Z medalami z Otwartych Mistrzostw Lipna

XII Otwarte Mistrzostwa Gminy Lipno - uczestnicy

W sobotnie popołudnie 21.12.2013 roku odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Gminy Lipno w warcabach 64 polowych. Uczestniczyło w nich kilku naszych zawodników i zawodniczek. Z pucharami,medalami i nagrodami rzeczowymi powrócili: Jagoda i Malwina Bajkowskie (II lokaty w seniorkach i młodziczkach) oraz Arseniusz Grzelak (III miejsce w seniorach).

Wśród seniorów zwyciężył Kuczewski Filip przed Romanem Gessele (obydwaj Roszada Lipno) i Arseniuszem Grzelakiem (Sokół), wśród seniorek Natalia Myszuk (Roszada) przed Jagodą Bajkowską i Jagodą Marcinowską (Roszada) .


Zdjęcia Witka Bajkowskiego

IV runda GP - Turniej Mikołajkowy

14.12.2013

Turniej Mikołajkowy w warcaby stupolowe w ramach Grand Prix Wrocławia

Marcin Chęsiak ponownie zwycięża w eksralidze

Jak corocznie w okolicach "Mikołaja" nasz klub zorganizował warcabowy turniej mikołajkowy będący jednocześnie kolejną rundą naszego GP Wrocławia. Wszyscy młodzi uczestnicy po za wrażeniami sportowymi otrzymali paczkami z prezentami ufundowane przez SM Kozanów IV oraz gadżety dostarczone przez Bank PKO BP i Urząd Marszałkowski.

W ekstralidze po raz drugi z rzędu zwyciężył Marcin Chęsiak przed Jagodą Bajkowską i Markiem Gryminem - wszyscy naszego klubu. W Lidze Szkolnej w poszczególnych kategoriach zwycięzyli: orliczki - Katarzyna Pisarska (Sokół),orlicy - Tymoteusz Myszuk (Roszada Lipno), młodziczki - Kamila Misiołek (Sokół), młodzicy - Paweł Hanuszewicz (Sokół).

Po czterech rundach w czołówce bez zmian. W ekstralidze na czele Jagoda Bajkowska, a w Lidze Szkolnej Tymek Myszuk.


XXII Mistrzostwa Zrzeszenia LZS

09.12.2013

Puchary w XXII Otwartych Mistrzostwach LZS

W dniach 05-08.12.2013 odbyły się Sępólnie Krajeńskim XXII Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS. Wzięło w nich udział 27 kobiet i 46. mężczyzn. W kategorii open wśród kobiet zwyciężyła Monika Pyrcz (Grom Złota Dama Poczesna), która tylko dzięki lepszemu wynikowi z wyżej sklasyfikowaną wyprzedziła Arletę Flisikowską (Zuch Rychlik), trzecie miejsce zajęła Patrycja Chrząszcz (M-G Z LZS "Senet" Janikowo). Na bardzo dobrym czwartym miejscu turniej ukończyła nasza zawodniczka Jagoda Bajkowska, która triumfowała również w kategorii dziewcząt do lat 16.

Wśród mężczyzn zwyciężył Mariusz Ślęzak (Czarna Damka Lututów), który wyprzedził Karola Dudkiewicza (Olimp Błonie) i Piotrka Chmiela (Admirał Szczecin).

Warto również zaznaczyć, że II miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli Malwina Bajkowska (dziewczęta do lat 10) i Adam Biadasiewicz (chłopcy do lat 16).


Marcin Chęsiak wygrywa III rundę GP

23.11.2013

Marcin Chęsiak zwycięsca III Rundy Grand Prix Wrocławia w warcabach

Tymek Myszuk po raz trzeci najlepszy w Lidze Szkolnej

Lipno k/Leszna gościło 23.11.2013 roku uczestników Grand Prix Wrocławia w warcabach stupolowych. W zawodach rozegranych w Gminnym Ośrodku Kultury wzięło udział 69 zawodników z siedmiu klubów

W najstarszej grupie, w ekstralidze, zwyciężył Marcin Chęsiak z naszego klubu, przed przed Pawłem Kwoczem (Pitagoras Pęgów) oraz Jagodą Bajkowską (Sokół). W Lidze Szkolnej już po raz trzeci z rzędu najlepszym okazał się Tymek Myszuk , który wyprzedził Martynę Lipkę i Filipa Kujawę (wszyscy Roszada Lipno). Liga Szkolna grała w 64-polową wersję warcabów.

Po trzech rundach w ekstralidze na czele Jagoda Bajkowska, a w Lidze Szkolnej oczywiście Tymek Myszuk.


XVI Memoriał im. M.Ratkowskiego

16.11.2013

Dekoracja orliczek podczas XVI Memotiału im.M.Ratkowskiego

16.11.2013 odbył się już XVI Ogólnopolski Memoriał im.Mariana Ratkowskiego. Tradycyjnie rozegrano go w świetlicy w Piotrkowiczkach. Podczas całego turnieju zawodnikom towarzyszyła małżonka Mariana Ratkowskiego, która na zakończenie zawodów wręczała uczestnikom nagrody i puchary. Wzięło w nim udział 63. zawodników i zawodniczek.

W tym sprawnie zorganizowanym turnieju, z naszych zawodników na najwyższym stopniu podium stanęli: Kasia Pisarska (orliczki), Kamila Misiołek (młodziczki), Tomek Kołodziejczyk (młodzicy), Paul Stążka (juniorzy). Drugie miejsca zajęli Malwina Bajkowska (orliczki) i Jagoda Bajkowska (juniorki mł.), a trzecie Jolanta Jurusik (seniorka), Michał Węgrzyn (orlik), Paweł Hanuszewicz (młodzik) i Adam Biadasiewicz (junior mł.)


Kilka fotek

Z workiem medali z Dolnośląskich Igrzysk LZS

W dniu 09.11.2013 r. w Żarowie odbył się XVI Dolnośląski Finał Igrzysk LZS i mieszkańców wsi w warcabach 100 polowych. Wzięło w nim udział ponad 130 zawodników reprezentujących gminy i powiaty z naszego województwa wyłonionych z wcześniejszych eliminacji. W tym gronie wystartowało 12 naszych zawodników, z których dziewięcioro znalazło się na podium.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Katarzyna Pisarska, Kamila Misiołek, Jagoda Bajkowska, Jolanta Jurusik i Paweł Hanuszewicz; na drugim stopniu znaleźli się: Malwina Bajkowska, Michał Węgrzyn, Adam Biadasiewicz i Marek Grymin. Pozostali nasi zawodnicy również punktowali do klasyfikacji drużynowej.
Wszystkim gratulujemy.

Komunikat z zawodów.
Galeria zdjęć

J.Bajkowska najlepsza z kobiet w Lututowie

Jagoda Bajkowska (Sokół Wrocław) zwyciężyła w kategorii kobiet w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Wieruszowskiego. Zawody odbyły się w Domu Strażaka w Lututowie.

W turnieju open bezapelacyjnie zwyciężył Przemysław Oderkiewicz (15.pkt) przed Władysławem Kasendrą (13. pkt) i Edwardem Perdkiem (12 pkt.) - wszyscy Czarna Damka Lututów. Z naszych zawodników Jagoda Bajkowska (11.pkt) została sklasyfikowana na piątym miejscu, Adam Biadasiewicz (11 pkt.) na szóstym, a Witold Bajkowski (9 pkt.) na szesnastym. Startowało 31 zawodników.

Wyniki szczegółowe
Galeria zdjęć

II Festiwal Warcabowy Śmigiel 2013

27.10.2013

W dniu 27.10.2013 r. w Śmiglu odbył się II Festiwal Warcabowy. Idea zawodów sprowadzała się do rozegrania dwóch niezależnych turniejów: jeden w warcaby międzynarodowe (100-polowe), drugi w klasyczne (64-polowe). Do klasyfikacji końcowej festiwalu liczyła się suma uzyskanych punktów.

W klasyfikacji końcowej zwyciężył Edward Karpiński, przed Jagodą Bajkowską i Dawidem Frankiem. W wersji międzynarodowej najlepsza okazała się Jagoda Bajkowska, a w klasycznej E.Karpiński.
Wszyscy dobrze się bawili.


Adam Biadasiewicz wygrywa II GP

26.10.2013

Grand Prix Wrocławia w warcabach

Tymek Myszuk ponownie najlepszy w Lidze Szkolnej

26.10.2013 roku Miejska Górka gościła uczestników Grand Prix Wrocławia w warcabach stupolowych. Wzięło w nim udział 47 zawodników z siedmiu klubów

Najlepszym zawodnikiem w ekstralidze okazał się Adam Biadasiewicz z Sokóła Wrocław, który wyprzedził swoją klubową koleżankę Jagodę Bajkowską oraz Edwarda Karpińskiego z klubu Grom Złota Dama Poczesna. W Lidze Szkolnej podobnie jak w pierwszej rundzie triumfował Tymek Myszuk (Roszada Lipno), który wyprzedził Aleksandę Zielińską i Alicję Pawłowską .

Po dwóch rundach w ekstralidze na czele Jagoda Bajkowska, a w Lidze Szkolnej Tymek Muszuk.


Eliminacje do Dolnośląskich Igrzysk LZS

W dniu dzisiejszym w Pęgowie odbyły się eliminacje strefy VII i VIII do Dolnośląskich Igrzysk Zrzeszenia LZS. Wzięło w nich udział prawie 60 zawodników podzielonych na kategorie wiekowe. Wśród nich 15. naszych reprezentantów.

W swoich kategorii wiekowych do finału organizowanego za trzy tygodnie w Żarowie, z naszych zawodników, awans wywalczyli: M.Bajkowska, K.Pisarska, M.Węgrzyn, K.Misiołek, P.Hanuszewicz, T.Kołodziejczyk, J.Bajkowska,J.Jurusik, A.Biadasiewicz, M.Grymin, A.Grzelak i M.Chęsiak. Gratulujemy.


Nowa lista rankingowa PZW

01.10.2013

Ogłoszono nową listę rankingową PZW obowiązującą w IV kwartale 2013.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.

Bajkowska Jagoda wygrywa I rundę GP

Grand Prix Wrocłąwia w warcabach

Tymek Myszuk najlepszy w Lidze Szkolnej

W dniu dzisiejszym rozegrano I rundę Grand Prix. Turniej odbył się w szkole w Pęgowie. Wzięło w nim udział 56 zawodników z siedmiu klubów, podzielonych na dwie grupy. W ekstralidze tradycyjnie wystartowali juniorzy i seniorzy, natomiast w Lidze Szkolnej młodzicy.

W ekstralidze zwycięstwo odniosła ubiegłoroczna zwyciężczyni GP Jagoda Bajkowska (Sokół Wrocław) przed Edwardem Krupińskim (Grom Złota Dama Poczesna) i Markiem Gryminem (Sokół). W Lidze Szkolnej wygrał Tymek Myszuk (Roszada Lipno) przed Malwiną Bajkowską (Sokół) i Tomaszem Urbańczykiem (Roszada).


Rusza kolejna edycja Grand Prix

10.09.2013

Grand Prix Wrocławia w warcabach

Już w tą sobotę rusza kolejna edycja Grand Prix w warcabach.

Zapraszamy na godz.10 do Pęgowa.

D.Jakubik wygrał XL Kryształowy Kamień

Czech Open 2013

W nadmorskich Dąbkach k/Darłowa odbył się w dniach 21-25 lipca 2013 r. już 40. Ogólnopolski Turniej o "Kryształowy Kamień". Wzięło w nim udział 60 zawodników reprezentujących 16 klubów, w tym trójka z naszego klubu.

W turnieju najlepszy okazał się Damian Jakubik (Lokator Gniezno) - 15.pkt., który wyprzedził Błażeja Galanta (Zuch Rychlik) oraz Daniela Glina (Grom Złota Dama Poczesna) - obaj po 14.pkt.

Nasi zawodnicy sklasyfikowani zostali na miejscach:
19. Marek Grymin - 10 pkt,
22. Adam Biadasiewiczł -10 pkt.
29. Tomek Kołodziejczyk - 9 pkt.

Tomek Kołodziejczyk wypełnił również normę na III kategorię warcabową.

Wszyscy uczestnicy po za wrażeniami sportowymi mieli również możliwość skorzystania ze słońca, plaży i walorów morza.

Galeria zdjęć z Dąbek
Wyniki

M.Ślęzak zwyciężył w Kłodzku

20.07.2013

X Integracyjny Turniej o Puchar Burmistrza Klodzka 2013

20.07.2013 roku w Kłodzku odbył się X Integracyjny Turniej o Puchar Burmistrza. W zawodach wzięło udział48 zawodników. Najlepszym okazał się Mariusz Ślęzak (Czarna Damka Lututów). Drugie miejsce przypadło Piotrkowi Chmielowi (Admirał Szczecin), a trzecie zawodnikowi gospodarzy - Edwardowi Twardemu. Najlepszy z naszych zawodników Marcin Chęsiak był szósty.

Tradycyjnie zawodnicy ugoszczeni zostali smacznym obiadem oraz otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Turniej ten jako jeden z nielicznych w kraju służy integracji ze środowiskiem słabowidzących warcabistów.

Galeria zdjęć

Wyniki

M.Adamaszek Mistrzem Polski, O.Budis czwarty w Finale MP

Czech Open 2013

W malowniczym i kameralnym pałacu w Makowicach odbył się już XXXVII Finał Mistrzostw Polski w warcabach stupolowych.

Jedyny reprezentant naszego klubu Oskar Budis do ostatniej partii walczył o miejsce na podium. Kiedy się wydawało, że już je ma ...niestety spadł na czwarte miejsce. Nie powtórzył więc ubiegłorocznego sukcesu i nie obronił tytułu wicemistrza kraju.

W>turnieju zwyciężył i po raz piąty Mistrzem Polski został Mariusz Adamaszek (Gry Logiczne Wronki). Drugie miejsce przypadło ubiegłorocznemu mistrzowi Damianowi Reszce (Lokator Gniezno), a trzecie Łukaszowi Kosobudzkiemu (Mazovia Mińsk Mazowiecki).

Kilka fotek z zakończenia
Wyniki

Czech Open 2013

13.07.2013

Czech Open 2013

Tradycyjnie, już po raz piąty, wzięliśmy udział w Międzynarodowym Festiwalu Szachowym i innych Gier Umysłowych Czech Open 2013 rozgrywanym na początku lipca w czeskich Pardubicach. W zawodach warcabowych po za nami i gospodarzami wzięli udział również przedstawiciele Słowenii, Białorusi, Rosji i dalekich Indii.

W turnieju zwyciężył zawodnik gospodarzy Jiří Sysel - 10 pkt., drugie miejsce zajęła Rosjanka Valeria Denisova - 9.pkt., a trzeci był Václav Krista (Czechy) - 8.pkt. Najlepszy z naszych zawodników Marcin Chęsiak również z 8.pkt. sklasyfikowany został na 6.miejscu. Warto zauważyć, że w ostatniej rundzie Marek Grymin grał o I miejsce z J.Syselem, niestety przegrał i został ostatecznie sklasyfikowany na 7.pozycji.

Miejsca pozostałych naszych zawodników: 8. Adam Biadasiewicz, 10. Malwina Bajkowska, 11. Jagoda Bajkowska, 13.Witold Bajkowski

Galeria zdjęć z Czech Open i Pardubic

Nowa lista rankingowa PZW

01.07.2013

Ogłoszono nową listę rankingową PZW obowiązującą w III kwartale 2013.

Z uwagi na dużą liczbę turniejów odbytych w minionym kwartale zaszły spore zmiany w rankingach. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.

Medale z nad morza z Drużynowych Mistrzostw Polski

Juniorki do lat 10 na podium XX Drużynowych Mistrzostw Polski

2x złoto i 1x srebro

W Dąbkach koło Koszalina zakończyły się XX Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w warcabach 100-polowych. Jak co roku, tak i tym razem, nasi reprezentanci wrócili z medalami i pucharami. Z czterech wystawionych drużyn, aż trzy stanęły na podium. Złote medale zdobyły dziewczęta do lat 16 (Jagoda Bajkowska i Katarzyna Lament) oraz najmłodsze do lat 10 (Malwina Bajkowska i Natalka Chałupka). Niewiele gorzej spisała się druga drużyna dziewcząt do lat 10 - Kasia Pisarska i Kinga Drozd - zajmując drugie miejsce (zauważmy, że za pierwszą naszą drużyną). Tylko trochę gorzej wypadł zespół juniorów do lat 13 zajmując "nielubiane" czwarte miejsce.

W nieoficjalnej klasyfikacji medalowej nasz klub zajął drugie miejsce (2-1-0)) za Roszadą Lipno (2-1-1). W zawodach startowało 13 klubów z całej Polski.

Oprócz wrażeń sportowych wszyscy uczestnicy wrócili ze wspomnieniami ciepłego piasku i słonej wody.

Zakończenie Grand Prix 2012/2013

15.06.2013

Jagoda Bajkowska z Pucharem za zwycięstwo w Grand Prix Wrocłąwia 2012/2013

Jagoda Bajkowska wygrywa w Ekstralidze, Mateusz Ratajszczak najlepszy w Lidze Szkolnej

15.06.2013 roku turniejem w Pęgowie zakończyliśmy kolejny cykl turniejów o Grand Prix Wrocławia. W ostatniej rundzie najlepsi okazali się Adam Biadasiewicz - Ekstraliga oraz Tymek Myszuk - Liga Szkolna.

W klasyfikacji łącznej 10 turniejów w Ekstralidze zwyciężyła Jagoda Bajkowska (Sokół), przed Pawłem Kwoczem (Pitagoras) i Adamem Biadasiewiczem (Sokół). W Lidze Szkolnej (szkoły podstawowe i młodsi) najlepszy okazał sią Mateusz Ratajszczak, drugi był Tymoteusz Myszuk, a trzeci Dawid Franek (wszyscy Roszada Lipno). Najlepszy nasz zawodnik Tomek Kołodziejczyk zajął czwarte miejsce. Łącznie w naszym cyklu 10 turniejów wzięło udział 138 zawodników.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości, a zwycięzcom wyników. Do kolejnej edycji zapraszamy już na jesieni.

Oskar Budis - powrót z tarczą z MŚ

Kasia Pisarska zdobywczyni Modzieżowego Pucharu Polski

W rosyjskiej Ufie zakończył się pierwszy etap (półfinały) Mistrzostw Świata w warcabach międzynarodowych. Wielkim sukcesem można było nazwać już samo zakwalifikowanie się do nich naszego Oskara Budisa. Tymczasem Oskar nie przeląkł się utytułowanych rywali i walczył z nimi jak równy z równymi. Prawdopodobnie jako pierwszy Polak na oficjalnych zawodach i do tego MŚ zremisował z aktualnym Mistrzem Świata Aleksandem Georgiewem z Rosji. W sumie w 9 pojedynkach zwyciężył w dwóch, a w trzech zremisował. Niestety uzyskane 7 pkt. Nie pozwoliło mu to jednak awansować do ścisłego finału. Z jego grupy awansowali wspomniany A.Georgiew, Juri Anikiejew i Aleksander Getmańskim.

Brawo Oskar. Tak trzymaj.

Obecnie Oskar uczestniczy w finale B - więcej + wyniki na stronie turnieju

Złote Orliczki w DMPJ

08.06.2013

Malwina Bajkowska i Kasia Pisarska wywalczyły wspólnie złoty medal i tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski Juniorek do lat 10 w warcabach klasycznych w turnieju, który odbył się w weekend w gościnnym Lipnie k/Leszna. Nasze zawodniczki wyprzedziły drużyny z UKS Zuch Rychlik i UKS Roszada Lipno.

Inne nasze drużyny tym razem znalazły się po za podium.

Galeria zdjęć

V Turniej o Drzwi Gnieźnieńskie

02.06.2013

Kasia Pisarska zdobywczyni Młodzieżowego Pucharu Polski

W dniach 30.05-02.06.2013 roku już po raz piąty odbył się w Gnieźnie Turniej o Drzwi Gnieźnieńskie. W gronie ponad 60 zawodników wystąpiło aż 14 zawodników z tytułami warcabowymi. Nasz klub reprezentowało 4 zawodników i zawodniczka.

W turnieju zwyciężył Leon Mikulicz (Admirał Szczecin), drugie miejsce zajął Patryk Gronowski (Lokator Gniezno), a trzecie Tomasz Bieniek (Admirał) - wszyscy po 11 punktów. Najlepiej z naszych zawodników wypadł Tomek Marczuk zajmując 10 miejsce (10 pkt). Pozostali nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani na: Adam Biadasiewicz - 15, Marek Horowski - 26, Jagoda Bajkowska - 28 , Marek Grymin -30.

Adam Biadasiewicz najlepszy w IX rundzie GP

Adam Biadasiewicz zwycięsca IX rundy Grand Prix Wrocławia

W sobotę 18.05.2013 roku w Pęgowie odbyła się już IX runda tegorocznego cyklu Grand Prix Wrocławia. W turnieju głównym - w Ekstralidze - zwyciężył Adam Biadasiewicz. Drugie miejsce wywalczył Marcin Chęsiak (obydwaj Sokół Wrocław ). Trzeci był gościnnie odwiedzający nasz kraj Robert Vesciano z klubu Haarlemse Damclub w Holandii. W zawodach uczestniczyło 16 zawodników.

Równolegle rozgrywano zawody w Lidze Szkolnej - tym razam połączone z Mistrzostwami Szkoły Podstawowej w Pęgowie. W swoich kategoriach zwyciężyli: Kasia Pisarska (Sokół Wrocław), Tymoteusz Myszuk, Alicja Pawłowska i Mateusz Ratajszczak. Więcej

Kasia Pisarska w podwójnej koronie w MPP

V Turniej o Drzwi Gnieźnieńskie

Pięć medali na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

W dniach 27-30.04.2013 roku w Bielawie rozegrano VII Puchar Polski Młodzików, XXXI Mistrzostwa Polski Juniorów i XX Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych w warcabach stupolowych.

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentowała się Kasia Pisarska, która zdobyła Puchar Polski Młodziczek do lat 10. Zwyciężyła zarówno w turnieju na czas normalny (2x90 min.) jak i w blitzu. Podobnie dwa srebrne medale zdobył Oskar Budis (junior). Srebrny medal wywalczyła również Malwina Bajkowska. Gratulujemy.

Pozostałym naszym zawodnikom nie udało się znaleźć na podium.

Wyniki na stronie turnieju.

Puchar Ziemi Leszczyńskiej

20.04.2013

Malwina Bajkowska i Tomek Kołodziejczyk najlepsi w Lipnie.

W dniu 20.04.2013 roku odbył się Lipnie VIII Otwarty Turniej Warcabowy o Puchar Ziemi Leszczyńskiej. W zawodach wzięło udział ponad 50 zawodników z Wrocławia, Lipna, Miejskiej Górki, Osiecznej i Pęgowa. Zawody rozegrano z podziałem na kategorie wiekowe.

Z naszych zawodników na najwyższym stopniu podium stanęli Malwina Bajkowska (zwyciężyła w kategorii orliczek do lat 10) i Tomek Kołodziejczyk (pierwszy w kategorii młodzików do lat 13). Drugie miejsca zajęli: Kasia Pisarska (do lat 10), Paweł Hanuszewicz (do lat 13) i Adam Biadasiewicz (seniorzy)


Galeria zdjęć

Bez medali w OOM w Sportach Umysłowych

Wałbrzych gościł w dniach 10-17.04.2013 r. szachistów, warcabistów i brydżystów uczestniczących w II Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych. Rywalizacja warcabistów odbywała się w sali Rady Miasta w Wałbrzystkim Ratuszu. Rywalizację otworzył Prezydent miasta, a w trakcie zawodów zawodników odwiedziła Minister Sportu - Joanna Mucha i m.in.Sebastian Chmara, których swoimi zadaniami zabawiał Ryszard Chącki.

W olimpiadzie uczestniczyło 50 warcabistów (30 zawodników i 20 zawodniczek). Wśród juniorów zwyciężył Karol Cichocki - 16.pkt., przed Mateuszem Stańczukiem - 13.pkt. i Adrianem Nadulnym - 12.pkt (wszyscy! Olimp Błonie). Jedyny nasz zawodnik - Adam Biadasiewicz z 11 pkt. sklasyfikowany został na 8.miejscu. Wśród dziewcząt zwyciężyła Zuzanna Suchocka (UKS SW Jeziorany) - 15.pkt, przed Katarzyną Stańczuk (Olimp Błonie) i Martą Stangret (Mazovia Mińsk Mazowiecki) - obydwie 14.pkt. Jagoda Bajkowska z 10.pkt. zajęła 10. miejsce.


Jagoda na podium MMP w blitzu

13.04.2013

13.04.2013 r. w Wałbrzychu rozegrano XI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w grze błyskawicznej. Najlepiej z naszych reprezentantów spisała się Jagoda Bajkowska, która w gronie 14 zawodniczek zajęła 3.miejsce. Druga z naszych zawodniczek - Kasia Lament - sklasyfikowana została na 9.pozycji. Tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Marta Stangret z Mazovii Mińsk Mazowiecki, druga była Zuzia Suchocka z UKS SW Jeziorany.

W gronie 26 chłopców 12. miejsce zajął Adam Biadasiwicz. Zwyciężył Mateusz Stańczuk przed Karolem Cichockim (obaj Olimp Błonie) i Bartłomiejem Królakiem (Mazovia)


Malwina pierwsza w Victorii

06.04.2013

Malwina Bajkowska i Marek Barabasz zwyciężają w Wałbrzychu

Dzisiaj w Galerii Victoria w Wałbrzychu odbył się Ogólnopolski Turniej Orlików i Orliczek promujący II Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Umysłowych, która w dniach 10-17.04 odbędzie się w tym mieście. W zawodach uczestniczyło 48 zawodników z siedmiu klubów Wielkopolski i Dolnego Śląska.

Bezapelacyjnie najlepszą zawodniczką okazała się reprezentantka naszego klubu Malwina Bajkowska, która odniosła komplet zwycięstw. Drugie miejsce zdobyła Aleksandra Walkowska z Roszady Lipno, a trzecie Marysia Krasińska ze Złotych Pionów Bielawa. Wśród chłopców zwyciężył ze sporą przewagą Marek Barabasz przed Radosławem Piłatem (obydwaj Złote Piony). Trzecie miejsce przypadło Tymkowi Myszukowi (Roszada). Najlepszy z naszych zawodników Michał Węgrzyn sklasyfikowany został na 5.miejscu.

Zwycięscy udekorowani zostali medalami oraz pucharami, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i "słodkie upominki". Fundatorem nagród było CH Galeria Victoria w Wałbrzychu.


VII Runda Grand Prix

16.03.2013

Jagoda Bajkowska najlepsza w ekstralidze, Mateusz Ratajszczak w Lidze Szkolnej

VII runda Grand Prix w warcabach odbyła się w Pęgowie.Tradycyjnie uczestniczyło w niej ponad 50 zawodników z Wrocławia, Pęgowa, Lipna i Opola.

W Extralidze (juniorzy i seniorzy) zwyciężyła nasza zawodniczka Jagoda Bajkowska, przed Pawłem Kwoczem (Pitagoras Pęgów) i Jolą Jurusik (Sokół). W Lidze Szkolnej na podium staneło trzech zawodników z Lipna: Mateusz Ratajszczak, Tomek Urbańczyk i Tymek Myszuk. Najlepszy z naszych zawodników - Tomek Koodziejczyk - był piąty. Najwyżej z dziewcząt sklasyfikowana została Malwina Bajkowska (Sokół) - 6.miejsce.


Siostry Bajkowskie Młodzieżowymi Mistrzyniami Polski

Malwina Bajkowska

Malwina i Jagoda Bajkowskie zwyciężyły w rozegranych w Osiecznej XVII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Juniorów i VII Pucharze Polski Młodzików. Srebrny Medal zdobyła Natalka Chałupka, a brązowy - sprawiając największą niespodziankę - debiutujący w tej randze turnieju Michał Węgrzyn. Gorsze wyniki nasi zawodnicy uzyskali w blitzu - medal srebrny wywalczyła tylko Jagoda Bajkowska. Gratulujemy.

Pozostałym naszym zawodnikom nie udało się znaleźć na podium.

VI Runda Grand Prix

23.02.2013

Marek Horowski i Mateusz Ratajszczak zwyciężają w GP w MDK-u

W sobotę 23.02.2013 roku w MDK przy ul.Kołłątaja odbyła się VI runda Grand Prix w warcabach. W związku ze zbliżającymi się MP turniej rozegrano w wersji 64 polowej. Wzięło w niej udział prawie 58 zawodników z Wrocławia, Pęgowa, Lipna i Opola.

W Extralidze (juniorzy i seniorzy) zwyciężył Marek Horowski z Sokoła, przed siostrami Szymańskimi - Joanną i Agnieszką (Roszada Lipno). Natomiast w Lidze Szkolnej (orlicy i młodzicy) triumfował Mateusz Ratajszczak przed Martyną Lipką ( oboje Roszada Lipno) i Kamilą Misiołek ()Sokół Wrocław)


Piąte miejsca w MP w aktywne

16.02.2013

Bez sukcesów powrócili z XII Mistrzostw Polski w Warcabach 100-polowych w Grze Aktywnej nasi zawodnicy. Sklasyfikowani zostali w czołówce, niewiele zabrakło do miejsca na podium, zajęli jednak piąte miejsca w kilku kategoriach. Wśród seniorów Oskar Budis, wśród juniorów do lat 16 - Adam Biadasiewicz, a juniorek - Jagoda Bajkowska.

Zawody rozegrano w Lututowie i wzięło w nich udział ponad 70 zawodników z całej Polski. Tytuły zdobyli: seniorzy Bartosz Gronowski, seniorki Natalia Sadowska, natomiast w kategoriach do lat 16 triumfowało rodzeństwo Stańczuków - Katarzyna i Mateusz.

Wyniki: Galeria zdjęć

IV Mistrzostwa Międzywojewódzkie

10.02.2013

J.Bajkowska i A.Biadasiewicz w finale OOM

10.02.2013 r. Roszada Lipno zarganizowała IV Mistrzostwa Międzywojewódzkie w waracbach 100 polowych połączone z eliminacjami strefowymi do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach umysłowych.

Do olimpiady awans uzyskała Jagoda Bajkowska - wygrywając swoją kategorię wiekową oraz Adam Biadasiewicz zajmując drugie miejsce.

Mistrzostwa Międzywojewódzkie w kategorii młodziczek do lat 10 wygrała Natalka Chałupka,a Malwina Bajkowska zajęła drugie miejsce; w kategorii młodzików Michał Węgrzyn sklasyfikowany został na trzecim miejscu. W swojej kategorii wiekowej (młodziczki do lat 13) zwyciężyła Kamila Misiołek, natomiast Marek Grymin wśród seniorów zajął trzecie miejsce.

Wyniki: Kilka fotek medalistów

IV Mistrzostwa Wielkopolski w 64`.

19.01.2013 r. w Osiecznej koło Leszna odbyły się IV Mistrzostwa Międzywojewódzkie i IV Mistrzostwa Wielkopolski w warcabach klasycznych. Turniej rozegrano z podziałem na kategorie wiekowe.

Z naszych zawodników najlepiej wypadli: Malwina Bajkowska (I miejsce- orliczki), Jagoda Bajkowska (I miejsce-juniorka młodsza), Jolanta Jurusik (I miejsce-seniorki) Kasia Pisarska (II miejsce-orliczki), Adam Biadasiewicz (II miejsce-junior młodszy),Michał Węgrzyn (III miejsce-orlicy), Kamila Misiołek (III miejsce-młodziczki).

Dodatkowo Malwina Bajkowska i Jola Jurusik uzyskały III kategorię warcabową, a Kasia Pisarska V.

Gratulujemy.

Wyniki: Galeria zdjęć

Mistrzostwa Szkoły w Pęgowie.

12.01.2013

V Runda GP

W ubiegłą sobotę - 12.01.2013 r. - odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Pęgowie będące jednocześnie V rundą Grand Prix. W zawodach - mimo zimowej aury utrudniającej dojazd - wzięło udział ponad 50 zawodników, startujących w pięciu grupach wiekowych.

Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom wraz z nagrodą rzeczową, a zwycięscy dodatkowo udekorowani zostali medalami.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

Liga Szkolna:

Dziewczęta - Młodziczki do lat 10

 1. Chałupka Natalka (Sokół) - 21 pkt.
 2. Bajkowska Malwina (Sokół) - 19 pkt
 3. Lichwa Małgorzata (Pitagoras Pęgów) - 16 pkt.
Chłopcy - Młodzicy do lat 10
 1. Zyber-Moszak Amadeusz (Roszada) - 22 pkt.
 2. Myszuk Tymoteusz (Roszada) - 18 pkt.
 3. Węgrzyn Michał (Sokół) - 16 pkt.
Dziewczęta - Młodziczki do lat 13
 1. Misiołek Kamila (Sokół) - 19 pkt.
 2. Lipka Martyna (Roszada) - 17 pkt.
 3. Pawłowska Alicja (Roszada) - 16 pkt.
Chłopcy - Młodzicy do lat 13
 1. Franek Dawid (Roszada) - 11 pkt.
 2. Ratajszczak Mateusz (Roszada) - 11 pkt.
 3. Hanuszewicz Paweł (Sokół) - 8 pkt.

Ekstraliga:
 1. Grymin Marek (Sokół Wrocław) - 13 pkt.
 2. Szymańska Agnieszka (Roszada) - 9 pkt.
 3. Bajkowska Jagoda (Sokół) - 9 pkt.
Wyniki w tabelach obok

Nowa lista rankingowa PZW

01.01.2013

Ogłoszono nową listę rankingową PZW obowiązującą w I kwartale 2013.

Nasi zawodnicy nie zanotowali większych zmian. U większości z nich ranking nie uległ zmianie.

Gratulacje OSKAR !!
Za osiągnięte wyniki w 2012 r. naszemu klubowemu zawodnikowi Oskarowi Budisowi przyznano tytuł MF - Mistrza Federacji. Jest on najmłodszym (16 lat) mistrzem warcabów 100 polowych w Polsce.

Starsze wiadomości
2014 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009


OKS Sokół Wrocław

Mistrz Europy

Współzawodnictwo 2009

 • 2. Mazovia Mińsk Mazowiecki
 • 3. Struga Marki
 • 4. Sokół Wrocław
 • 5. Lokator Gniezno
 • 6. Pitagoras Pęgów
 • ... razem 33 kluby.