Adam Mistrzem Polski AZS do lat 16.

Mistrz Polski AZS do lat 16

W Częstochowie odbyły się 05.12.2015 roku III Otwarte Mistrzostwa Polski AZS. Zawody rozegrano w dwóch grupach wiekowych - Open i do lat 16. Ze względu na równoległe rozgrywanie Grand Prix Wrocławia nasz klub reprezentował jedynie Adam Biadasiewicz, który z kompletem zwycięstw zwyciężył w kategorii do lat 16. Drugie miejsce wywalczył Maksym Puchała, a trzecie Szymon Polinceusz (obaj Grom Złota Dama Poczesna).

W kategorii seniorów zwyciężył Przemek Oderkiewicz (Czarna Damka Lututów) przed Mateuszem Piątkiem (Unia Horyniec-Zdrój) i Danielem Glinem (Grom Złota Dama)

Zawody odbywały się na terenie Politechniki Częstochowskiej. Zwycięscy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody pieniężne, a wszyscy zostali ugoszczeni smacznym obiadem.

Galeria zdjęć

Turniej Mikołajkowy - III Runda Grand Prix

III runda Grand Prix Wrocławia w warcabach 100-polowych

Jak co roku, w przeddzień 6.grudnia zorganizowaliśmy turniej mikołajkowy będący jednocześnie III rundą Grand Prix. Wzięło w nim udział 62. dzieci oraz w 10."dorosłych". Grupa młodsza grała z podziałem na kategorie wiekowe oraz płeć, starsza razem.

Bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy - widać, że Mikołaj ich zmobilizował. W najmłodszej kategorii do lat 10, wśród chłopców zwyciężył Michał Węgrzyn, a wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Ewelina Guza, a trzecie Karolina Pawlak, zwyciężyła - Dominika Konieczna z Komorzanki Komorze . W kategorii do lat 13 drugie miejsce wywalczyła Malwina Bajkowska (wygrała Marta Ruta z Roszady Lipno). W Ekstralidze zwyciężył również nasz zawodnik - Marek Grymin, przed Filipem Puć (Pitagoras Pęgów) i Kamilem Swobodą.
Gratulujemy

Wyniki Ekstraligi

Galeria zdjęć

Nasza drużyna druga w Mistrzostwach LZS

Drużyna srebrnych medalistów w mistrzostwach LZS: Marek Grymin, Adam Biadasiewicz, Petra Duskowa i Kamila MIsiołek

W Głazie zakończyły się XXIV Otwarte Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w warcabach stupolowych. Ogromny sukces odniosła nasza drużyna w składzie Kamila Misiołek, Petra Duśkowa, Marek Grymin i Adam Biadasiewicz, która zajęła drugie miejsce gromadząc taką samą ilość punktów jak zwycięski zespół Czarnej Damki Lututów (przegraliśmy gorszym miejscem najlepszego zawodnika). Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Poczesnej.

Indywidualnie, wśród kobiet Kamila Misiołek była czwarta, a Malwina Bajkowska piąta. Zwyciężyła Monika Pyrcz z Poczesnej. Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Karol Dutkiewicz z Olympa Błonie, przed Łukaszem Kosobudzkim z Mazovi i Przemkiem Oderkiewiczem z Lututowa. Najlepszy nasz zawodnik Marek Grymin zajął 8. miejsce.

Zawody odbywały się w pięknie położonym ośrodku wczasów dziecięcych, wśród lasów, jezior oraz ...stadniny koni.

Galeria zdjęć

XVIII Memoriał im.M.Ratkowskiego

Marcin Stec i Adam Biadasiewicz podczas XVIII Memoriału im.M.Ratkowskiego

W ostatnią sobotę - 15.listopada - odbył się w zawsze gościnnych Piotrkowiczkach k/Trzebnicy XVIII Memoriał im. Mariana Ratkowskiego.

W turnieju głównym mężczyzn zwyciężył Marcin Stec (Razem Świecie) przed Przemkiem Oderkiewiczem (Czarna Damka Lututów) i Adamem Biadasiewiczem z naszego klubu. Jeszcze lepiej nasi zawodnicy, a właściwie zawodniczki, wypadły wśród seniorek: zwyciężyła Jagoda Bajkowska przed Jolą Jurusik.

Dobrze spisali się wszyscy nasi zawodnicy zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Zwyciężyły: wśród kadetek Kamila Misiołek, orliczek - Katarzyna Pisarska, drugie miejsce zajęła - Malwina Bajkowska (młodziczka), a trzecie - Michał Węgrzyn. Tuż za podium, na miejscach 4-5 zostały sklasyfikowane Karolina Pawlak i Ewelina Guza.

Galeria zdjęć

Złote - Dolnośląskie Igrzyska LZS

Eliminacje strefowe Dolnoślaskich Igrzysk LZS

Żarów, gościł w sobotę 14.XI.2015 r. XVI Dolnośląskie Mistrzostwa LZS w warcabach stupolowych. W zawodach wzięło udział ponad 120 zawodników zrzeszonych w klubach LZS.

Wszyscy nasi zawodnicy biorący udział w zawodach stanęli na najwyższych stopniach podium w swoich kategoriach wiekowych. zdobywając puchary, medale oraz otrzymując dyplomy. Zawodnikami tymi byli: Katarzyna Pisarska (orliczka), Michał Węgrzyn (orlik), Malwina Bajowska (młodziczka), Kamila Misiołek(kadetka), Jagoda Bajkowska(juniorka) oraz w najstarszej kategorii - Jolanta Jurusik. Gratulujemy.

Komunikat końcowy i wyniki

Ewelina Guza wygrywa w Żerkowie

Puchar Burmistrza Żerkowa w warcabach stupolowych

W Żerkowie koło Jarocina odbyły się 14.XI.2015 r. Pierwsze Ogólnopolskie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Żerkowa. W zawodach wzięło udział 110 zawodników rywalizujących w pięciu kategoriach wiekowych.

Nasz klub reprezentowało pięcioro zawodników. Najlepiej z nich wypadła Ewelina Guza zwyciężając w kategorii dziewcząt do lat 8. W tej samej grupie Karolina Pawlak była czwarta, a Zuzia Łempicka dziewiąta - startowały 22 zawodniczki. Wśród chłopców do lat 12 Michał Węgrzyn został sklasyfikowany na drugim miejscu wśród 23 zawodników.

W najbardziej prestiżowej kategorii seniorów i seniorek wystartowało 24 zawodników. Zwyciężył Przemysław Oderkiewicz (Czarna Damka Lututów) przed Damianem Jakubikiem i Bartkiem Rakiem (Lokator Gniezno). Najlepszy nasz zawodnik Adam Biadasiewicz ukończyłzawody na 5.miejscu.

Galeria zdjęć

Nasi na Mistrzostwach Świata Juniorów

Marek Grymin zwycięża w II rundnie Grand Prix Wrocławia w warcabach

 

Trójka naszych zawodników rywalizowała w dniach 01-07.11.2015 r. w Beilen (Holandia) w Mistrzostwach Świata Juniorów. W zawodach uczestniczyło prawie 270 zawodników w 19 kategoriach.

Zawody zdominowali zawodnicy z Rosji zdobywając łącznie 11 medali w tym 4 złote, dwa złote medale zdobyli Holendrzy, po jednym zawodnicy z Chin i Białorusi. Duży sukces odniosła zawodniczka Olimpa Błonie - Katarzyna Stańczuk zdobywając srebrny medal w kategorii dziewcząt do lat 16. Gratulujemy.

Zawodnicy naszego klubu, podobnie jak większość reprezentantów Polski ukończyli zawody w środku stawki. W najmłodszej kategorii do lat 10, wśród chłopców Michał Węgrzyn wywalczył 8 pkt. i został sklasyfikowany na 19 miejscu na 32 uczestników, wśród dziewcząt Katarzyna Pisarska uzyskała 9.pkt. i zajęła 14 miejsce na 28 zawodników, a wśród kadetów do lat 16 Adam Biadasiewicz z 9.pkt. był 20 na 38 zawodników. Podczas mistrzostw rozegrano również turniej na krótki czas, tzw. blitza nasi zawodnicy wypadli podobnie.

Wyniki i galeria zdjęć na stronie mistrzostw.

Marek Grymin - bezkonkurencyjny w II rundzie GP

Marek Grymin zwycięża w II rundnie Grand Prix Wrocławia w warcabach

II runda Grand Prix Wrocławia odbyła się tym razem nietypowo w niedzielę. W rozegranych w Lipnie zawodach wzięło udział 72 zawodników i zawodniczek z klubów dolnego śląska i wielkopolski.

W ekstralidze dwa pierwsze miejsca przypadły zawodnikom naszego klubu.Zwyciężył z 13.pkt. Marek Grymin, drugie miejsce z 11.pkt. zajął Marcin Chęsiak, a trzecie Tomasz Jurcewicz (Złote Piony Bielawa).

W Lidze Młodzików zwyciężył Bartosz Jurcewicz (Złote Piony Bielawa), przed Mateuszem Matysiakiem (Roszada Lipno) i Weroniką Konieczną (Komorzanka Komorze). Natomiast wśród orlików najlepiej zaprezentował się Szymański Jakub (Komorzanka Komorze) zwyciężając z 12 kpt. przed dwójką zawodników Roszady Lipno - Patrykiem Dzialikiem i Martyną Bortlisz.

Następną rundęza planowano na 14.XI.2015 r.

Galeria zdjęć

W komplecie do finału dolnośląskiego LZS

Eliminacje strefowe Dolnoślaskich Igrzysk LZS

W sobotę, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pęgowie odbyły się eliminacje strefy VII i VIII - XVI Dolnośląskich Mistrzostw LZS w warcabach stupolowych. Startowano z podziałem na kategorie wiekowe i płeć. Z każdej kategorii do finału zakwalifikowała się najlepsza czwórka uczestników.

Z naszego klubu awans do finału zaplanowanego na 14.11.2015 roku w Żarowie wywalczyli:

Katarzyna Pisarska, Karolina Pawlak, Ewelina Guza (orliczki), Michał Węgrzyn (orlik), Malwina Bajowska (młodziczka) i Kamila Misiołek(kadetka), Adam Biadasiewicz (kadet), Jagoda Bajkowska(juniorka) oraz w najstarszej kategorii - Jolanta Jurusik i Grzegorz Guza . Życzymy sukcesów w finale..

Wyniki na stronie chessarbitra.

Nowa lista rankingowa PZW

Warcaby

01.10.2015 r. ogłoszono nową listę rankingową PZW obowiązującą w IV kwartale 2015 - kom. nr 65.

Ze względu na małą ilość turniejów nie zaszły na niej istotne zmiany. Z naszych zawodników największy przyrost rankingu zanotował Adam Biadasiewicz (+22).

Najwyższym rankingiem z naszych zawodników może poszczycić się Oskar Budis - 2297 pkt., co klasyfikuje go na 18.pozycji w Polsce, najwyższym 2490 pkt. legitymuje się Mariusz Adamaszek.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.


Praga zdobyta !!!

Uczestnicy meczu Warcabowego Praga-Wrocław

Wygraliśmy 18-10 !

Z inicjatywy Czeskiej Federacji Warcabowej oraz Petry Duskovej odbył się w dniach 26.09 - 27.09 w Pradze mecz w warcabach stupolowych Praga - Sokoła Wrocław. Rozegrano go na 7 warcabnicach. W pierwszej rundzie po wyrównanej walce, szalę zwycięstwa na stronę Wrocławia przechyliła Malwina Bajkowska i Marcin Chęsiak, kończąc ją wynikiem 8-6. Runda druga - rewanżowa - była już jednostronna, a Sokoły pokonały czeskich przyjaciół 10-4.

W sobotnie popołudnie odbył się turniej w blitza z tempem gry 5 minut + 3 sekundy. Bezapelacyjnie wygrał go Vaclav Krista, przed Petrą Duskova i Erolom Ibrjamem. Najlepszym z naszych zawodników okazał się Marek Grymin kończąc zawody na 4.miejscu.

Oprócz sportowych i towarzyskich wrażeń nasi zawodnicy mieli możliwość zwiedzania pięknej Pragi. Wszyscy otrzymali od czeskich przyjaciół okazałe poduszki z wyhaftowanymi aplikacjami, a drużyna puchar za zwycięstwo.


Wyniki meczu:
Dzień pierwszy: Praga - Wrocław 6-8     Dzień drugi: Praga - Wrocław 4-10  
Petra Duskova - Marek Grymin 1-1   Petra Duskova - Marek Grymin 1-1
Martin Plesnivy - Marcin Chęsiak 0-2   Martin Plesnivy - Marcin Chęsiak 0-2
Erol Ibrjam - Jagoda Bajkowska 1-1   Erol Ibrjam - Jagoda Bajkowska 0-2
Richard Icha - Michał Węgrzyn 1-1   Richard Icha - Michał Węgrzyn 1-1
Nicholas Novelle - Kamila Misiołek 1-1   Ondrej Engel - Kamila Misiołek 0-2
Jan Macak- Malwina Bajkowska 0-2   Vanesa Hlavata - Malwina Bajkowska 0-2
Vanesa Hlavata - Karolina Pawlak 2-0   Emma Lacinova - Karolina Pawlak 2-0

PRAGA - WROCŁAW 10-18

Wyniki blitza

Zdjęcia / Migawki z Pragi

M.Piątek zwycięża w 42 "krysztale"

Zwycięscy 42 edycji Turnieju o ,,Kryształowy Kamień”

Adam Biadasiewicz na 10. miejscu.

Zakończyła się 42 edycja Turnieju o "Kryształowy Kamień". W turnieju finałowym wystartowało 86 zawodników, którzy rywalizowali na dystansie 7 rund. Zwyciężył z 13.pkt Mateusz Piątek (Unia Horyniec-Zdrój), przed Filipem Kuczewskim (Roszada Lipno) i Krzysztofem Kortasem (Zefir Janikowo) - obaj po 12.pkt. Najlepszy nasz zawodnik - Adam Biadasiewicz z 10.pkt. - został sklasyfikowany na 10 miejscu.

Mały sukces odniosła Kamila Misiołek, która wykonała normę na II kategorię warcabową. Kamila tylko wartościowaniem przegrała rywalizację o I miejsce w kategorii dziewcząt do lat 16.

Podczas turnieju odbył się tradycyjnie konkurs rozwiązywania zadań im. W.Agafanowa. Zwyciężył również Mateusz Piątek


Wyniki
Galeria zdjęć z 42 edycji Turnieju o "Kryształowy Kamień"
Galeria zdjęć z turnieju rozwiązywania zadań im. W.Agafanowa"

Katarzyna Mederska - wróciła i zwyciężyła

Katarzyna Mederska zwcięża w I rundnie Grand Prix Wrocławia w warcabach

Amadeusz Zyber-Moszak zwycięża w Lidze Szkolnej

W sobotę 12.09.2015 r. zawodami w Szkole Podstawowej w Pęgowie rozpoczęliśmy kolejny cykl turnieju Grand Prix.

W pierwszym turnieju w ekstralidze zasłużenie zwyciężyła - mamy nadzieję, że nie gościnnie - zawodniczka gospodarzy Katarzyna Mederska przed Dawidem Frankiem (Roszada Lipno) i Katarzyna Szymaszkiewicz (Pitagoras). Na czwartym miejscu został sklasyfikowany najlepszy zawodnik z naszego klubu Marek Grymin.

W Lidze Szkolnej, w której ze względu na pierwszy turniej w tym cyklu orlicy i młodzicy grali wspólnie, zwyciężył Amadeusz Zyber-Moszak, przed Tymkiem Myszukiem (obaj Roszada) i Michałem Węgrzynem (Sokół Wrocław). Cała trójką to młodzicy. Natomiast najlepszym zawodnikiem do lat 10 okazał się Bartosz Jurcewicz (Złote Piony Bielawa), a zawodniczką Ewelina Guza (Sokół).

W sumie w zawodach wzięło udział 62 zawodników.

Galeria zdjęć

Grand Prix Wrocławia czas zacząć

Warcaby

Już w sobotę - 12.09.2015 r. - o godz.10.00 turniejem w Szkole Podstawowej w Pęgowie startujemy z nową edycją Grand Prix Wrocławia w warcabach.

Tym razem podobnie jak w poprzednim roku planujemy rozdzielić grupę uczniów klas IV-VI od młodszych. Stworzyć niezależne od siebie Ligi Młodzików i Orlików. Oczywiście pozostawiamy dla gimnazjalistów i starszych Ekstraligę. Czy tak się to jednak skończy przekonamy się po frekwencji przed pierwszą rundą.

Serdecznie zapraszamy


Karol Cichocki - Wicemistrzem Europy do lat 16

karol Cichocki - Wicemistrz Europy do lat 16

Po trzech latach posuchy znowu Polak na podium Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Gratulacje od zawodników Sokoła dla Karola. Cieszymy się z Tobą.

Nasi (Sokoła) zawodnicy wypadli na miarę swoich umiejętności. Na najwyższym miejscu - 14. - z 9.pkt. w kategorii dziewcząt do lat 19 sklasyfikowana została Jagoda Bajkowska. Adam Biadasiewicz - 16. miejsce i 10 pkt. w kategorii chłopców do lat 16. Michał Węgrzyn - 21. miejsce i 8.pkt. wśród chłopców do lat 10. Gratulujemy miejsc i wywalczonych w długich, często 4-5 godzinnych pojedynkach punktów. Wierzymy, że zdobyte doświadczenie zaowocuje jeszcze lepszym występem w listopadowych Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Holandii oraz pojedynkach na polskich stołach warcabowych.

Turniej rozegrano w Tallinie w dniach 01-07.08.2015 r.

Wyniki:
Strona turnieju wraz z wynikami zawodów

KAROLINA PAWLAK - Mistrzynią Polski Dzieci

Karolina Pawlak i Ewelina Guza na podium Mistrzostw Polski Dzieci do lat 8

Ogromnym sukcesem naszych najmłodszych zawodniczek zakończyły się 26.07.2015 r. w Lubaczowie II Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 8. Bezapelacyjnie - zdobywając 17 na 18 pkt. - zwyciężyła w nich Karolina Pawlak, a trzecie miejsce z 14.pkt. wywalczyła Ewelina Guza. Nasze zawodniczki przedzieliła jedynie Amelia Kornaga z LKS Unia Horyniec-Zdrój. W tej grupie wystartowało 17 uczestniczek.

W gronie 42.chłopców, jedyny nasz reprezentant, 6.letni Krzysiu Guza został sklasyfikowany na 35.miejscu. Krzysiu należał do grupy pięciu najmłodszych uczestników zawodów - przyszłość przed nim.

Wyniki:
Dziewczęta
Chłopcy

Nikolay Gulyaev zwycięża w Czech Open 2015

Nikolay Gulyaev zwycięsca CzechOpen 2015 w warcabach stupolowych

Już 16 raz odbył się w Pardubicach - w dniach 16 lipca-02 sierpnia - Międzynarodowy Festiwal Szachowy i Gier Umysłowych w ramach którego organizowany jest również turniej warcabowy. W tym roku, w turnieju wzięło udział 38. zawodników z Czech, Polski, Rosji, Słowenii i Węgier, w tym siedmioro z naszego klubu.

Zwyciężyli Rosjanie Nikolaj Gulyaev (FMJD 2316) przed Andrejem Fedotowem (FMJD 2344) - obaj po 10 pkt. Trzecie miejsce wywalczył przedstawiciel gospodarzy Jiří Sysel - 9.pkt.. Najlepszy z naszych zawodników Adam Biadasiewicz z 7.pkt. został sklasyfikowany na 7.miejscu, a tuż za nim na 8. znalazła się Jagoda Bajkowska.

Wyniki zawodów

Galeria zdjęć z turnieju
Zdjęcia Pardubic

Polak zwycięzcą XV Polskiej Gry

Turniej warcabowy Polska Gra Open 2015 - widok na salę gry

W nidzickim zamku odbył się w dniach 08-13.07.2015 jubileuszowy XV Międzynarodowy Turniej Polska Gra Open 2015. Wzięło w nim udział 79 zawodników i zawodniczek reprezentujących 7 państw, wśród nich 7 reprezentujących nasz klub.

W zawodach zwyciężył, po raz pierwszy w w piętnastoletniej historii Polak Karol Cichocki (Olimp Błonie), , drugie miejsce zajął Raivis Paegle (Łotwa), a trzecie Mateusz Stańczuk (Polska). Nieźle wypadli zawodnicy OKS Sokół Wrocław. W klasyfikacji ogólnej Marek Grymin sklasyfikowany został na 11. pozycji, Adam Biadasiewicz na 14. miejscu. W kategorii do lat 10 najlepszą okazała się Kasia Pisarska, a trzeci był Michał Węgrzyn.

Zawody odbywały się w ramach Dni Nidzicy. Zawodnicy mieli możliwość obserwować walki rycerskie, zdobywanie i palenie grodu, tańce ludowe, występy zespołów muzycznych, jak również możliwość spotkania Marcina Gortata.

Wyniki
Galeria zdjęć

Mariusz Ślęzak najlepszy w Kłodzku

Mariusz Ślęzak wygrywa w Kłodzku

Na tarczy powrócili z XII Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Kłodzka nasi zawodnicy. Jagoda Bajkowska z 10.pkt. zajęła najgorsze dla sportowca czwarte miejsce ustępując tylko wartościowaniem Stanisławowi Jędrzyckiemu. Miejsca pozostałych naszych zawodników: 9. Malwina Bajkowska (9. pkt.), 11. Grzegorz Guza (9. pkt.), 19. Jola Jurusik (7. pkt.), Kamila Misiołek (7.pkt.), 26.Zusia Łempicka (6.pkt.) najmłodszy 32.Krzysiu Guza 5. pkt. W zawodach z 13.pkt. zwyciężył Mariusz Ślęzak (Czarna Damka Lututów)

W turnieju wzięło udział 40 zawodników z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, woj.łódzkiego oraz pięcioro gości z Czech. Turniej miał charakter integracyjny. W połowie zawodów uczestnicy wzięli udział w obiedzie. Wszyscy powrócili do domów z nagrodami.

Wyniki


Srebrne Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów

Srebrne medalistki DMMPJ

Tradycyjnie nadmorskie Dąbki gościły w dniach 18-21.2015 najlepsze w Polsce drużyny warcabowe uczestniczące w XXII. Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w warcabach międzynarodowych. Wśród ponad 150 uczestników znalazły się trzy reprezentujące nasz klub.

Orliczki (juniorki do lat 10) w składzie Karolina Pawlak i Ewelina Guza stanęły na drugim stopniu podium, ustępując tylko zdecydowanie najlepszym zawodniczkom z LKS Horyniec Zdrój. Trzecie miejsce przypadło drużynie Komorzanki Komorze. Drugi nasz zespół w tej kategorii został sklasyfikowany na 12 miejscu.

Podobnie jak orliczki spisały się nasze kadetki do lat 16. Drużyna w składzie Malwina Bajkowska i Kamila Misiołek, wróciła z DMPJ ze srebrnymi krążkami, choć jeszcze przed ostatnią rundą miały szansę na złoty medal. Tym razem się nie udało. Miejsca na podium jednak starczyło.

Wszystkim gratulujemy.

Galeria zdjęć


Wyniki:

Podsumowanie Grand Prix 2014/2015

Turniej o Grand Prix Wrocławia w warcabach międzynarodowych

Zakończyliśmy edycję 2014/2015 Grand Prix Wrocławia w warcabach. Gratulujemy zwycięzcom sukcesu, a pokonanym determinacji. Czas na małe podsumowanie, kilka ciekawostek z tegorocznej edycji.

- klasyfikacje

Ekstraliga:
1. Filip Puć - 436 pkt.
2. Adam Biadasiewicz - 434 pkt.
3. Dawid Franek - 414 pkt.
...więcej


Liga Orlików i Młodzików
z podziałem na kategorie:

Orliczki     Młodziczki  
1. Kasia Pisarska 492 pkt.   1. Martyna Lipka 499 pkt.
2. Martyna Bortlisz 467 pkt.   2. Malwina Bajkowska 488 pkt.
3. Ewelina Guza 397 pkt.   3. Marta Ruta 450 pkt.
Orlicy     Młodzicy  
1. Amedeusz Zyber-Moszak 541 pkt.   1. Tymoteusz Myszuk 514 pkt.
2. Michał Węgrzyn 526 pkt.   2. Tomasz Urbańczyk 497 pkt.
3. Mateusz Matysiak 459 pkt.   3. Mateusz Klabiński 436 pkt.

- w turniejach wzięło udział 180 zawodników i zawodniczek,
- zawodnicy reprezentowali 10 klubów zrzeszonych w PZWarc,
- najmłodszy uczestnik urodził się w lipcu 2009 roku i w dniu rozgrywania turnieju miał 5 lat i 10 miesięcy,
- najstarszy uczestnik miał ponad 73 lata,
- średnia wieku w Ekstralidze wynosi 27 lat, w Lidze Szkolnej 9,5 roku,
- we wszystkich dziesięciu turniejach regularnie startowało 8 zawodników,
- 18 zawodnikom zaliczono maksymalną ilość turniejów do klasyfikacji łącznej (4 z jesieni + 4 z wiosny) - najczęściej w Ekstralidze zwyciężała Agnieszka Szymańska i Marek Horowski (3x), a w Lidze Szkolnej Tymek Myszuk (4x)
- najczęściej na podium stał w Ekstralidze Filip Puć i Adam Biadasiewicz (po 4x), a w Lidze Szkolnej Tymek Myszuk (4x).

Filip Puć zwycięża w Ekstralidze w GP2015

Zwycięscy VII Turnieju o Drzwi Gnieźnieńskie

K.Pisarska najlepsza w Lidze Orlików.

Zakończyliśmy kolejną edycję Grand Prix Wrocławia. W ostatniej X rundzie w Ekstralidze zwyciężył nasz zawodnik Adam Biadasiewicz, jednak w całym cyklu triumfował Filip Puć (Pitagoras Pęgów), Adam był drugi, a trzecie miejsce przypadło Jagodzie Bajkowskiej (również z naszego klubu) - najlepszej wśród kobiet.

W Lidze Szkolnej - wśród młodzików - w ostatniej rundzie najlepszy był Tymek Myszuk, druga była Martyna Lipka (oboje Roszada Lipno), a trzeci Tomasz Jurcewicz. W cyklu najlepsi okazali się trzej zawodnicy Roszady Lipno: T.Myszuk, T,Urbańczyk, M.Klabiński. Wśród dziewcząt najlepsza była Martyna Lipka (Roszada), przed Malwiną Bajkowską (Sokół) i Martą Rutą (Roszada)

W najmłodszej grupie orlików - w ostatniej rundzie najlepsza była Kasia Pisarska (Sokół), drugie miejsce zajął Bartosz Jurcewicz (Złote Piony Bielawa),a trzecie Maciej Ziegler (Roszada). W cyklu najlepszym okazał się zawodnicy A.Zyber-Moszak (Roszada), na drugim miejscu turniej zakończył M.Węgrzyn (Sokół), a trzeci był M.Matysiak (Roszada). Wśród dziewcząt triumfowała nasza zawodniczka K.Pisarska przed M.Bortlisz (Roszada) i E.Guzą (Sokół)

Podsumowanie cyklu - wkrótce na naszej stronie

Kilka fotek

VII Turniej o Drzwi Gnieźnieńskie

Zwycięscy VII Turnieju o Drzwi Gnieźnieńskie

Michał Węgrzyn z III kategorią warcabową

W dniach 04-07 czerwca 2015 roku rozegrano VII Turniej o Drzwi Gnieźnieńskie. Zawody zgromadziły 71 zawodników. Śmiało można powiedzieć, że grała cała polska czołówka w tym wicemistrzyni świata Natalia Sadowska, Mistrz Polski Łukasz Kosobudzki oraz wicemistrz Damian Reszka. Dodatkowo uczestniczyło dwóch zawodników z Holandii. W tym gronie wystartowało pięciu naszych zawodników.

W zawodach zwyciężył Holender Thijs Van Den Broek, który zgromadził 13 pkt., przed Damianem Jakubikiem (Lokator Gniezno)-12.pkt. i Mariuszem Ślęzakiem (Czarna Damka Lututów) - 11.pkt. Najlepszy z naszych zawodników Marek Horowski zajął 17.miejsce (9.pkt). Wszyscy nasi zawodnicy poprawili swoje rankingi, a Michał Węgrzyn uzyskał III kategorię warcabową.

Wyniki
Zdjęcia

X Turniej o Puchar Ziemi Leszczyńskiej

X Puchar Ziemi Leszczyńskiej

23 maja 2015 roku odbył się w GOK-u w Lipnie X Turniej o Puchar Ziemi Leszczyńskiej, będący jednocześnie IX rundą Grand Prix. W zawodach wzięło udział 81 zawodników podzielonych na kategorie wiekowe.

Wśród dorosłych zasłużenie Puchar Ziemi Leszczyńskiej zdobył Damian Jakubik z Lokatora Gniezno, przed Moniką Pyrcz (Złota Dama Poczesna) i Pawłem Kwocz (Pitagoras Pęgów). Wśród dzieci ...

Więcej w tym zdjęcia i wyniki

Polka Wicemistrzynią Świata !!!

X Puchar Ziemi Leszczyńskiej

Polka, zawodniczka MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki - Natalia Sadowska - zdobyła w turnieju w Wuhan (Chiny) tytuł Wicemistrzyni Świata. W gronie 16 zawodniczek musiała uznać wyższość tylko aktualnej Mistrzyni Świata Zoji Gołubiewej (Łotwa). Trzecie miejsce wywalczyła Olga Kamychleeva reprezentująca Holandię.

Miejsce to gwarantuje Natalii w przyszłym roku bezpośredni wielomecz z Zoją o tytuł Mistrzyni Świata. Już czekamy.

Gratulujemy.

Adam Biadasiewicz trzeci w Wałbrzychu

Mistrzostwa Wałbrzycha

17.05.2015 roku w Starej Kopalni w Wałbrzychu - klub Dęby Wałbrzych - zorganizował I Mistrzostwa Wałbrzycha w warcabach stupolowych pod patronatem Prezydenta Wałbrzycha Pana dr Romana Szełemeja.

W zawodach rozegranych w pomieszczeniach nieczynnej kopalni węgla wzięło udział 28 zawodników i zawodniczek. W turnieju open z kompletem 14. punktów triumfował MF Przemysław Oderkiewicz z LKS Czarna Damka Lututów, przed Edwardem Perdek (Lututów) i zawodnikiem naszego klubu - Adamem Biadasiewicz

Więcej w tym zdjęcia i wyniki

XIII Mistrzostwa Szkół i UKS-ów

16.05.2015

Mistrzostwa Szkół i UKS-ów

Najlepsi w trzech kategoriach

W sobotę, 16.05.2015 r., odbyły się w GOK-u w Lipnie XIII Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Szkół i UKS-ów, które zgromadziły na starcie ponad 96 zawodników. Zawody tradycyjnie rozegrano z podziałem na kategorie wiekowe adekwatne do rodzaju szkoły. Zawodnicy mieli do dyspozycji po 30 minut na partię. Na zwycięzców czekały puchary, medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Nasi zawodnicy okazali się najlepsi w trzech kategoriach wiekowych. Wszystkie swoje partie wygrali i w konsekwencji zwyciężyli: Kasia Pisarska (dziewczęta klasy 1-3) i Michał Węgrzyn (chłopcy 1-3), natomiast Adam Biadasiewicz zwyciężył wśród uczniów gimnazjum. Z naszych zawodników na podium znalezły się jeszcze, zajmując trzecie miejsca: Malwina Bajkowska (SP 4-6)) i Kamila Misiołek (Gim.)

Więcej w tym zdjęcia i wyniki

Rodzinnie, rekreacyjnie i patriotycznie

3.05.2015

Turniej w Bielawie

3 maja w Bielawie odbył się I Rodzinny Turniej o Tytuł Mistrza Konstytucji 3 Maja w warcabach 64 polowych. W sielankowej atmosferze rozegrano turniej z podziałem na kategorie wiekowe. Wyniki nie były najważniejsze, chociaż kilkoro naszych zawodników i ich rodziców znalazło się w czołówce. Liczyła się dobra zabawa.

Kilka fotek

Brązowe Mistrzostwa Polski

Zawodnicy Sooła Wrocław na XXXIII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Wyłoniono medalistów XXXIII Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych. Tym razem żaden z naszych zawodników nie wywalczył tytułu Mistrza Polski, musieliśmy zadowolić się czterema tytułami II-wicemistrzów. Na trzecim stopniu podium stanęli: Adam Biadasiewicz (B16), Jagoda Bajkowska (D19), Oskar Budis (D19) oraz seniorka starsza Jolanta Jurusik.

Szkoda, że turniej nie trwał jedną rundę mniej - przed ostatnią rundą troje naszych zawodników znajdowało się na czele swoich kategorii wiekowych. Niestety wyniki ostatnich partii zepchnęły ich na dalsze miejsca. Cóż taki jest sport.


Galeria zdjęć z turnieju

O.Budis Młodzieżowym Mistrzem Polski w blitza

Oskar Budis Młodzieżowy Mistrz Polski w blitza.

Na rozrywanych w Szklarskiej Porębie Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych rozegrano turniej w grze błyskawicznej. W kategorii juniorów do lat 19 bezapelacyjnie pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobył zawodnik naszego klubu Oskar Budis. Gratulujemy. Oskar uzyskał 16 pkt. na 18 możliwych, drugi był Mateusz Stańczuk (Olimp Błonie) - 13.pkt., a trzeci Krzysztof Kortas (Zefir Janikowo) - 12.pkt.

Pozostali nasi zawodnicy znaleźli się tuż za podium: Adam Biadasiewicz w B16 zajął 4 miejsce, Kamila Misiołek w D16 - 7.m,.Jagoda Bajkowska w D19 - 6 m.


Najlepsi z najlepszych na OOM

Złoci medaliści OOM - Michał Węgrzyn i Katarzyna Pisarska

Kasia Pisarska i Michał Węgrzyn wygrywają Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Ogromnym sukcesem naszych najmłodszych zawodników zakończyła się w niedzielę IV OOM w Sportach Umysłowych rozgrywana w dniach 08-12.04.2015 w Starym Folwarku k/Suwałk. Michał Węgrzyn i Katarzyna Pisarska zwyciężyli w kategorii wiekowej do lat 10. Najlepszymi okazali się również w turnieju w grze błyskawicznej i zdobyli tytuł Mistrza Polski; w tych zawodach na trzecim stopniu podium stanęła również Ewelina Guza. Inni nasi zawodnicy wypadli na miarę swoich możliwości - w większości były to osoby najmłodsze w swoich kategoriach wiekowych, dla których już sam awans z eliminacji był sukcesem. Puchary i medale dopiero przed nimi. Najbliżej podium była Malwina Bajkowska - czwarta w kategorii dziewcząt do lat 13.

W głównej mierze dzięki tym zawodnikom nasz klub sklasyfikowany został na trzecim miejscu w Polsce w klasyfikacji drużynowej, a wraz z zawodnikami z Pęgowa i Bielawy na pierwszym w kategorii województw.

Gratulujemy zawodnikom, trenerowi i rodzicom.

Kilka fotek (gościnnie Jan Artymowicz - dziękujemy)
Zawody i czas wolny (R.Węgrzyn)

M.Węgrzyn - nasz orlik najlepszy wśród młodzików

MichałWęgrzyn zwysięsca w kategorii do lat 13 - VIII Runda Grand Prix Wrocławia w warcabach 100-polowych

Adam Biadasiewicz drugi w Ekstralidze

Ósma runda Grand Prix Wrocławia rozegrana została w Lipnie. Wzięło w niej udział 80 zawodników z Dolnego Śląska i Wielkopolski.

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się orlik Michał Węgrzyn, który zwyciężył w kategorii młodzików i w "nagrodę" w kolejnej rundzie pozostanie w tej grupie rozgrywek. Drugie miejsce przypadło Filipowi Kujawie, a trzecie Tymkowi Myszukowi (obaj Roszada Lipno). W kategorii najmłodszej również z kompletem punktów zwyciężył Amadeusz Zyber-Moszak, przed Maćkiem Olejniczakiem i Mateuszem Matusiakiem (wszyscy Roszada Lipno).

W Ekstralidze zwyciężyła wicemistrzyni świata do lat 19 w blitzu - Agnieszka Szymańska (Roszada) przed naszym zawodnikiem - Adamem Biadasiewiczem i Filipem Puć (Pitagoras Pęgów).

Teraz przed zawodnikami do lat 10 i 13 OOM. Życzymy gradu medali

Kilka fotek z komórki

Malwina na podium Mistrzostw Wielkopolski

IV runda Grand Prix Wrocławia w warcabach 100-polowych

21 marca we Wronkach odbyły się Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski w warcabach stupolowych. Nasz klub w pojedynkę reprezentowała Malwina Bajkowska. która grała w kategorii juniorek. Malwina spisała się na miarę swoich umiejętności zajmując 3 miejsce, za siostrami Ruta.

W pozostałych kategoriach wiekowych zwyciężyli: wśród juniorów - Dawid Franek (Roszada Lipno), kobiet - Marta Knap (Zuch Rychlik), mężczyzn - Kamil Krygiel (Lokator Gniezno)

Galeria zdjęć

Z medalami z Młodzieżowych MP w 64-polowe

IV runda Grand Prix Wrocławia w warcabach 100-polowych

Pełnym sukcesem zakończył się wyjazd naszej młodzieży na Mistrzostwa Polski w warcabach klasycznych, które pod koniec ubiegłego tygodnia odbyły się w Lipnie.

Wszyscy nasi zawodnicy uczestniczący w zawodach powrócili z medalami. Najlepiej wypadli najmłodsi. Sprostali licznej konkurencji i stanęli na podium: Kasia Pisarska (złoto w grze na normalny czas i złoto w blitzu) oraz Michał Węgrzyn (srebro na długi czas). Dobrze zaprezentowała się Jagoda Bajkowska (dwa srebra), jej siostra Malwina i Adam Biadasiewicz (obydwoje po brązowym medalu). Niestety z przyczyn finansowych zmuszeni byliśmy tym razem wysłać bardzo okrojoną ekipę. Cóż, biedne Państwo, brak sponsorów, ograniczone możliwości finansowe rodziców - dlatego też postanowiliśmy na stronach umieszczać reklamy. Teraz liczy się każdy grosz, za każde kliknięcie.

Należy odnotować jeszcze jeden medal - drużyna juniorek do lat 10 w składzie Kasia Pisarska i Ewelina Guza - wywalczyły brązowy krążek we wcześniej rozegranych VII Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski w swojej kategorii. ...oraz jeszcze jeden - Adam Biadasiewicz okazał się najlepszy ze wszystkich uczestników mistrzostw w ...kręgle.

Wszystkim gratulujemy i dopisujemy do strony z medalistami naszego klubu.

Galeria zdjęć

Otwarte Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Pęgowie

IV runda Grand Prix Wrocławia w warcabach 100-polowych

07 marca 2015 roku w odbyły się Otwarte Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Pęgowie będące jednocześnie VII rundą Grand Prix. W zawodach wzięło udział 69 uczniów szkół podstawowych startujących w dwóch kategoriach wiekowych oraz nastu gimnazjalistów i dorosłych.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się na miarę swoich możliwości. Najlepiej wypadli w najmłodszej kategorii. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Ewelina Guza (brawo Ewelina!!!), a wśród chłopców drugi był Michał Węgrzyn. W Ekstralidze zwyciężył również nasz zawodnik - Marek Horowski, przed Pawłem Kwoczem (Pitagoras Pęgów) i Dawidem Frankiem (Roszada Lipno)
Gratulujemy

Wyniki Ekstraligi

Galeria zdjęć

Byliśmy gościnni ...awansowali inni.

Turniej barażowy do OOM. Na pierwszym planie gra Paulina Kmieć

21 lutego w MDK im.Mikołaja Kopernika we Wrocławiu zorganizowaliśmy turniej barażowy do IV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych. W barażach wzięło udział 56 zawodników z całej Polski.

Niestety żadnemu z naszych zawodników nie udało się awansować do finału, który dla warcabistów ma odbyć się w terminie 07-12.04.2015 r. Starym Folwarku nad jeziorem Wigry w obrębie Wigierskiego Parku Narodowego. Z baraży awansowało troje reprezentantów Roszady Lipno i GZ LZS Darłowo i jednym Złote Piony Bielawa i UKS SW Jeziorany.

Przypomnijmy, że bezpośredni awans do OOM z naszego klubu uzyskało wcześniej 5.zawodników: K.Pisarska, K.Pawlak, M.Węgrzyn, P.Pierzchała, M.Bajkowska.


Galeria zdjęć Przepraszamy za jakość (fotograf zachorował) - nie było na sali lepszego aparatu fotograficznego.

Walentynkowe granie w MDK-u

W "walentynki" - 14.02.2015 r. - MDK im.Mikołaja Kopernika odbył się turniej dla dzieci w warcabach stupolowych. Wzięło w nim udział 22 uczestników.

Turniej rozegrano w dwóch grupach. W grupie starszej zwyciężyła Malwina Bajkowska, przed Kamilą Misiołek i Kasią Pisarską, natomiast w grupie młodszej najlepszym okazał się Przemek Pierzchała, druga była Ewelina Guza, a trzeci Piotr Pierzchała.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Pojechał po medal na MP w warcabach aktywnych

Medaliści Mistrzostw Polski w warcabach aktywnych do lat 10

Zakończyły się Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych. Tym razem, z braku środków, nasz klub wystawił bardzo skromną, dwuosobową ekipę. Mimo to zawody skończyliśmy z jednym medalem.

W kategorii chłopców do lat 10, drugie miejsce i tytuł Wicemistrza Polski zdobył Michał Węgrzyn, od którego lepszy okazał się tylko Jakub Kurpacz z LZS Darłowo.

W najbardziej prestiżowych, seniorskich kategoriach, Mistrzami Polski zostali: Karol Dudkiewicz (Olimp Błonie) i aktualna wicemistrzyni świata do lat 19 w warcabach błyskawicznych Agnieszka Szymańska (Roszada Lipno). Drugi nasz zawodnik - Tomek Marczuk zakończył turniej pod koniec trzeciej dziesiątki.

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.facebook.com/Jezyczki

Wiecej zdjeć - galeria Roberta Węgrzyna

Z tarczą z Grand Prix w Osiecznej

VI runda Grand Prix Wrocławia w warcabach 100-polowych

Malwina Bajkowska najlepsza w Lidze Młodzików, a Michał Węgrzyn w Lidze Orlików

07.02.2015 r. w Osiecznej rozegrana została VI runda Grand Prix. Wzięło w niej udział 70 zawodników. Pierwszy raz wystartowali zawodnicy UKS Komorzanka Komorze.

Bardzo dobrze w zawodach wypadli nasi zawodnicy. W Lidze Orlików zwyciężył Michał Węgrzyn, drugie miejsce zajęła Kasia Pisarska, w Lidze Młodzików najlepszą okazałą się Malwina Bajkowska, a w najbardziej prestiżowej Ekstralidze - Adam Biadasiewicz został sklasyfikowany na trzeciej pozycji.

Galeria zdjęć z Osiecznej

Eliminacje do OOM 2015 - strefa A

01.02.2015 odbyły się w Gnieźnie eliminacje strefy A do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach uprawnieni do startu byli zawodnicy z województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Do zdobycia pozostały po dwa wolne miejsca, które zostaną uzupełnione w turnieju barażowym organizowanym przez nasz klub 21.02.2015 roku w MDK-u.

Grand Prix na półmetku

Turniej o Grand Prix Wrocłąwia w warcabach międzynarodowych

Jesteśmy na półmetku tegorocznej edycji Grand Prix Wrocławia w warcabach. Czas na małe podsumowanie, kilka ciekawostek z tegorocznej edycji.

- klasyfikacje

Ekstraliga:
1. Filip Puć - 233 pkt.
2. Marek Grymin - 214 pkt.
3. Adam Biadasiewicz - 211 pkt.
...więcej

Liga Młodzików:
1. Tymek Myszuk - 268 pkt.
2. Martyna Lipka - 252 pkt.
3. Bajkowska Malwina - 250 pkt.
...więcej

Liga Orlików:
1. Amadeusz Zyber-Moszak - 279 pkt.
2. Michał Węgrzyn - 261 pkt.
3. Kasia Pisarska - 238 pkt.
...więcej

- dotychczas w turniejach łącznie brało udział 115 zawodników i zawodniczek,
- zawodnicy reprezentowali 7 klubów zrzeszonych w PZWarc,
- najmłodszy uczestnik urodził się w czerwcu 2008 roku i w dniu rozgrywania turnieju miał 5 lat i prawie 5 miesięcy,
- najstarszy uczestnik miał ponad 78 lata,
- średnia wieku w Ekstralidze wynosi 24 lata, w Lidze Młodzików 11 lat (jak miałoby być inaczej), a w Lidze Orllików 7 lat i 3 miesiące. ,
- we wszystkich pięciu turniejach regularnie startowało 14 zawodników, w czterech również 17, a w trzech 18,
- najczęściej w Ekstralidze zwyciężali Filip Puć i Marek Horowski (2x).

Eliminacje do OOM 2015 - strefa B

25.01.2015 odbyły się w Horyńcu-Zdroju eliminacje strefy B do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach uprawnieni do startu byli zawodnicy z województw: lubelskiego, krakowskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Eliminacje do OOM 2015 - strefa D

18.01.2015 odbyły się w Lututowie eliminacje strefy D do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach uprawnieni do startu byli zawodnicy z województw: łódzkiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Filip Puć zwycięża w Grand Prix w Pęgowie

V runda Grand Prix Wrocławia w warcabach 100-polowych

Amadeusz Zyber-Moszak najlepszy w Lidze Młodzików, a Jakub Okupniczak w Lidze Orlików

Pierwszy dzień ferii zimowych nasi zawodnicy spędzili ...w szkole w Pęgowie. Rozegrano tam V rundę Grand Prix.

Niestety ich forma była również "wakacyjna". Najlepiej wypadł w najmłodszej grupie - orlików - Przemek Pierzchała, który ukończył turniej na drugim miejscu. Zwyciężył Jakub Okupniczak z Osiecznej. W drugiej grupie młodzieżowej - młodzików - wszystkie trzy miejsca na podium przypadły zawodnikom Roszady Lipno: zwyciężył Amadeusz Zyber-Moszak, przed Tomkiem Urbańczykiem i Filipem Kujawą. Na czwartym miejscu sklasyfikowany został najlepszy nasz zawodnik Michał Węgrzyn.

W prestiżowej ekstralidze zwyciężył Filip Puć (Pitagoras Pęgów), przed Markiem Gryminem (Sokół Wrocław) i Pawłem Kwoczem (Pitagoras Pęgów)

Nasz cykl turniejów osiągnął półmetek. Na tym etapie, zgodnie z regulaminem, zawodnikom którzy uczestniczyli we wszystkich 5 zawodach eliminuje się najsłabszy wynik. Szczegóły poniżej i w tabelach obok.

Galeria zdjęć - kolegów z Osiecznej

Wyniki na cyklu na półmetku:
 • Ekstraliga
 • Liga Młodzików
 • Liga Orlików
 • Eliminacje do OOM 2015

  10.01.2015 odbyły się w Pęgowie eliminacje strefy C do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z naszych zawodników bezpośredni awans do finału ogólnopolskiego uzyskało 5.zawodników: K.Pisarska, K.Pawlak, M.Węgrzyn, P.Pierzchała, M.Bajkowska. Pozostali mają jeszcze możliwość udziału w finale, poprzez awans z turnieju barażowego planowanego pod koniec lutego.

  Więcej informacji wkrótce.

  Kaziu Kaczuga wygrywa w Smolcu

  Kazimierz Kaczuga zwycięża w III Otwartych Mistrzostwach Smolca w warcabach 64-polowych

  W dniu dzisiejszym, tj.10,01.2015 r., sołectwo Smolca zorganizowało już III Otwarte Mistrzostwa tej miejscowości. W gronie 16 zawodników, siedmiu reprezentowało nasz klub.

  Do zakończenia ostatniej partii nie było wiadomo kto zwycięży. Przed ostatnią rundą pięcioro zawodników miało szansę na końcowy sukces. Ostatecznie, wygrywając w tej rundzie, pierwsze miejsce zajął Kazimierz Kaczuga - na co dzień mieszkaniec Wałbrzycha, wyprzedzając Adama Biadasiewicza i najlepszą kobietę - Jagodę Bajkowską (wszyscy OKS Sokół Wrocław). Najlepszym miejscowym zawodnikiem okazał się Wojciech Poślad sklasyfikowany na 6 miejscu.

  Trzech zawodników wykonało normę na wyższe kategorie warcabowe:
  - Arkadiusz Magulski - IV
  - Wojciech Poślad i Hieronim Kuryś - V

  Nowa lista rankingowa PZW

  Warcaby

  02.01.2015 r. ogłoszono nową listę rankingową PZW obowiązującą w I kwartale 2015 - kom. nr 62.

  Ze względu na małą ilość turniejów nie zaszły na niej istotne zmiany. Z naszych zawodników największy przyrost rankingu zanotował Adam Biadasiewicz (+21).

  Najwyższym rankingiem z naszych zawodników może poszczycić się Oskar Budis - 2302 pkt., co klasyfikuje go na 19.pozycji w Polsce, najwyższym 2490 pkt. legitymuje się Mariusz Adamaszek.

  W minionym kwartale swoje kategorie warcabowe podwyższyli: Adam Biadasiewicz (II+), Zuzia Łempicka (IV) i Ewelina Guza (V)

  Zachęcamy do zapoznania się z nowymi listami rankingowymi.


  Starsze wiadomości
  2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009


  OKS Sokół Wrocław

  Mistrz Europy

  Reklamy Google

  Współzawodnictwo 2009

  • 2. Mazovia Mińsk Mazowiecki
  • 3. Struga Marki
  • 4. Sokół Wrocław
  • 5. Lokator Gniezno
  • 6. Pitagoras Pęgów
  • ... razem 33 kluby.