XIII Otwarte Mistrzostwa Gminy Lipno

Otwarte Mistrzostwa Lipna w warcabach 64-polowych

20 grudnia odbyły się XIII Otwarte Mistrzostwa Gminy Lipno. Uczestniczyło w nim ośmioro naszych zawodników. Zawody rozegrano z podziałem na kategorie wiekowe; dodatkowo wprowadzono kategorię dzieci urodzonych w 2008 roku i młodszych.

Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze - prawie wszyscy znaleźli się na podium, jednak na najwyższym stanęła tylko Kasia Pisarska zwyciężając w kategorii orliczek. W tej samej kategorii trzecie miejsce zajęła Ewelina Guza. Podobnie trzecie miejsca zajęli:Przemek Pierzchała (orlik), Malwina Bajkowska (młodziczka) i Arseniusz Grzelak (senior). W grupie dzieci na drugim miejscu sklasyfikowany został Krzysiu Guza, a na trzecim Hania Całka. Gratulujemy

Marcin Chęsiak wygrywa w Wałbrzychu.

I Mistrzostwa Wałbrzycha w warcabach 64-polowych

W sobotę 13 grudnia 2014 roku w restauracji przy Starej Kopalni we Wałbrzychu odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w warcabach 64 polowych. Zorganizował je w głównej mierze, miejscowy społecznik, Pan Kazimierz Kaczuga. W turnieju wzięło udział 18 zawodników reprezentujących m.in takie kluby, jak Czarna Damka Lututów, Grom Złota Dama Poczesna, OKS Sokół Wrocław, a także gospodarzy. Został on rozegrany systemem szwajcarskim na etapie 7 rund, 10 minut na zawodnika.

W zawodach pierwsze miejsce zajął Marcin Chęsiak z Sokoła, zaraz zanim uplasował się Przemysław Oderkiewicz (Lututów), a na najniższym stopniu podium znalazła się Monika Pyrcz z Poczesnej. W zawodach rozdano kilka kompletów pucharów. Turniej przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze i został uwieńczony zwiedzaniem Centrum Nauki i Sztuki przy Starej Kopalni Węgla.

Turniej Mikołajkowy (IV Runda GP)

IV runda Grand Prix Wrocławia w warcabach 100-polowych

W dniu dzisiejszym, przypadającym w Dzień św.Mikołaja, zorganizowaliśmy IV Rundę Grand Prix. W zawodach wzięło udział 55 zawodników i zawodniczek.

Najlepiej nasze zawodniczki wypadły w kategorii orliczek obsadzając wszystkie miejsca na podium. Zwyciężyła Kasia Pisarska, przed Zuzią Łempicką i Eweliną Guzą. W kategorii orlików - Michał Węgrzyn był drugi, a zwyciężył Amadeusz Zyber-Moszak (Roszada Lipno). Trzecia wśród młodziczek była Malwina Bajkowska, tu zwyciężyła Martyna Lipka (Roszada). Gratulujemy

W ekstralidze zwyciężył Marek Horowski, przed Mirkiem Swobodą (obaj Sokół Wrocław) i Filipem Puć (Pitagoras Pęgów)

Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz gadżety dostarczone przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski oraz PKO BP. Zwycięzcy wyjechali z pucharami.

Wyniki Ekstraligi

Galeria zdjęć

Dziewczyny na złoty medal

22.11.2014

Dekoracja orliczek w Piotrkowiczkach podczas Memoriału im.Mariana ratkowskiego

XVII Ogólnopolski Memoriał im. Mariana Ratkowskiego

W sobotę, 22.11.2014 r. odbył się w Piotrkowiczkach XVII Memoriał im. Mariana Ratkowskiego. Wzięło w nim udział 69 zawodników z całej Polski. Nasi zawodnicy zwyciężyli w kilku kategoriach. Najlepszymi okazały się: Kasia Pisarska (do lat 10), Malwina Bajkowska (do lat 13) i Jola Jurusik (seniorka). Drugie miejsca zdobyli: M.Węgrzyn, K.Misiołek, A.Biadasiewicz, trzecie: J,Bajkowska i T.Kołodziejczyk oraz największa dla naszego klubu niespodzianka tego turnieju - Ewelina Guza.

Medaliści memoriału oprócz pamiątkowych pucharów i dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe, podobnie jak wszyscy orlicy i orliczki.

Zdjęcia z zawodów

Zawodnicy z Lipna zdominowali III rundę GP.

III Runda Grand Prix Wrocławia - Hotel Restauracja Raz Dwa Trzy w Lipnie

Nasi zawodnicy najlepsi w Lidze Młodzików i Orlków

Hotel Restauracja Raz Dwa Trzy w Lipnie udzielił gościny zawodnikom uczestniczącym w III rundzie Grand Prix Wrocławia. W ekstralidze bezapelacyjnie zwyciężyła Mistrzyni Polski do lat 19 Agnieszka Szymańska, przed Pawłem Rosińskim (obydwoje Roszada Lipno) i Moniką Pyrcz (Złota Dama Poczesna). Najlepszym naszym zawodnikiem okazała się Jagoda Bajkowska zajmując 7.miejsce. W tej grupie startowało 30 zawodników i zawodniczek.

W Lidze Młodzików zwyciężyła nasza zawodniczka Malwina Bajkowska, przed Martyna Lipką i Tomkiem Urbańczykiem (Roszada Lipno). Natomiast w najmłodszej kategorii - Lidze Orlików - triumfował Michał Węgrzyn przed Kasią Pisarską (obydwoje Sokół) i Jakubem Okupniczakiem (GOK Osieczna) - cała trójka uzyskała prawo gry w następnym turnieju w Lidze Młodzików.

Zdjęcia z zawodów

I Turniej Niepodległości

11.11.2014

Tomek Marczuk i Adam Biadasiewicz na I Turnieju Niepodległości w Gnieźnie

Dwóch naszych zawodników Tomek Marczuk i Adam Biadasiewicz uczestniczyło w silnie obsadzonym Turnieju Niepodległości, który odbył się w dniach 08-11.XI.2014 roku w Gnieźnie. W zawodach zwyciężyła pięciokrotna Mistrzyni Świata Tamara Tanssykużyna z Baszkirii (11.pkt) przed Edwardem Burzyńskim z Litwy (11.pkt) i aktualną Mistrzynią Świata Juniorek Aigul Idrisowową(11.pkt). Najlepszy z Polaków Jakub Kuba Gazda zajął 8.miejsce (8.pkt). Nasi zawodnicy sklasyfikowani zostali w połowie stawki - Adam Biadasiewicz zajął 23.miejsce (7.pkt), a Tomek Marczuk - 32. W zawodach uczestniczyło 46 zawodników z Polski, Rosji, Litwy, Ukrainy i Holandii.

Wyniki
Zdjęcia


Grad medali w Dolnośląskich Igrzyskach LZS

Logo LZS

08.12.2014 w Żarowie odbył się Finał XV Dolnośląskich Mistrzostw LZS w warcabach stupolowych. W zawodach wzięło udział 137 zawodników zakwalifikowanych z eliminacji strefowych.

Nasi zawodnicy spisali się nadspodziewanie dobrze. Złote medale w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli: K.Pisarska, M.Węgrzyn, K.Misiołek, J.Bajkowska i J.Jurusik. Srebrne przypadły: P.Pierzchała, M.Bajkowska, K.Lament i K.Swoboda, brązowy wywalczył M.Grymin.

Komunikat końcowy XV Dolnośląskich Mistrzostw LZS
Zdjęcia z zawodów (W.Bajkowski)

O.Budis 47. w Mistrzostwach Europy

Logo Mistrzostw Europy Tallinn 2014

W dniach 06-13 października Tallinn gościł najlepszych warcabistów Europy. W granie 75 mężczyzn i 43 kobiet znalazł się również zawodnik naszego klubu Oskar Budis. W turnieju głównym Oskar został sklasyfikowany na 47.miejscu uzyskując 9 pkt., zwyciężył Rooel Boomstra (Holandia) przed A.Shaibakowem (Rosja) i A.Cordierem (Francja). Wśród kobiet tytuł Mistrzyni Europy wywalczyła Olga Baltazhy (Ukraina).

Wyniki oraz partie stronie mistrzostw

Prawie w komplecie do finału dolnośląskiego LZS

Eliminacje strefowe Dolnoślaskich Igrzysk LZS

W sobotę, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pęgowie odbyły się eliminacje strefy VII i VIII - XV Dolnośląskich Mistrzostw LZS w warcabach stupolowych. Startowano z podziałem na kategorie wiekowe i płeć. Z każdej kategorii do finału zakwalifikowała się najlepsza czwórka uczestników.

Z naszego klubu awans do finału zaplanowanego na 08.11.2014 roku w Żarowie wywalczyli:

Katarzyna Pisarska (orliczka), Michał Węgrzyn (orlik), Malwina Bajowska i Kamila Misiołek(młodziczki), Tomek Kołodziejczyk (młodzik), Katarzyna Lament (kadetka), Adam Biadasiewicz (kadet), Jagoda Bajkowska(juniorka) oraz w najstarszej kategorii - Jolanta Jurusik, Marcin Chęsiak i Marek Grymin. Życzymy sukcesów w finale..

Wyniki na stronie chessarbitra.
Kilka zdjęć z turnieju.

Marek Horowski - przyjechał i wygrał GP.

Marek Horowski zwcięsca II rundy Grand Prix w Pęgowie.

Marek Horowski zdobywając 12 pkt. wygrał drugi turniej Ekstraligi organizowany w ramach Grand Prix Wrocławia. Drugie miejsce wywalczył Adam Biadasiewicz (11 pkt.), a trzecie Marek Grymin (10 pkt.) - wszyscy OKS Sokół Wrocław. Najlepsza wśród kobiet - Monika Pyrcz (Grom Złota Dama Poczesna) z 10.pkt. sklasyfikowana została na czwartej pozycji. Zwycięzca I rundy Filip Puć (Pitagoras Pęgów) tym razem zakończył zawody na 7 miejscu. Po dwóch turniejach na czele Grand Prix A.Biadasiewicz przed Markiem Gryminem i F.Puciem.

Warto również zauważyć bardzo dobre wyniki młodzików, którzy awansowali do Ekstraligi z pierwszego turnieju. Najlepszy z nich - Tymek Myszuk (Roszada) - ukończył zawody na 8 miejscu i w nagrodę na III rundę pozostaje w Ekstralidze, pozostali trzej młodzicy wracają (może tylko na rundę?) do Ligi Młodzików. W ich miejsce możliwość gry w III rundzie Ekstraligi uzyskali: Mateusz Klabiński, Marta Ruta i Dominika Musiała.

W Lidze Młodzików niespodziewanie, ale zasłużenie triumfował orlik Amadeusz Zyber-Moszak (Roszada), który pozostaje na kolejną rundę w Lidze Młodzików, drugie miejsce zajął Mateusz Klabiński (MGOK Osieczna), a trzecie Marta Ruta (Roszada).

W najmłodszej kategorii - Lidze Orlików - zwyciężyła Michalina Nadol (Roszada) - 12 pkt., przed Martyną Bortlisz (MGOK Osieczna) - 11.pkt i Weroniką Czarnecką (Pitagoras) - 10.pkt - cała trójka uzyskała prawo gry w następnym turnieju w Lidze Młodzików.


Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

Ogłoszono nową listę rankingową PZW obowiązującą w IV kwartale 2014.

Po raz pierwszy pojawiła się na niej Kasia Pisarska z rankingiem B2023. Pozostali klasyfikowani na niej nasi zawodnicy tylko nieznacznie zmienili swoje osiągnięcia. Najwięcej +10 pkt. zyskał Tomek Kołodziejczyk. W pierwszej dziesiątce rankingu bez zmian: prowadzi Mariusz Adamaszek - 2490 pkt. przed Janem Sekułą (Cross Opole) - 2449 pkt. i Marcinem Stecem (Razem Świecie) - 2385 pkt.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.


Filip Puć i Tymek Myszuk najlepsi w I rundzie

Marek Horowski zwcięsca V rundy Grand Prix Wrocławia w warcabach

W sobotę zawodami w Szkole Podstawowej w Pęgowie rozpoczęliśmy kolejny cykl turnieju Grand Prix. Który? Już nikt nie pamięta. Dziewięć jest udokumentowanych na tych stronach, a turnieje rozgrywano jeszcze wcześniej.

W pierwszym turnieju w ekstralidze zwyciężył - chyba raczej niespodziewanie, aczkolwiek zasłużenie - Filip Puć z Pęgowa przed Kamilem Swobodą i Markiem Gryminem z naszego klubu. W Lidze Szkolnej, którą ze względu na ilość uczestników (32), postanowiliśmy rozgrywać na starych zasadach (orlicy i młodzicy grali razem) zwyciężył Tymek Myszuk, przed Martyną Lipką (oboje Roszada Lipno) i Malwiną Bajkowską (Sokół). Cała trójką to młodzicy. Natomiast najlepszym zawodnikiem do lat 10 okazał się Amadeusz Zyber-Moszak (Roszada), a zawodniczką Katarzyna Pisarska (Sokół).

Na następną rundę zapraszamy już za dwa tygodnie, powtórnie do Pęgowa.

Galeria zdjęć

Bez sukcesów w Kryształowym Kamieniu

Marcin Chęsiak

Bez większych sukcesów powrócili nasi zawodnicy z XLI Turnieju Warcabowego o "Kryształowy Kamień" im. Marii i Romualda Frey rozegranego w dniach 10-14.09.2014 w Dąbkach. Piąte miejsce Tomka Marczuka w gronie 72 zawodników jest dobrym wynikiem, ale apatyty były większe. Trzeba jeszcze zauważyć drugie miejsce Malwiny Bajkowskiej w kategorii dziewcząt do lat 13 i trzecie Tomka Kołodziejczyka w kategorii chłopców również do lat 13.

W turnieju zwyciężył Mateusz Piątek (Unia Horyniec Zdrój) przed Danielem Skowronkiem (LZS Darłowo) i Mateuszem Stańczukiem (Olimp Błonie).

Nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani na następujących miejscach (w kolejności miejsce w turnieju i miejsce w swojej kategorii wiekowej):

 • Tomasz Marczuk - 5
 • Tomasz Kołodziejczyk - 20 (3)
 • Paweł Hanuszewicz - 22 (4)
 • Marek Grymin - 23
 • Malwina Bajkowska - 31 (2)
 • Przemek Pierzchała - 53 (4)
 • Katarzyna Pisarska - 54 (4)
 • Piotrek Pierzchała - 62 (11)

Szczegółowe wyniki
Galeria zdjęć (fot.Artur Pierzchała)


Grand Prix Wrocławia czas zacząć

Warcaby

Już w najbliższą sobotę - 20.09.2014 r. - o godz.10.00 turniejem w Szkole Podstawowej w Pęgowie startujemy z nową edycją Grand Prix Wrocławia w warcabach.

Tym razem chcielibyśmy trochę zmienić formułę. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie w latach ubiegłych przez dzieci i młodzież , planujemy rozdzielić grupę uczniów klas IV-VI od młodszych. Stworzyć niezależne od siebie Ligi Młodzików i Orlików. Orlików natomiast podzielić również na dwie podgrupy. Szczegóły w regulaminie. Czy to zda egzamin przekonamy się po frekwencji przed pierwszą rundą.

Serdecznie zapraszamy


Mistrzostwa Polski Kobiet

20.08.2014

Marcin Chęsiak

W drugiej połowie sierpnia odbyły się w Dąbkach Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet. W skromnym składzie wzięły w nich również udział nasze zawodniczki.

W turnieju indywidualnym Kamila Misiołek zarówno w grze na normalny czas jak i w blitzu zajęła 15 miejsce, natomiast Jola Jurusik odpowiednio 17 i 14. W turnieju drużynowym drużyna uzupełniona o Kasię Pisarską wywalczyła 4 miejsce.

Wyniki:
XXXVIII Mistrzostwa Polski Kobiet
XXX Mistrzostw Polski Kobiet w grze błyskawicznej
XI Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet
III Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w warcaby błyskawiczne


Kasia Pisarska 8 i 15 w MME

08.08.2014

W dniach 01-07.08.2014 w Pińsku (Białoruś) rozgrywane były XVI Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w warcabach międzynarodowych. W gronie 24 reprezentantów naszego kraju znalazła się przedstawicielka naszego klubu, Mistrzyni Polski do lat 10 - Kasia Pisarska.

W turnieju głównym (80' +1') w gronie 24 zawodniczek Kasia wywalczyła, wysokie, 8 miejsce. Gorzej jej poszło w blitzu, zajęła 15 miejsce. W turnieju głównym długo utrzymywała się na miejscu medalowym, jednak ostatecznie do medalu zabrakło jej 3-4 pkt. Niestety, żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się stanąć na podium.

Wyniki
Podsumowanie mistrzostw na stronie PZWarc


Marcin Chęsiak najlepszy w Kłodzku

Marcin Chęsiak

Z tarczą powrócili z XI Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Kłodzka nasi zawodnicy. Zwyciężył Marcin Chęsiak (12 pkt), a trzecie miejsce przypadło Jagodzie Bajkowskiej (10 pkt), która tylko gorszym wynikiem z wyżej sklasyfikowanym przegrała z zawodnikiem gospodarzy (Sudety Kłodzko) Edwardem Twardym (10 pkt). Miejsca pozostałych naszych zawodników: 5. Adam Biadasiewicz (również 10 pkt), 7. Paweł Hanuszewicz (9 pkt), 11. Malwina Bajkowska (9 pkt), 20. Przemysław Pierzchała ( 6 pkt), 27. Piotrek Pierzchała (4 pkt) najmłodsza Ewelina Guza 3 pkt.

W turnieju wzięło udział 32 zawodników z Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Turniej miał charakter integracyjny. W połowie zawodów uczestnicy wzięli udział w obiedzie. Wszyscy powrócili do domów z nagrodami.

Wyniki
Galeria zdjęć


Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

02.07.2014 r. ogłoszono nową listę rankingową PZW obowiązującą w II kwartale 2014 - kom. nr 60.

Nie zaszły na niej istotne zmiany. Z naszych zawodników największy przyrost rankingu zanotowali A.Biadasiewicz (+32), K.Misiołek (+28),M.Chęsiak (+21) i O.Budis (+20). Na liście rankingowej po raz pierwszy pojawiła się Malwina Bajkowska.
Oskar Budis ma obecnie 17. ranking w Polsce - 2302 pkt, najwyższym 2490 pkt. legitymuje się Mariusz Adamaszek.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.


Adam piąty w Czech Open

27.07.14

CzechOpen 2014

Już po raz 25 odbywa się w Pardubicach - w dniach 10-27 lipca - Międzynarodowy Festiwal Szachowy i Gier Umysłowych w ramach którego organizowany jest również turniej warcabowy. W tym roku, w turnieju warcabowym, wzięło w nim udział 20 zawodników z 6 krajów, w tym pięciu z naszego klubu.

W zawodach zwyciężyła Yuliya Makarenkova z Ukrainy (10.pkt) przed Ruslanem Peshcherovem z Rosji (również 10.pkt). Trzecia miejsce wywalczył Jiří Sysel (Czechy) (9.pkt). Na bardzo dobrym 5.miejscu zawody ukończył Adam Biadasiewicz (8.pkt). Dobrze wypadli również pozostali nasi zawodnicy Jagoda Bajkowska (7.m. i 7.pkt),Tomasz Kołodziejczyk (8.m. i 7.pkt), Witold Bajkowski (11.m. i 6.pkt), Malwina Bajkowska (12.m. i 6.pkt).

Galeria zdjęć

Polska Gra - Open 2014

06.07.14

Turniej warcabowy Polska Gra Open 2014 - widok na salę gry

W Nidzicy odbył się w dniach 01-06.07.2014 już XIV Międzynarodowy Turniej Polska Gra Open 2014. Wzięło w nim udział 104 zawodników reprezentujących 9 państw, wśród nich 10 naszych reprezentantów.

W zawodach zwyciężył Alexander Bulatov (Białoruś), drugie miejsce zajął Raimonds Vipulis (Łotwa), a trzecie Aleksej Domchev (Litwa). Najlepszy z Polaków Michał Szczybyło został sklasyfikowany na 11 miejscu, a najlepszy zawodnik naszego klubu - Marek Grymin na 32 pozycji.

Turniej rozegrano w zabytkowych pomieszczeniach nidzickiego zamku w ramach Dni Nidzicy. Towarzyszyły mu pokazy walk rycerskich, tańców dawnych, ptaków drapieżnych oraz zdobywania grodu. Na scenie wystąpił zespół Bajm. Było super.

Wyniki
Galeria zdjęć

VI Turniej o Drzwi Gnieźnieńskie zakończony

Malwina Bajkowska

W dniach 19-22 czerwca w Gnieźnie 56 zawodników z 18 klubów rywalizowało w VI Turnieju o Drzwi Gnieźnieńskie. Zwyciężył Bartosz Gronowski, przed Damianem Jakubikiem (obydwaj po 12 pkt, Lokator Gniezno). Trzecie miejsce przypadło Karolowi Dudkiewiczowi (Olimp Błonie).

Nasz klub reprezentowało 8 warcabistów. Tym razem wróciliśmy bez większych sukcesów, jedynia Malwina Bajkowska wypełniła normę na II kategorię warcabową. Miejsca naszych zawodników: Marek Horowski (12 m.), Marcin Chęsiak (21 m.), Adam Biadasiewicz (26 m.), Jagoda Bajkowska (29 m.), Malwina Bajkowska (32 m.), Tomasz Kołodziejczyk (36 m), Kamila Misiołek (42 m.) i Paweł Hanuszewicz (46 m.)

Wyniki
Galeria zdjęć

Podsumowanie Grand Prix 2013/2014

Turniej o Grand Prix Wrocławia w warcabach międzynarodowych

Zakończyliśmy edycję 2013/2014 Grand Prix Wrocławia w warcabach. Gratulujemy zwycięzcą sukcesu, a pokonanym determinacji. Czas na małe podsumowanie, kilka ciekawostek z tegorocznej edycji.

- klasyfikacje

Ekstraliga:
1. Jagoda Bajkowska - 442 pkt.
2. Adam Biadasiewicz - 432 pkt.
3. Edward Karpiński - 420 pkt.
...więcej

Liga Szkolna:
1. Tymek Myszuk - 478 pkt.
2. Martyna Lipka - 452 pkt.
3. Tomek Urbańczyk - 445 pkt.
...więcej

Z podziałem na kategorie:
Orliczki     Młodziczki  
1. Kasia Pisarska 404 pkt.   1. Martyna Lipka 452 pkt.
2. Aleksandra Walkowska 361 pkt.   2. Ruta Marta 403 pkt.
3. Zuzanna Ruta 339 pkt.   3. Malwina Bajkowska 402 pkt.
Orlicy     Młodzicy  
1. Tymek Myszuk 478 pkt.   1. Tomasz Urbańczyk 445 pkt.
2. Amadeusz Zyber-Moszak 431 pkt.   2. Filip Kujawa 422 pkt.
3. Mateusz Klabiński 394 pkt.   3. Kamil Mazij 391 pkt.

- w turniejach wzięło udział 168 zawodników i zawodniczek,
- zawodnicy reprezentowali 8 klubów zrzeszonych w PZWarc,
- najmłodszy uczestnik urodził się w czerwcu 2008 roku i w dniu rozgrywania turnieju miał 5 lat i niecałe 4 miesiące,
- najstarszy uczestnik miał ponad 72 lata,
- średnia wieku w Ekstralidze wynosi 32 lat, w Lidze Szkolnej 9,5 roku,
- we wszystkich dziesięciu turniejach regularnie startowało 6 zawodników,
- 25 zawodnikom zaliczono maksymalną ilość turniejów do klasyfikacji łącznej (4 z jesieni + 4 z wiosny) - najczęściej w Ekstralidze zwyciężał Marcin Chęsiak (4x), a w Lidze Szkolnej Tymek Myszuk (5x)
- najczęściej na podium stał w Ekstralidze Marcin Chęsiak (6x), a w Lidze Szkolnej Tymek Myszuk (7x).

Jagoda Bajkowska wygrywa GP 2014

14.06.2014

Jagoda Bajkowska z pucharem za zdobycie Grand Prix Wrocławia w warcabach

M.Chęsiak i T.Kołodziejczyk zwyciężają w X rundzie GP.

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy kolejny cykl turniejów organizowanych wspólnie przez Sokół Wrocław, Pitagoras Pęgów ,Roszada Lipno, GOK Osieczna i PAT Miejska Górka pod nazwą Grand Prix Wrocławia.

W turnieju głównym - Ekstralidze zwyciężyła Jagoda Bajkowska (Sokół Wrocław. Drugie miejsce zdobył Adam Biadasiewicz (Sokół), trzecie Edward Karpiński(Poczesna).

W Lidze Szkolnej najlepszym okazał się Tymoteusz Myszuk, przed Martyną Lipką i Tomkiem Urbańczykiem (wszyscy Roszada Lipno).

W ostatniej X rundzie zwyciężyli przekonywująco w swoich ligach: Marcin Chęsiak i Tomek Kołodziejczyk.

Więcej ( w tym podsumowanie) wkrótce

Wyniki X rundy Grand Prix:

Galeria zdjęć - Proszę szczodrze dodawać +1 do podobających się zdjęć.

2 drużyny = 2 srebra w klasyczne

08.06.14

Złote>medalistki DMMPJ

6-7 czerwca 2014 roku odbyły się już VI Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach klasycznych. Tym razem nasz klub wystawił dwa składy, dziewcząt do lat 13 (Malwina Bajkowska, Kamila Misiołek) i chłopców do lat 13 (Michał Węgrzyn, Paweł Hanuszewicz, Tomasz Kołodziejczyk). W sobotę, przed ostatnią rundą, zarówno pierwszy jak i drugi team wiedział, że ma pewne podium, a w przypadku dziewczyn prawdopodobnie nawet złoto. Jednak drużyna z Pęgowa niespodziewanie przegrała z niżej notowanym Lipnem II, a nasze dziewczyny zremisowały z Lipnem I (Lipka, Ruta) i w rezultacie ze złota zrobiło się srebro. Chłopcy w bezpośredniej walce o 2 lokatę rozegrali z Wronkami. Na pierwszym stole Michał Węgrzyn po bardzo interesującej partii, w samej końcówce przegrał z najwyżej notowanym Mateuszem Skrobel i wiadomo już było, że Paweł i Tomek muszą pokonać swoich przeciwników. Wygrali.

Dwie drużyny, dwa srebra, jest to progres w porównaniu z Dąbkami, a teraz pozostaje oczekiwać już tylko na ZŁOTO !

Wyniki:


Galeria zdjęć - foto M.Klabiński

3 drużyny = 3 medale na DMMP

01.06.2014

Złote>medalistki DMMPJ

Orliczki z tytułem Mistrzyń Polski

Już niemal tradycyjnie nadmorskie Dąbki gościły w dniach 29.05-01.06.2014 najlepsze w Polsce drużyny warcabowe uczestniczące w XXI. Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w warcabach międzynarodowych.. Wśród uczestników znalazły się trzy reprezentujące nasz klub. Wszystkie wywalczyły miejsce na podium.

Orliczki (do lat 10) w składzie Katarzyna Pisarska i Kinga Drozd stanęły na najwyższym stopniu podium. Tuż za nimi znalazły się zawodniczki z Rychlika i Lipna. Nasze zawodniczki wygrały sześć meczy na siedem, przegrały jedynie z Zuchem Rychlik.

Nieznacznie gorzej spisały się drużyny młodziczek (Malwina Bajkowska i Kamila Misiołek) i młodzików (Michał Węgrzyn, Paweł Hanuszewicz, Tomek Kołodziejczyk). Obie wywalczyły brązowe medale, choć przed ostatnią rundą miały jeszcze szanse na wyższe miejsce - musiały pokonać wyżej sklasyfikowane drużyny. Tym razem się nie udało. Miejsca na podium jednak starczyło.

Wszystkim gratulujemy i oczekujemy na wyniki z Osiecznej gdzie w przyszły weekend rewanż w warcaby klasyczne.

Wyniki:

Galeria zdjęć - Proszę szczodrze dodawać +1 do podobających się zdjęć.

Adam Biadasiewicz z Pucharem Ziemi Leszczyńskiej

VII runda Grand Prix Wrocławia w warcabach 100-polowych

24 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbył się IX Otwarty Turniej Warcabowy o Puchar Ziemi Leszczyńskiej w warcabach stupolowych będący jednocześnie IX rundą Grand Prix Wrocławia. W zawodach wzięło udział 84 zawodników i zawodniczek.

Najlepszym zawodnikiem w turnieju głównym seniorów okazał się zawodnik naszego klubu kadet Adam Biadasiewicz, który wyprzedził Magdę Pawłowską z Roszady Lipno i Pawła Kwocza z Pitagorasa Pęgów.

W Lidze Szkolnej najlepiej z naszych zawodników wypadła Kasia Pisarska, która okazała się najlepsza w kategorii orliczek. Warto odnotować pierwszy sukces Zuzi Łempickiej, która w swojej kategorii wiekowej - przedszkolaków - sklasyfikowana została na drugim miejscu. Gratulujemy

W pozostałych kategoriach nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani na czwartych miejscach (Michał Węgrzyn - wśród orlików, Paweł Hanuszewicz - młodzików, Malwina Bajkowska - młodziczek).

Wyniki Ekstraligi

Galeria zdjęć

Oskar Budis w-ce Mistrzem Polski seniorów

Oskar Budis

W rozegranym w Sępólnie Krajeńskim Finale 38.Indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach stupolowych drugie miejsce zajął zawodnik naszego klubu Oskar Budis. W gronie 12 zawodników, grając systemem kołowym (każdy z każdym) uzyskał 13 kpt., wygrał cztery partie, pięć zremisował, a dwóch musiał uznać wyższość przeciwników. Mistrzem Polski został Damian Reszka z Lokatora Gniezno, a na trzecim miejscu sklasyfikowany został Łukasz Kosobudzki (Mazovia Mińsk Mazowiecki).

Gratulujemy.

VIII Runda Grand Prix

10.05.2014

VIII runda Grand Prix Wrocławia w warcabach 100-polowych

10 maja w Szkole Podstawowej w Pęgowie odbyła się VIII rundą Grand Prix Wrocławia.

W Ekstralidze zwyciężył Marek Grymin (Sokół) przed Agnieszką Szymańską (Roszada Lipno) i Filipem Puciem (Pitagoras Pęgów).

Z uwagi na awarię komputera nie posiadamy wyników Ligi Szkolnej. Mozolnie próbujemy odtworzyć przynajmniej kolejność. Dlatego bardzo prosimy uczestników biorących udział w turnieju, ich rodziców lub opiekunów o przesyłanie na maila warcaby@okssokol.wroclaw.pl miejsca które zajął zawodnik w ww turnieju (jeżeli pamiętamy ilość zdobytych punktów to również bardzo proszę o załączenie).

Kolejność już mamy wyniki pojawią się do poniedziałku 26.05.2014

Wyniki Ekstraligi
Galeria zdjęć

Kasia i Oskar w podwójnej koronie w MMP

Kasia z Pucharami

Sześć medali na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

W dniach 23-27.04.2014 roku w Szklarskiej Porębie rozegrano VIII Puchar Polski Młodzików, XXXII Mistrzostwa Polski Juniorów i XXI Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych w warcabach stupolowych.

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Oskar Budis który zdobywając tytuł IMP w kategorii do lat 19 oraz Kasia Pisarska, która zdobyła Puchar Polski Młodziczek do lat 10. Obydwoje okazali się najlepsi zarówno w turnieju głównym jak i w mistrzostwach w grze błyskawicznej. Małe sukcesy odnieśliśmy również w blitzu, w którym drugie miejsce wywalczyła Malwina Bajkowska, wyprzedzając swoją koleżankę Kamilę Misiołek (do lat 13).

Równolegle do zawodów młodzieżowych rozegrano mistrzostwa seniorów starszych. W kategorii kobiet na trzecim miejscu sklasyfikowana została Jolanta Jurusik.

Nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani na następujących miejscach (w kolejności blitz i turniej główny):

 • Katarzyna Pisarska - 1 i 1
 • Michał Węgrzyn - 5 i 8
 • Przemek Pierzchała - 16 i 16
 • Malwina Bajkowska - 2 i 10
 • Kamila Misiołek - 3 i 8
 • Tomasz Kołodziejczyk - 8 i 6
 • Paweł Hanuszewicz - 5 i 11
 • Jagoda Bajkowska - 7 i 6
 • Oskar Budis - 1 i 1
 • Jolanta Jurusik - nb i 3
Wszystkim, a szczególnie medalistom gratulujemy.

Wyniki i zdjęcia na stronie turnieju.

Adam Biadasiewicz szósty w OOM

11.04.2014

V Mistrzostwa Międzywojewódzkie w warcabach klasycznych

Adam Biadasiewicz zajął szóste miejsce na rozegranej w dniach 05-10.04.2014 r. w Spale III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych. Wśród chłopców zwyciężył Karol Cichocki (Olimp Błonie), przed Bogdanem Bańkowskim (Struga Marki) i Jakubem Stacewiczem (Olimp), wśród dziewcząt najlepszą okazała się Marta Bańkowska (Struga), która wyprzedziła Katarzynę Stańczuk (Olimp) i Zuzię Suchocką (Jeziorany).

W turnieju - zgodnie z decyzją Ministerstwa Sportu i Turystyki startowało 30 juniorów i 20 juniorek reprezentujących kluby i województwa. W punktacji województw dolnośląskie z 23 punktami - dzięki zawodnikom Pitagorasa Pęgów i 4. Adama- zostało sklasyfikowane na drugiej pozycji.

Wyniki w kategorii juniorów i juniorek.
Galeria zdjęć
Oficjalna strona III Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży


Sukcesy w Białym Dunajcu

30.03.2014

VII runda Grand Prix Wrocławia w warcabach 100-polowych

W dniach 26-30.03.2014 roku nasza młodzież do lat 13 oraz dwóch seniorów spędzało na sportowo weekend w malowniczym Białym Dunajcu. W ramach obozu odbyły się osobne turnieje w warcabach klasycznych oraz międzynarodowych z rozbiciem na kategorie wiekowe, w których uczestniczyło ponad 70 zawodników z 7 klubów.

Nasi zawodnicy zdecydowanie lepiej wypadli w wersji międzynarodowej - Michał Węgrzyn i Malwina Bajkowska zwyciężyli w swoich kategoriach, a Kasia Pisarska była druga. W wersji klasycznej na najwyższym stopniu podium stanęła tylko Kasia Pisarska.
Miejsca zawodników Sokoła Wrocław: Pisarska Katarzyna (I m. w warcabach klasycznych i II m. w stupolowych), Pierzchała Przemek (VI m. i V m. ), Węgrzyn Michał (XI m. i I m.), Bajkowska Malwina (IV m. i I m.)

RW Białym Dunajcu grali również seniorzy w II Turnieju o Puchar Prezesa PZWarc - warcaby 64-polowe - "Latająca Warcaba". Zwyciężył w nim Marcin Grzesiak (Struga Marki), przed Filipem Kuczewskim (Roszada Lipno) i zawodnikiem naszego klubu Marcinem Chęsiakiem.

Wszyscy uczestnicy obozu po za wrażeniami sportowymi mieli również mnóstwo innych atrakcji: spacery, ognisko, basen itp.

Wyniki w 64-polowe:   Wyniki w 100-polowe:
- dziewcząt do lat 10   - dziewcząt do lat 10
- chłopców do lat 10   - chłopców do lat 10
- dziewcząt do lat 13   - dziewcząt do lat 13
- chłopców do lat 13   - chłopców do lat 13

II Turniej o Puchar Prezesa PZWarc - warcaby 64-polowe - "Latająca Warcaba"

Zdjęcia z pobytu w Białym Dunajcu (autorzy różni)

VII Runda Grand Prix

23.03.2014

VII runda Grand Prix Wrocławia w warcabach 100-polowych

22 marca w Szkole Podstawowej w Pęgowie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w warcabach stupolowych będące jednocześnie VII rundą Grand Prix Wrocławia. W zawodach wzięło udział 58 zawodników i zawodniczek.

W Ekstralidze - tym razem rozgrywanej systemem 4 rundy w 100-polowe i 4 w 64-polowe - zwyciężył Marcin Chęsiak (Sokół) przed Edwardem Karpińskim (Grom Złota Dama Poczesna) i Dawidem Frankiem (Roszada LIpno). W Lidze Szkolnej z naszych zawodników najlepiej wypadli młodzicy (Paweł Hanuszewicz - II m., Tomek Kołodziejczyk - III m.) i młodziczka Malwina Bajkowska (III m.). Pozostali zawodnicy tym razem nie stanęli na podium. Zawody zdominowali zawodnicy Roszady Lipno, którzy triumfowali we wszystkich czterech kategoriach: Walkowska Aleksandra (orliczki), Myszuk Tymoteusz (orlicy), Lipka Martyna (młodziczki) i Filip Kujawa (młodzicy)

Galeria zdjęć

"Na tarczy" z Półfinałów MP

17.03.2014

Bez prawa bezpośredniego udziału w XXXVIII Finale Indywidualnych Mistrzostw Polski powrócili z półfinałów rozgrywanych w Sępólnie Krajeńskim nasi zawodnicy. Niemniej Oskar Budis zajmując w swojej grupie 5.miejsce został pierwszym rezerwowym, a Marek Grymin będący bezpośrednio za nim trzecim rezerwowym.

Finał rozegrany zostanie w dniach 11-17 maja również w Sępólnie Krajeńskim.

Pozostali nasi zawodnicy - Tomek Marczuk i Adam Biadasiewicz - sklasyfikowani zostali w połowie stawki.

Wyniki:
- grupa A
- grupa B

Film z otwarcia - youtube

Mistrzostwa Międzywojewódzkie w warcabach międzynarodowych

IV Mistrzostwa Międzywojewódzkie w warcabach stupolowych

Warcabiści z Wielkopolski, Dolnego Ślaska, Opolskiego oraz Lubuskiego mogli uczestniczyć w IV Mistrzostwach Międzywojewódzkich w warcabach stupolowych, które odbyły się 8 marca w Gnieźnie. Zawody przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn.

Z naszych zawodników na podium stanęli: Malwina Bajkowska (I.miejce wśród młodziczek), Adam Biadasiewicz (I-juniorzy młodsi), Tomasz Kołodziejczyk (II-młodzicy) i Marek Grymin (III-seniorzy).

Galeria zdjęć

Całe podium w II Mistrzostwach Smolca

01.03.2014

V Mistrzostwa Międzywojewódzkie w warcabach klasycznych

W sobotę 1 marca 2014 roku podwrocławskie sołectwo w Smolcu zorganizowało II Otwarte Mistrzostwa swojej miejscowości w warcabach klasycznych. Oprócz lokalnych mieszkańców uczestniczyli w nich nasi zawodnicy oraz goście z Wałbrzycha.

Wśród 19 startujących najlepszą okazała się Jagoda Bajkowska, która wyprzedziła Arseniusza Grzelaka, Adama Biadasiewicza i Kamilę Misiołek (wszyscy z naszego klubu).

Wielkie podziękowania należą się organizatorom za sprawną organizację oraz cenne nagrody dla zwycięzców (łącznie za ok.2tys. zł).

Wyniki
Galeria zdjęć (foto: W.Bajkowski)

Mistrzostwa Międzywojewódzkie w warcabach klasycznych

V Mistrzostwa Międzywojewódzkie w warcabach klasycznych

22 lutego 2014 roku w Ośrodku Kultury, Sportu, Rekreacji i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce odbyły się V Mistrzostwa Międzywojewódzkie w warcabach klasycznych.Wzięło w nich udział ponad 50 zawodników z województw zachodnich Polski.

Z naszych zawodników na podium stanęli: Marcin Chęsiak (I.miejce wśród mężczyzn), Katarzyna Pisarska (II-orliczki), Michał Węgrzyn (II-orlicy), Malwina Bajkowska (III-młodziczki) i Jagoda Bajkowska (III-kobiety)

Galeria zdjęć (foto:)

Adam Biadasiewicz jedzie na OOM

16.02.2014

Zwycięscy eliminacji do III Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach umysłowych

16 lutego 2014 roku w Miejskiej Górce odbyły się eliminacje strefy C do III Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych. Olimpiada ma odbyć się w Spale w dniach 6-10.04.2014 r.

W turnieju eliminacyjnym nasz klub reprezentował jedyny nasz kadet - Adam Biadasiewicz, który z drugiego miejsca zakwalifikował się do finału. W turnieju zwyciężył Bartosz Rak z Gniezna, który przy jednakowej ilości punktów, wyprzedził Adama większą ilością zwycięstw.

Z naszego województwa awans uzyskali również zawodnicy i zawodniczki Pitagorasa Pęgów: Filip Puć, Paweł Liszka, Apolonia Miążek i Natalia Góralska.

Gratulujemy.

Kasia Pisarska najlepszą orliczką

VI runda Grand Prix Wrocławia w warcabach 100-polowych - Osieczna 2014

08 lutego 2014 roku w Osiecznej odbyła się VI runda Grand Prix Wrocławia w warcabach międzynarodowych.

W Ekstralidze zwyciężyła Agnieszka Szymańska (Roszada Lipno)przed Marcinem Chęsiak (Sokół) i Pawłem Rosińskim (Roszada).

W Lidze Szkolnej zorganizowano dwa turnieje - jeden dla orlików, drugi dla młodzików. W kategorii orlików najlepszą okazała się zawodniczka naszego klubu - Katarzyna Pisarska, która wyprzedziła Tymoteusza Myszuka (Roszada Lipno) i Amadeusza Zyber-Moszak (Roszada), wśród młodzików zwyciężył Tomek Urbańczyk, przed Martyną Lipką (obydwoje Roszada) i Szymonem Niwczykiem (Pat Miejska Górka). Najlepsza nasza zawodniczka Kamila Misiołek sklasyfikowana została na 6.miejscu.

W zawodach wzięło udział 66 zawodników i zawodniczek.

Galeria zdjęć

Grand Prix na półmetku

Turniej o Grand Prix Wrocłąwia w warcabach międzynarodowych

Jesteśmy na półmetku tegorocznej edycji Grand Prix Wrocławia w warcabach. Czas na małe podsumowanie, kilka ciekawostek z tegorocznej edycji.

- klasyfikacje

Ekstraliga:
1. Jagoda Bajkowska - 232 pkt.
2. Adam Biadasiewicz - 219 pkt.
3. Edward Karpiński - 215 pkt.
...więcej

Liga Szkolna:
1. Tymek Myszuk - 251 pkt.
2. Tomek Urbańczyk - 231 pkt.
3. Martyna Lipka - 225 pkt.
...więcej

Z podziałem na kategorie:
Orliczki     Młodziczki  
1. Kasia Pisarska 207 pkt.   1. Martyna Lipka 225 pkt.
2. Aleksandra Walkowska 172 pkt.   2. Malwina Bajkowska 205 pkt.
3. Zuzanna Ruta 158 pkt.   3. Marta Ruta 201 pkt.
Orlicy     Młodzicy  
1. Tymek Myszuk 251 pkt.   1. Tomasz Urbańczyk 231 pkt.
2. Amadeusz Zyber-Moszak 205 pkt.   2. Filip Kujawa 213 pkt.
3. Jakub Okupniczak 194 pkt.   3. Kamil Mazij 196 pkt.

- dotychczas w turniejach łącznie brało udział 113 zawodników i zawodniczek,
- zawodnicy reprezentowali 7 klubów zrzeszonych w PZWarc,
- najmłodszy uczestnik urodził się w czerwcu 2008 roku i w dniu rozgrywania turnieju miał 5 lat i niecałe 4 miesiące,
- najstarszy uczestnik miał ponad 72 lata,
- średnia wieku w Ekstralidze wynosi 28 lat, w Lidze Szkolnej 9,5 roku,
- we wszystkich pięciu turniejach regularnie startowało 15 zawodników, w czterech również 15, a w trzech 16,
- najczęściej w Ekstralidze zwyciężał Marcin Chęsiak (2x), a w Lidze Szkolnej Tymek Myszuk (4x)
- najczęściej na podium stała w Ekstralidze Jagoda Bajkowska (4x), a w Lidze Szkolnej Tymek Myszuk (5x).

Przybył, zagrał i wygrał ...wartościowaniem

Marek Horowski zwcięsca V rundy Grand Prix Wrocławia w warcabach

M.Horowski najlepszy w V rundzie ekstraligi, T.Urbańczyk w lidze szkolnej.

Młodzieżowy Dom Kultury im.Mikołaja Kopernika we Wrocławiu - jak co roku na przełomie grudnia i stycznia - gościł 18.01.2014 r. uczestników V rundy Grand Prix Wrocławia w warcabach. W turnieju wzięło udział 16. seniorów i 38. dzieci.

W ekstralidze zwyciężył Marek Horowski, który zagrał dopiero w pierwszym turnieju tegorocznego cyklu, wyprzedził wartościowaniem Adama Biadasiewicza i dwoma punktami Marcina Chęsiaka (wszyscy OKS Sokół Wrocław). W Lidze Szkolnej całe podium zajęli reprezentanci Roszady Lipno - zwyciężył Tomek Urbańczyk, przed Martyną Lipką i Amadeuszem Zyber-Moszak. Najwyżej z naszych reprezentantów sklasyfikowana została Kasia Pisarska, która zajęła piąte miejsce.

Następna (VI) runda 08.02.2014 r. w Osiecznej koło Leszna. Zapraszamy.


Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

Ogłoszono nową listę rankingową PZW obowiązującą w I kwartale 2014.

Nie zaszły na niej istotne zmiany.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.


Starsze wiadomości
2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009


OKS Sokół Wrocław

Mistrz Europy

Współzawodnictwo 2009

 • 2. Mazovia Mińsk Mazowiecki
 • 3. Struga Marki
 • 4. Sokół Wrocław
 • 5. Lokator Gniezno
 • 6. Pitagoras Pęgów
 • ... razem 33 kluby.