bartem Stregemanem (Słowenia) 9.pkt.

W turnieju wzięło udział 22 zawodników z Czech, Polski, Węgier i Słowenii.

Wyniki

Galeria zdjęć wkrótce


Białorusini najlepsi w Polskiej Grze Open 2016

Witalij Waruszyła i Aleksander Bułatow (obaj Białoruś) zwycięzcy Polska Gra Open 2016

Na zamku w Nidzicy odbył się w dniach 06-11.07.2016r. XVI turniej POLSKA GRA OPEN. Wzięło w nim udział 68 zawodników z 8 krajów. Wśród nich dwójka zawodników Sokoła Wrocław: Tomasz Marczuk i Adam Biadasiewicz.

W turnieju, po zaciętej walce trwającej do ostatniej rundy zwyciężył Witalij Waruszyła, który wyprzedził Aleksandra Bułatowa (obaj Białoruś) i Andreja Tjon A Ong (Tajlandia). Na czwartym miejscu sklasyfikowany został najlepszy Polak Filip Kuczewski, a na piątym ubiegłoroczny zwycięzca Karol Cichocki.

Nasi zawodnicy wypadki na miarę swoich możliwości. Zajęli odpowiednio 15 i 21 miejsce. Rankingi FMJD nieznacznie im się zwiększą - czyli było lepiej niż średnio.

Wyniki

Galeria zdjęć


Filip Domaradzki szósty w MP dzieci

Mistrzostwa Polski Dzieci

Udanie zadebiutował w turnieju rangi Mistrzostw Polski nasz ośmiolatek Filip Domaradzki.Na III MP Dzieci, które odbyły się w dniach 1-3.VII.2016 w Markach Filip zajął szóste miejsce w gronie 52 rówieśników. W całych zawodach przegrał tylko dwie partie, jedną z późniejszym Mistrzem Polski Mateuszem Wysokińskim (Roszada Lipno), drugą w pojedynku decydującym o medalu z w-ce MP Mateuszem Muzajem (Struga Marki). W obu partiach Filip miał przewagę, której nie potrafił jeszcze wykorzystać. Pozostałe siedem partii wygrał. Brawo.

W kategorii dziewcząt startowało 27 zawodniczek. Zwyciężyła Łukomska Aleksandra (Komorzanka Komorze) przed Natalią Noworolnik (LZS Darłowo) i Joanną Stachowiak (Roszada Lipno).

Zawody były bardzo dobrze zorganizowane. Organizatorzy zapewnili uczestnikom zwiedzanie Warszawy, a z nagrodami wyjechali z Marek nie tylko zwycięscy, ale wszyscy uczestnicy.

Więcej na stronie zawodów..

Wyspa na Weekend

Festyn Wyspa na weekend

Nasz klub skorzystał z zaproszenia Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego i promował warcaby podczas imprezy "Wyspa na Weekend" zorganizowanego przez Gminę Wrocław, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i koordynowanym w tym roku przez Stowarzyszenie Druga Runda. Event odbył się na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. Pogoda dopisała, frekwencja także. Wielu fanów legendy heavy metalu IRON MAIDEN w oczekiwaniu na zbliżający się koncert, a także rodzin z dziećmi i młodzieży, relaksowało się przy warcabnicach.

Więcej zdjęć na naszym fanpage'u.

Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

Dzisiaj - 01.07.2016 r. opublikowano nową listę rankingową PZWarc obowiązującą w III kwartale 2016 - kom. nr 68.

W II kwartale odbyło się kilka turniejów rankingowych, które wpłynęły na zmiany rankingów zawodników. Z naszych reprezentantów największy przyrost rankingu zanotował Tomek Marczuk (+33), który dzięki temu przekroczył ranking 2200 pkt.

Z najwyższym rankingiem z naszych zawodników pozostaje Oskar Budis - 2302 pkt., co klasyfikuje go na 20.pozycji w Polsce, najwyższym 2490 pkt. legitymuje się Mariusz Adamaszek.

W minionym kwartale swoje kategorie warcabowe podwyższyli: Adam Biadasiewicz (I++), Malwina Bajkowska (II+), Kamila Misiołek (II+), Ewelina Guza (III), Natalia Domaradzka (IV) i Filip Domaradzki (V)

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.


Złoto do lat 13, srebro do 19 w DMMP!!!

Złoci medaliści XXIII Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polskiw kategorii juniorów do lat 13

Z tytułem Drużynowych Mistrzów Polski do lat 13 powróciła z Dąbek ekipa naszych juniorów. Michał Węgrzyn, Malwina Bajkowska i wypożyczony ze Złotych Pionów Bielawa Bartosz Jurcewicz z kompletem punktów wyprzedzili pozostałe dziewięć drużyn. Drugie miejsce przypadło Roszadzie Lipno, a trzecie zespołowi Razem Świecie. Gratulacje.

Równie dobrze wypadła drużyna juniorek do lat 19: Jagoda Bajkowska i Kamila Misiołek, która zdobyła srebrny medal ustępując tylko teamowi LZS Darłowo, trzecie miejsce przypadło Grą Logicznym Wronki.Pozostałe nasze dwie drużyny - juniorów i juniorek do lat 10 nie znalazły się na podium. Dziewczęta sklasyfikowane zostały na niewdzięcznym czwartym miejscu, a chłopcy na 10 na 15 zespołów. W zawodach startował również Adam Biadasiewicz - wypożyczony do Lokatora Gniezno, który wraz z drużyną wywalczył srebrny medal w kategorii do lat 19.

Zawodom towarzyszyła słoneczna pogoda umożliwiająca odważniejszym nawet opalanie nad morzem, a wszystkich - w czasie wolnym - zabawy na świeżym powietrzu.,

Podsumowanie Grand Prix 2015/2016

Turniej o Grand Prix Wrocławia w warcabach międzynarodowych

Turniejem w Lipnie zakończyliśmy kolejną edycję Grand Prix Wrocławia w warcabach. Tym razem do końca, była bardzo zacięta walka w każdej kategorii wiekowej. Pierwszy raz o zwycięstwie decydowały nie zdobyte podczas 10 rund punkty, ale bilans bezpośrednich, wyższych miejsc w turniejach.

- klasyfikacje

Ekstraliga:
1. Dawid Franek - 420 pkt.
2. Adam Biadasiewicz - 419 pkt.
3. Tomasz Jurcewicz - 416 pkt.
...więcej

Liga Orlików i Młodzików
z podziałem na kategorie:

Orliczki     Młodziczki  
1. Ewelina Guza 474 pkt.   1. Malwina Bajkowska 477 pkt.
2. Martyna Bortlisz 445 pkt.   2. Aleksandra Walkowska 465 pkt.
3. Karolina Pawlak 440 pkt.   3. Zuzanna Ruta 456 pkt.
Orlicy     Młodzicy  
1. Mateusz Wysokiński 471 pkt.   1. Michał Węgrzyn 495 pkt.
2. Bartosz Skiba 464 pkt.   2. Amadeusz Zyber-Moszak 495 pkt.
3. Maciej Olejniczak 459 pkt.   3. Tymoteusz Myszuk 492 pkt.

- w turniejach wzięło udział 166 zawodników i zawodniczek,
- zawodnicy reprezentowali 9 klubów zrzeszonych w PZWarc,
- najmłodszy uczestnik urodził się w październiku 2011 roku i w dniu rozgrywania turnieju miał 4 lata i 6 miesięcy,
- najstarszy uczestnik miał ponad 75 lat,
- średnia wieku w Ekstralidze wynosi 28 lat, w Lidze Szkolnej 9,5 roku,
- we wszystkich dziesięciu turniejach regularnie startowało 6 zawodników,
- 27 zawodnikom zaliczono maksymalną ilość turniejów do klasyfikacji łącznej (4 z jesieni + 4 z wiosny) - najczęściej w Ekstralidze zwyciężał Tomek Urbańczyk i Marek Grymin i Marcin Chęsiak (2x),

Z pucharami z Pucharu Ziemi Leszczyńskiej

XI Otwarty Turniej o Puchar Ziemi Leszczyńskiej

Tradycyjnie w Lipnie odbył się Otwarty Turniej o Puchar Ziemi Leszczyńskiej. W tym roku już XI edycja. Turniej był jednocześnie 10 rundą Grand Prix Wrocławia. Wzięło w nim udział 102 zawodników, w tym 12 z naszego klubu. Grano z podziałem na kategorie wiekowe (w tym do lat 8) oraz płeć .

Bardzo dobrze wypadli nasi zawodnicy. W ekstralidze w gronie juniorów i seniorów zwyciężyli - Adam Biadasiewicz i Jagoda Bajkowska, a wśród dziewcząt do lat 10 najlepszą okazała się Karolina Pawlak, która z kompletem punktów wyprzedziła swoją klubową koleżankę Ewelinę Guzę. Na trzecich miejscach zawody zakończyli młodzicy (do lat 13) - Malwina Bajkowska i Michał Węgrzyn.

Zawody były jednocześnie ostatnią rundą Grand Prix Wrocławia 2015/2016. W Lidze Orlików zwyciężyła Ewelina Guza, w Lidze Młodzików Michał Węgrzyn, a w Ekstralidze Adam Biadasiewicz wywalczył drugie miejsce. Szczegóły wkrótce.

Zdjęcia

VIII Turniej o Drzwi Gnieźnieńskie

M.Horowski i M.Węgrzyn podczas VIII Turnieju o Drzwi Gnieźnieńskie

W Gnieźnie odbył się w dniach 26-29.V.2016 VIII Turniej o Drzwi Gnieźnieńskie. Repliki Drzwi Gnieźnieńskich wywalczyli: zwycięzca Bartek Gronowski (12 pkt), Damian Reszka (11.pkt) - obaj z miejscowego klubu UKS Lokator Gniezno oraz zajmując 3.miejsce z 11.pkt. Mariusz Ślęzak z Czarnej Damki Lututów.

Nasi zawodnicy, w gronie 77 startujących, zaprezentowali się bardzo dobrze. Ostatecznie 12.miejsce z 9.pkt. zajął Adam Biadasiewicz. Tyle samo punktów uzyskał Marek Grymin, a punkt mniej Marek Horowski i Tomasz Marczuk. Dobrze wypadli najmłodsi: Michał Węgrzyn ukończył zawody z 7 pkt., a Malwina Bajkowska z 6.pkt.

Warte odnotowania są dwa indywidualne wyniki naszych zawodników: 11.letni Michał Węgrzyn zremisował partię z Moniką Pyrcz - kandydatką na Mistrzynie, a Adam Biadasiewicz dokonał jeszcze większego wyczynu pokonując IMP2015 Łukasza Kosobudzkiego.

W czasie wolnym zawodnicy mieli m.in. możliwość zwiedzenia z przewodnikiem katedry gnieźnieńskiej oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Wyniki VIII Turnieju o Drzwi Gnieźnieńskie
Galeria zdjęć

Arseniusz Grzelak drugi w Wałbrzychu

Arseniusz Grzelak - drugi w II Otwartych Mistrzostw Wałbrzycha w warcabach 64-polowych

Jagoda Bajkowska najlepsza z kobiet.

Stara Kopalnia w Wałbrzychu gościła uczestników II Otwartych Mistrzostw Wałbrzycha w warcabach 64-polowych. Turniej pod patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja zgromadził 28 zawodników, w tym kilku z Wrocławia.

Zwyciężył, raczej nieoczekiwanie, opiekun drużyny Roszady Lipno - Zbigniew Myszuk z 12.pkt., drugie miejsce z taką samą ilością punktów przypadło seniorowi naszej drużyny Arseniuszowi Grzelakowi, a trzecie Dawidowi Frankowi z Lipna.

Wśród kobiet zwyciężyła Jadoda Bajkowska. W kategorii do lat 12 druga była Ewelina Guza, a trzecia Natalia Domaradzka, zwyciężył Tymoteusz Myszuk z Lipna.

Zwycięscy nagrodzeni zostali pucharami i pamiątkowymi dyplomami.

Wyniki

K.Pawlak i A.Biadasiewicz Mistrzami Polski Szkół

K.Pawlak i A.Biadasiewicz Mistrzami Szkół

W pięknym Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie zakończyły się XIV Mistrzostwa Polski Szkół i UKS-ów. Wśród ponad 130 uczestników rywalizowała również trójka naszych zawodników.

Najlepiej z naszych zawodników wypadła Karolina Pawlak, która po zaciętej i wyrównanej rywalizacji zwyciężyła w kategorii dziewcząt klas I-III. Dobrze i efektywnie w tej samej grupie wypadła Ewelina Guza, która zajęła piąte miejsce, ale w ostatniej partii odebrała bezcenne punkty bezpośredniej przeciwniczce Karoliny i również dzięki temu obie cieszyły się ze swoich osiągnięć.

Trzeci nasz zawodnik Adam Biadasiewicz zwyciężył w kategorii chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Brawa dla wszystkich. Dzięki tym osiągnięciom nasz klub zajął 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Wyniki zbiorcze
Dziewczęta do 10 lat

Galeria zdjęć

Mistrzostwa Wielkopolski w warcabach klasycznych

IX runda Grand Prix Wrocławia w warcabach - Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski

W Miejskiej Górce k/Rawicza odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w warcabach klasycznych będące jednocześnie 9 rundą Grand Prix Wrocławia. Wzięło w nich udział 85 zawodników, w tym 10 z naszego klubu. Grano z podziałem na kategorie wiekowe oraz płeć.

Na miarę swoich możliwości zagrali nasi zawodnicy. Najlepsze miejsce - pierwsze - w kategorii do lat 13 dziewcząt wywalczyła Malwina Bajkowska, drugi wśród chłopców do lat 13 był Michał Węgrzyn, podobnie jak wśród dzieci do lat 8 Mikołaj Dutkiewicz. W tej samej kategorii na trzecim miejscu zawody ukończył Filip Domaradzki. Należy również zauważyć, że w kategorii do lat 13 startowały nasze 10-letnie zawodniczki Karolina Pawlak i Ewelina Guza, które po podziale na wiek zajęły odpowiednio 1. i 4.miejsce.

Nieźle wypadli nasi seniorzy - Adam Biadasiewicz i Kamila Misiołek - zajęli najgorsze, czwarte miejsca i wrócili do Wrocławia bez pucharów.

Wszystkim gratulujemy.


Tomek Marczuk drugi w Firleju.

Tomek Marczuk drugi w Firleju

Tomek Marczuk - rzutem na taśmę - zajął drugie miejsce w rozgrywanym w dniach 29.04-04.05.2016 roku w Firleju XIII Międzynarodowym Pucharze Ziemi Lubelskiej. Cały turniej Tomek był w czołówce zawodów, rozgrywał pojedynki z najlepszymi zawodnikami, ale drugie miejsce osiągnął dopiero po ostatniej rundzie. Gratulujemy.


W turnieju najlepszym okazał się Bogdan Bańkowski (Struga Marki)gromadząc 16 pkt, a trzecie miejsce z 14.pkt. przypadło Jakubowi Gaździe (Unia Horyniec Zdrój). W zawodach wzięło udział 93 zawodników z Polski i Czech.

W turnieju startowała również reprezentująca nasz klub Petra Duśkowa, która z 12.pkt. sklasyfikowana została na 12. pozycji.

Wyniki XIII Międzynarodowego Pucharu Ziemi Lubelskiej

Malwina Bajkowska pierwsza na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Malwana Bajkowska na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych 2016

Karolina Pawlak druga w kategorii do lat 10.

W Bęsi w dniach 29.04-03.05.2016 r. odbył się turniej warcabowy organizowany w ramach XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych WARMIA - MAZURY 2016. W finałach startowało 56 zawodników podzielonych na cztery grupy w tym czworo naszych zawodników: Ewelina Guza, Karolina Pawlak, Malwina Bajkowska i Michał Węgrzyn.


W kategorii dziewcząt do lat 13 ogromny sukces odniosła Malwina Bajkowska okazując się najlepszą w gronie 14 finalistek. Malwina zdobyła 11 pkt., drugie miejsce zajęła Oliwia Szwiec (Błyskawica Staniewice), trzecie Klaudia Adamczyk (Struga Marki).

Niewiele gorzej wypadła w kategorii dziewcząt do lat 10 Karolina Pawlak, która z 10.pkt. została sklasyfikowana na drugiej pozycji. Zwyciężyła Agata Flisikowska (Zuch Rychlik) z 13.pkt. Trzecie miejsce przypadło Mai Cieślik (Diagram Mińsk Mazowiecki), a na czwarte drugiej zawodniczce naszego klubu Ewelinie Guzie - obie po 9.pkt.

Czwarty zawodnik naszego klubu - 11.letni Michał Węgrzyn - rywalizując w kategorii chłopców do lat 13 - ukończył zawody na piątym miejscu.

Dzięki tak dobrym wynikom nasz klub w rywalizacji drużynowej zajął bardzo wysokie drugie miejsce, i w dużej mierze przyczynił się do wywalczenia przez nasze województwo pierwszego miejsca w kraju.

Gratulacje dla zawodników i ich trenera Pana Ryszarda Chąckiego.

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych WARMIA I MAZURY 2016:  juniorki do lat 10 | juniorzy do lat 10 | juniorki do lat 13 | juniorzy do lat 13 | Zdjęcia


M.Węgrzyn - najlepszy wśród młodzików w VIII rundzie GP

Michał Węgrzyn zwysięsca w kategorii do lat 13 - VIII Runda Grand Prix Wrocławia w warcabach 100-polowych

Karolina Pawlak druga w Lidze Orlików

Ósma runda Grand Prix Wrocławia rozegrana została w Szkole Podstwowej w Pęgowie. Wzięło w niej udział 85 zawodników z Dolnego Śląska i Wielkopolski.

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Michał Węgrzyn, który z 13 pkt. zwyciężył w kategorii młodzików. Drugie miejsce przypadło Joannie Wiśniewskiej (10.pkt), a trzecie Zuzannie Rucie (obie Roszada Lipno). W kategorii najmłodszej również z 13. punktami zwyciężył Bartosz Skiba (Komorzanka Komorze), przed Karoliną Pawlak z naszego klubu (11.pkt) i Wiktorią Koziną (Pitagoras Pęgów).

W Ekstralidze zwyciężył Tomasz Urbańczyk (Roszada) przed Tomaszem Jurcewiczam (Złote Piony Bielawa) i Dawidem Frankiem (również Roszada). Najlepsza z naszych zawodniczek Kamila Misiołek zajęła 8.miejsce.

Teraz przed zawodnikami do lat 10 i 13 OOM. Życzymy gradu medali


Michał Węgrzyn Młodzieżowym Mistrzem Polski

Michał Węgrzyn Młodzieżowy Mistrz Polski do lat 13.

Na rozegranych w dniach 06-10.04.2016 r. Horyńcu Zdroju (woj.podkarpackie) Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych w kategorii juniorów do lat 13 pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobył zawodnik naszego klubu Michał Węgrzyn. Gratulujemy. Michał uzyskał 14 pkt. na 18 możliwych, drugi był Kacper Waś (Struga Marki) - 13.pkt., a trzeci Paweł Krzyśkowski (Unia Horyniec Zdrój) - 13.pkt. Miejsce na podium wywalczyła również Jagoda Bajkowska, która zajęła trzecie miejsce w kategorii dziewcząt do lat 19.

Pozostali nasi zawodnicy znaleźli się tuż za podium: Kamila Misiołek w D16, Karolina Pawlak w D10 i Adam Biadasiewicz w B19 zajęli czwarte miejsca, Malwina Bajkowska była piąta w D-13, a Ewelina Guza 10. w D10.

W Horyńcu rozegrano również MMP w blitza. W kategorii dziewcząt do lat 10 - Karolina Pawlak zdobyła srebrny medal.

W zawodach wzięło udział ponad 130 zawodników.


Marcin Chęsiak ponownie najlepszy w GP

Marcin Chęsiak najlepszy z Sokołą w VII Rundzie Grand Prix  Wrocławia w warcabach

Marcin Chęsiak wygrał w sobotę 02.04.2016 r. VII rundę Grand Prix Wrocławia w warcabach. Drugie miejsce z taką samą ilością 11 pkt. wywalczył - również zawodnik naszego klubu - Marek Horowski. Trzeci był Tomek Urbańczyk z Roszady Lipno. Był to drugi turniej w tej edycji GP w którym zwyciężył Marcin.

W Lidze Młodzików drugie miejsce zajęła Malwina Bajkowska, którą wyprzedził jedynie Tymek Myszuk z Roszady. W najmłodszej lidze - orlików - Ewelina Guza zajęła 3.miejsce. Została wyprzedzona przez Martynę Bortlisz i Mateusza Wysokińskiego.

Zawody rozegrano w przytulnych pomieszczeniach MDK im.Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, wzięło w nich udział 53 zawodników.Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

01.04.2016 r. ogłoszono nową listę rankingową PZW obowiązującą w II kwartale 2016 - kom. nr 67.

Ze względu na małą ilość turniejów nie zaszły na niej istotne zmiany. Z naszych zawodników największy przyrost rankingu zanotował Adam Biadasiewicz (+16) i Marek Grymin (+11).

Najwyższym rankingiem z naszych zawodników może poszczycić się Oskar Budis - 2297 pkt., co klasyfikuje go na 21.pozycji w Polsce, najwyższym 2490 pkt. legitymuje się Mariusz Adamaszek.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.


Z czterema medalami z MPJ w warcaby klasyczne

Malwina Bajkowska złota medalistka Indywidualnycj Mistrzostw Polski Juniorów kategorii do lat 13.

W dniach 16-20.03.2016 r. Lipnie rozgrywane były XX Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach klasycznych. W zawodach rywalizowało ponad 130 zawodników ze wszystkich rejonów Polski.

Nasza okrojona ekipy przywiozła z Wielkopolski cztery medale. Trzy najcenniejsze - złote wywalczyły siostry Bajkowskie: jeden Malwina w kategorii dziewcząt do lat 13 oraz dwa Jagoda do 19 lat (blitz oraz turniej główny). Z medalem srebrnym wrócił również debiutujący w kategorii chłopców do lat 13 - Michał Węgrzyn, Trójce pozostałych naszych reprezentantów nie udało się stanąć na podium.

Oficjalna strona 20. MPJ.
Galeria zdjęć.

Damian Jakubik z Gniezna Indywidualnym MP

Damian Jakubik Indywidualny Mistrz Polski 2016 w warcabach

Adam Biadasiewicz na 12.miejscu.

Zakończyły się 40. Indywidualne Mistrzostwa Polski w warcabach. Niespodziewanie tytuł wywalczył 26-letni debiutant, reprezentant Lokatora Gniezno - Damian Jakubik. Drugie miejsce przypadło czterokrotnemu zdobywcy tego tytułu, również zawodnikowi Lokatora - Damianowi Reszce, a trzecie Karolowi Dutkiewiczowi (Olymp Błonie).

W gronie 12 finalistów znalazł się 16-letni reprezentant naszego klubu Adam Biadasiewicz dla którego już sam start był sukcesem. Adam 5 partii zremisował i poniósł 6 porażek. Nabył bezcennych doświadczeń, które powinny już niebawem procentować.

Gratulujemy Mistrzowi Polski, gratulujemy medalistom, gratulujemy uczestnikom.

Oficjalna strona 40. IMP.
Galeria zdjęć.

Kaziu Kaczuga ponownie wygrywa w Smolcu

Kazimierz Kaczuga zwycięża w IV Otwartych Mistrzostwach Smolca w warcabach 64-polowych

W dniu dzisiejszym, tj.28.02.2016 r., sołectwo Smolca zorganizowało już IV Otwarte Mistrzostwa tej miejscowości w warcabach klasycznych. Wzięło w nich udział 18 zawodników, połowa z nich reprezentowała nasz klub.

Podobnie jak w ubiegłym roku zwyciężył Kazimierz Kaczuga - na co dzień mieszkaniec Wałbrzycha, wyprzedzając Adama Biadasiewicza i najlepszą kobietę - w tym roku Jolantę Jurusik (poprzednio trzecia była Jagoda Bajkowska) - wszyscy OKS Sokół Wrocław. Najlepszym miejscowym zawodnikiem okazał się Wojciech Poślad sklasyfikowany na 6 miejscu.

Trzech zawodników wykonało normę na wyższe kategorie warcabowe:
- Wojciech Poślad - IV
- Leszek Guguła i Grzegorz Guza - V

Zwycięscy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy.

Zawodnicy Roszady Lipno zdominowali VI GP

Kamila Misiołek najlepsza z Sokołą w VI Rundzie Grand Prix  Wrocławia w warcabach

Kamila Misiołek najlepsza z Sokoła

Zawodnicy i zawodniczki Roszady Lipno zdominowali VI rundę Grand Prix Wrocławia rozegraną 27.02.2016 r. w Pęgowie.

W Ekstralidze podzieli pomiędzy siebie trzy pierwsze miejsca. Zwyciężył Tomek Urbańczyk, przed Martyną Lipką i Amedeuszem Zyber-Moszak. Najlepsza nasza zawodniczka Kamila Misiołek była 4. W Lidze Młodzików triumfowała Ruta Zuzanna (Roszada) przed zawodnikami Komorzanki Komorze Łukaszem Niemier i Agnieszką Niemczyk. Malwina Bajkowska była czwarta. W najmłodszej grupie zawodnicy Roszady zajeli drugie i trzecie miejsce (M.Olejniczak, M.Wysokiński), a zwyciężył Bartosz Skiba z Komorzanki. Najlepsza z naszych zawodniczek Karolina Pawlak była szósta.

W zawodach wzieło udział 68 zawodników.

Galeria zdjęć.

Adam rezerwowym na IMP

Adam Biadasiewicz pierwszym rezerwowym na Indywidualne Mistrzostwa Polski

W Lututowie zakończyły się półfinały 40 Indywidualnych Mistrzostw Polski. Nasz klub - w gronie 56 zawodników - reprezentowali Adam Biadasiewicz, Marek Grymin i Tomek Marczuk.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach, a do finału awansowało po 4 najlepszych. Niestety, żadnemu z naszych zawodników nie udało się awansować. Najbliżej był Adam Biadasiewicz, który zajął 5 miejsce, a awans przegrał dopiero w czwartym kryterium branym pod uwagę. Na pocieszenie pozostało mu zdobycie I kategorii warcabowej.

Turniej obfitował w wiele niespodziewanych wyników. Najwięcej było zasługą Marty Bańkowskiej (Struga Marki) i Adama, którzy remisowali i wygrywali z dużo wyżej notowanymi zawodnikami.

Wyniki :
Grupa A
Grupa B

Galeria zdjęćKarolina Pawlak jedzie na Olimpiadę!

Karolina Pawlak w grze o awans  do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Miła wiadomość nadeszła dzisiaj (20.02) z Marek k/Warszawy. Jedyna nasza zawodniczka startująca w barażach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych - Mistrzyni Polski Dzieci do lat 8 Karolina Pawlak, pewnie, z pierwszego miejsca awansowała do finałowych zawodów. W całym turnieju Karolina odniosła 6 zwycięstw i uzyskała 1 remis.

Dołączyła w ten sposób do Eweliny Guzy (D10), Malwiny Bajkowskiej (D13) i Michała Węgrzyna (Ch10) i w czwórkę będą reprezentować nasz klub na przełomie kwietnia i maja w Kolnie.

Wszystkim gratulujemy.Marek Barabasz-sensacyjny zwycięzca Ekstraligi

Marek Barabasz i Marcin Chęsiak zwycięscy V rundy Grand Prix Wrocławia w warcabach

Michał Węgrzyn najlepszy w Lidze Młodzików

Sensacyjnie zakończył się turniej ekstraligi organizowany w ramach Grand Prix Wrocławia. Pierwsze miejsce wywalczył najmłodszy uczestnik zawodów Marek Barabasz (Złote Piony Bielawa). Drugie i trzecie miejsce przypadło zawodnikom naszego klubu - Marcinowi Chęsiakowi i Adamowi Biadasiewicz.

W Lidze Młodzików triumfował Michał Węgrzyn, a najlepszą dziewczynką okazała Malwina Bajkowska - obydwoje z naszego klubu. W Lidze Orlików pierwsze miejsce przypadło Bartoszowi Skibie z Komorzanki Komorze, a najlepszą dziewczynką okazała również zawodniczka naszego klubu - Ewelina Guza.

Zawody odbyły się w Osiecznej k/Leszna. Były jednocześnie I Mistrzostwami Gminy Osieczna. Wzieło w nich udział łacznie 85 uczestników z woj.dolnośląskiego i wielkopolskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medaliści - medale, a zwycięzcy - puchary.

Galeria zdjęć

Marcin Chęsiak wygrywa IV rundę Grand Prix

Marcin Chęsiak zwycięża w IV rundnie Grand Prix Wrocławia w warcabach

Michał Węgrzyn drugi w Lidze Młodzików, a Karolina Pawlak w Lidze Orlików.

Zakończyła się IV runda Grand Prix Wrocławia w warcabach. Tym razem frekwencja była nieznacznie niższa niż we wcześniejszych turniejach - cóż w Wielkopolsce mamy ferie zimowe.

W ekstralidze z 11 pkt. zwyciężył Marcin Chęsiak, a na trzecim miejscu sklasyfikowany został Adam Biadasiewicz. Zawodników naszego klubu niespodziewanie przedzielił Amadeusz Zyber-Moszak z Roszady Lipno. Najlepszą kobietą w ekstralidze okazała się Jagoda Bajkowska.

W Lidze Młodzików zwyciężył Marek Barabasz (Złote Piony Bielawa), przed Michałem Węgrzynem i Maciejem Flaszą (Pitagoras Pęgów).Natomiast wśród orlików Karolina Pawlak wywalczyła drugie miejsce przedzielając dwóch zawodników Roszady:Macieja Olejniczaka i Mateusza Wysokińskiego.

Następna runda już za tydzień (30.01.2016r.) w Osiecznej. Zapraszamy.

Galeria zdjęć

Na razie w czwórkę na OOM.

Turniej warcabowy w Lututowie - eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W rozegranych w niedzielę (17.01.2016 r.) w Lututowie eliminacjach strefowych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych bezpośredni awans do finału wywalczyła czworo naszych zawodników. W swoich kategoriach wiekowych najlepszymi okazali się: Malwina Bajkowska (D13) i Michał Węgrzyn (Ch10), a drugie miejsca - również gwarantujące udział w finale - przypadło Katarzynie Pisarskiej (D13) oraz Ewelinie Guzie (D10).

Niewiele od awansu zabrakło Karolinie Pawlak (4.miejsce) oraz Zuzi Łempickiej (7.m), niestety, ponieważ w każdej kategorii awansować mogło tylko trzech zawodników, będą musiały wziąć udział 20 lutego w turnieju barażowym w Markach rywalizując z zawodnikami z całej Polski o dwa wolne miejsca.

Warto również zauważyć oficjalny debiut w naszych barwach dwóch młodych zawodników - Mikołaja Dutkiewicza i Jonasza Preiss - startujących w kategorii chłopców do lat 10. Życzymy sukcesów przy planszach warcabowych.

Galeria zdjęć


OKS Sokół Wrocław

Mistrz Europy

Reklamy Google

Współzawodnictwo 2009

  • 2. Mazovia Mińsk Mazowiecki
  • 3. Struga Marki
  • 4. Sokół Wrocław
  • 5. Lokator Gniezno
  • 6. Pitagoras Pęgów
  • ... razem 33 kluby.